برای کدام حرف اشتباه یا توهین به کمیته انضباطی احضار شدم؟
برانکو: تا حالا شده کی‌روش به باشگاهی سر بزند و خواستار همکاری باشد؟


برانکو ایوانکوویچ بعد از مصاحبه انتقادی روز دوشنبه و البته پافشاری روی مواضعش در برنامه نود و در مواجهه با عادل فردوسی پور، دیروز هم در حاشیه تمرین پرسپولیس مصاحبه کرد و حرف‌هایش را محکم‌تر زد. وی در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد حتما به کمیته انضباطی می‌رود اما حرفی نزده که مستوجب جریمه یا محرومیت باشد.
 
آقای برانکو مصاحبه روز دوشنبه و حرف‌هایتان درباره تیم ملی بازتاب زیادی داشت. آنهایی که از شما انتقاد کرده‌اند می‌گویند شما اصلا بازی با سوریه را ندیده اید که آن حرف‌ها را زدید.
‌ ما مربیان هم نتیجه را نگاه می‌کنیم هم نوع بازی را. در بازی هایتان گاهی باخت‌هایی متحمل می‌شوید که مستحق باخت هستید چون حریف بهتر است. ما به ذوب‌آهن باختیم اما استحقاق نداشتیم و به خاطر همین فوتبال بازی جذابی است و ضمانتی برای نتیجه ندارید. من هر چیزی را که فهمیده بودم و فکر می‌کنم درست است گفتم. هیچ گاه تردیدی برای حمایت از تیم ملی نداشتیم و آرزوی ما نتیجه خوب برای این تیم بوده است. همیشه هم بازیکنان خود را هرچند مصدوم بودند در اختیار تیم ملی گذاشتیم و مشکلی نمی‌بینم. اگر حرفی می‌زنم فقط به دنبال منافع باشگاهم هستم.
فتاحی مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ گفته برانکو به این سوال پاسخ بدهد که چرا ساسان انصاری جدا شده نه در مورد برنامه‌های تیم ملی و سازمان لیگ حرف بزند.
 ‌‌ من مساله مربوط به جدایی انصاری را روز دوشنبه توضیح دادم. فتاحی برود و به کار خودش برسد که خیلی هم بد کار کرده است.
سازمان لیگ عنوان کرده ما قبلا برنامه را به برانکو گفته بودیم و چرا همان زمان اعتراض نکرد؟
‌ همان موقع گفتم موافق نیستم، اگر آنها برنامه را یک ماه پیش طرح کرده بودند پس چرا ما را دعوت کردند؟
گفته می‌شود شما از قبل برنامه تیم ملی را می‌دانستید و با این حرف‌ها می‌خواهید انتقام بگیرید.
‌ بحث انتقام نیست، کدام انتقام؟ من صبر کردم برنامه تیم ملی رسماً اعلام شود. پیش از آن حرفش را شنیده بودم اما مطمئن نبودم که اردو برگزار می‌شود یا خیر. به همین دلیل آن موقع واکنشی نشان ندادم و بعد از رفتن به دبی نظرم را گفتم. اگر آن زمان حرفی می‌زدم مقصر می‌شدم.
اما سازمان لیگ به‌خاطر صحبت‌هایتان از شما شکایت کرده و شما به کمیته انضباطی و کمیته اخلاق احضار شده اید. به این جلسات می‌روید؟
‌ برای چه من را خواسته‌اند؟ چه حرف اشتباهی زده‌ام یا به چه کسی توهین کرده‌ام؟ اما معلوم است که می‌روم و ببینم چه موضوعی در میان است.
گفته‌اند صحبت‌های شما علیه تیم ملی بوده و تشویش ایجاد کرده است.
 ‌ صحبت‌های من چه تشویشی ایجاد کرد؟ فقط نظرم را اعلام کردم.
دایی، قلعه‌نویی، مایلی‌کهن هم با برنامه‌های کی‌روش مشکل دارند. این مربیان هم درباره برنامه تیم ملی حرف زده‌اند.
 من وارد این مسائل نمی‌شوم که چه کسی چه چیزی گفته. من از نظر فنی و مالی می‌گویم که توضیح دهند این اردو چه توجیهی دارد؟ از من درباره همکاری پرسیدند، با چه کسی همکاری کنم؟ سرمربی تیم ملی باید با مربیان ایرانی همکاری کند اما آیا تا حالا او به باشگاه‌ها سرزده و از آنها خواسته همکاری کنند؟ ما اینجا روزانه به خاطر فوتبال ایران کار می‌کنیم و واقعیت این است.
جالب است که در لیست تیم ملی عزت‌اللهی و آزمون با وجود اینکه در تهران هستند، حضور ندارند اما از بین بازیکنان لیگ برتری بازیکنان مصدوم مثل ترابی و غفوری هم به اردو رفته‌اند.
 بله آنها را نبردند چون باشگاه‌هایشان اجازه ندادند. درباره غفوری و ترابی هم باید بگویم آنها بازیکنانی خوب اما مصدوم هستند. شاید رفته‌اند تا در جو و حال و هوای تیم ملی باشند.
حضور شما در برنامه نود و حرف‌هایتان هم جالب بود. تاکنون کسی نتوانسته بود فردوسی پور را قانع کند اما شما این کار را کردید.
‌ من سعی می‌کنم با مدرک، دلیل و منطق صحبت کنم. با احساس و بی‌منطق حرف نمی‌زنم.