printlogo


کد خبر: 99278تاریخ: 1395/8/27 00:00
مرحله یک هشتم جام حذفی فوتبال
حذف در کمین لیگ برتری هادر انتظار شگفتی های دوباره

مرحله یک هشتم جام حذفی امروز و فردا برگزار می‌شود. فولاد خوزستان که چند هفته‌ای است در لیگ نتایج بسیار خوبی را کسب کرده پس از پیروزی یک بر صفر مقابل عقاب تهران در دومین بازی فولاد یزد را شکست داد و امروز هم میزبان نفت و گاز گچساران است که بدون بازی به این مرحله صعود کرده است.برنده این بازی باید منتظر بازی تراکتورسازی و آینده سازان برق نوین شیراز باشد. تیم شیرازی در دو بازی اولش با همشهری‌هایش روبه‌رو شد. آنها ابتدا فجرسپاسی را شکست دادند و پس از آن هم تیم شگفتی قشقایی را از پیش رو برداشتند. تراکتورسازی هم در بازی اول فولاد یاسوج را با دو گل شکست داد و در دومین بازی هم ملوان را در انزلی از پیش رو برداشت. انگیزه بازیکنان تیم شیرازی می‌تواند مشکلاتی را برای شاگردان امیر قلعه نویی به وجود آورد

نفت تهران در حالی با شهرداری فومن بازی می‌کند که در اولین بازی 7 بر یک تیم مهرگان دره شهر را شکست داد و در دومین بازی با یک گل در قائمشهر مقابل نساجی به پیروزی رسید.اما شهرداری فومن در اولین بازی حریف سپیدرود رشت بود که تیم رشتی در این بازی حاضر نشد. برنده این بازی با برنده استقلال و صبای قم بازی خواهد کرد.
اما روز جمعه تیم ذوب آهن که دو دوره متوالی قهرمان جام حذفی شده در خانه مقابل ماشین سازی تبریز به میدان می‌رود.تیم اصفهانی در اولین بازی و در ضربات پنالتی تیم شهرداری بوشهر را با نتیجه 6 بر 5 شکست داد. آنها در دومین بازی تیم لیگ یکی اکسین البرز را در کرج با یک گل از پیش رو برداشتند.ماشین سازی هم در بازی اولش با نتیجه 11 بر 2 تیم اتحاد لردگان را شکست داد و در دومین بازی هم تیم پرمهره خونه به خونه را با شکست 2 بر یک بدرقه کرد. رسول خطیبی مدعی شده که تیم ماشین‌سازی دست پر از اصفهان به تبریز برمی‌گردد که معنای این جمله حذف ذوب آهن است. ذوبی‌ها اما حریفی قدرتمند هستند که به خوبی قواعد بازی در جام حذفی را بلدند و بعید است که رسول خطیبی بتواند یک شگفتی دیگر را در جام حذفی رقم بزند. پیام صادقیان مصدوم است و نمی‌تواند مقابل ذوب‌آهن بازی کند.برنده این بازی به دیدار برنده بازی شهرداری ماهشهر و گسترش فولاد می‌رود.
تیم ماهشهری به دلیل حاضر نشدن سیاه جامگان حریف نفت امیدیه شد که این بازی خارج از خانه را 2 بر یک با پیروزی پشت سر گذاشت. مکان برگزاری بازی دو تیم شهرداری ماهشهر و گسترش فولاد هنوز مشخص نیست. از یک سو مسوولان باشگاه گسترش فولاد معتقدند باید در اهواز (مرکز استان خوزستان) به دیدار شهرداری ماهشهر بروند و از سوی دیگر، عبدالکاظم طالقانی رییس هیات فوتبال اهواز می‌گوید بازی باید در ماهشهر برگزار شود. جدا از این مسئله، گسترشی‌ها که یکی از تیم‌های پرستاره لیگ برتر هستند، هنوز کار خاصی در لیگ انجام نداده‌اند و به بیان ساده‌تر، از بحران به صورت کامل فاصله نگرفته‌اند. امید آنها، کسب یک برد شیرین در جام حذفی و صعود به یک چهارم نهایی است که اگر این اتفاق رخ بدهد، باید به مصاف تیم برنده در دیدار ذوب‌آهن و ماشین‌سازی بروند. گسترش فولاد در اولین بازی با 5 گل تیم شهرداری اراک را شکست داد و در دومین بازی مس رفسنجان را با سه گل از پیش رو برداشت.
نفت مسجدسلیمان که در لیگ یک نتایج خوبی کسب نکرده در اولین بازی به دلیل حاضر نشدن تیم استقلال آبی ب تهران حریف تیم لیگ برتر پدیده شد با یک گل این تیم را شکست داد.آنها فردا با سایپا بازی می‌کنند. حسین فرکی تحت فشار است. او در لیگ نتوانست آنطور که دلش می‌خواهد، امتیاز بگیرد و از این رو برای تغییر شرایط، کار سختی را پیش روی خود دارد. فرکی حالا امیدوار است در جام حذفی توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد و با تعداد بازی‌های کمتر، به سهمیه آسیایی برسد. فرکی در دو بازی اولش ابتدا تیم بادران نوین و پس از آن تیم بادران را شکست داد.برنده این بازی با برنده آلومینیوم اراک و سپاهان بازی می‌کند.
تیم شهر اراک در بازی اول با سه گل تیم شهید کریمی جویبار را شکست دادند و در دومین بازی با خلق شگفتی، پیکان را در تهران مغلوب کرد. سپاهان هم با پیروزی 4 بر صفر مقابل تیم غذای سبز مشهد و پیروزی یک بر صفر مقابل پارس جنوبی جم به این مرحله رسیده است. عبدا... ویسی سرمربی سپاهان تیمی را در اختیار دارد که باید در همه تورنمنت‌ها، به‌عنوان یک مدعی وارد زمین شود. این موضوع، انتظارات از ویسی را بالا می‌برد و حالا اهالی فوتبال منتظرند حتی در اراک نیز، سپاهان بتواند پیروزی آسانی مقابل آلومینیوم به دست بیاورد.
.

پنج‌شنبه 27/8/95
*فولاد خوزستان – نفت وگاز گچساران
(ورزشگاه غدیر اهواز)، ساعت 14:30
داور: جواد رحیم‌زاده
کمک‌ها: محمد هاشمی‌نسب، مرتضی هوشیار
*نفت تهران – شهرداری فومن
ورزشگاه تختی تهران)، ساعت 14:15
داور: علی اصغر مومنی
کمک‌ها: علی اکبر عظیم‌پور، حسین عابدی
جمعه 28/8/95
*آلومینیوم اراک – فولاد مبارکه سپاهان
(ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک)، ساعت 13:30
داور: محمدرضا اکبریان
کمک‌ها: محمدرضا مدیرروستا، محسن سلطانی
*ذوب آهن اصفهان – ماشین‌سازی‌تبریز
ورزشگاه فولاد شهر اصفهان)، ساعت 16:30
داور: حسین زرگر
کمک‌ها: هادی طوسی، محمدجواد مداح
*نفت مسجد سلیمان - سایپا تهران
ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان)، ساعت 14:30
داور: پیروز سیف‌ا...پور
کمک‌ها: جلیل شعرانی، علی احمدی
*تراکتور سازی تبریز – آینده سازان برق شیراز
(ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی تبریز)، ساعت 13:30
داور: کمیل غلامی
کمک‌ها: حمید غمزه، مرتضی کاظمیان
*شهرداری ماهشهر – گسترش فولاد تبریز
ساعت 14:30 (ورزشگاه متعاقبأ اعلام می‌شود)
داور: امید سعیدفر
کمک‌ها: مهدی الوندی، محمد راهی


Page Generated in 0.0052 sec