printlogo


کد خبر: 93313تاریخ: 1395/7/7 00:00
خبرتشکر تاج از بازیکنان و کادر فنی نوجوانان
آینده تیم ملی را شما می‌سازید
مهدی تاج از عملکرد تیم نوجوانان رضایت کامل دارد و صعود این تیم به جام جهانی را یک موفقیت بزرگ می‌داند. تاج در ابتدای صحبت‌هایش با کادر فنی این تیم در هند ضمن قدردانی و تشکر از حمید علیدوستی، سرمربی سابق نوجوانان خطاب به عباس چمنیان گفت: «قرار گرفتن در جمع ۴ تیم برتر آسیا و صعود به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ را به شما تبریک می‌گویم.»
او سپس رو به بازیکنان این تیم کرد و گفت: «آینده فوتبال کشور از آن شماست و فردای تیم ملی بزرگسالان را شما نوجوانان می‌سازید. فعالیت و حمایت از فوتبال نوجوانان ساختن آینده است و به هیچ عنوان هزینه محسوب نمی‌شود. ویژگی مثبت تیم شما این است که پس از آنکه نیمه اول بازی با عربستان را واگذار کردید، به شرایط مسابقه برگشته و توانستید آن بازی را سه بر دو به سود خود به پایان برسانید.»
تاج در ادامه با اشاره به بازی بعدی تیم ملی گفت: «کره شمالی حریف بعدی شماست و بایستی با نشان دادن شایستگی‌های خود، از سد آن بگذرید و من این توانایی را در شما می‌بینم. با توجه به بضاعت فدراسیون تا همین جا هم برای شما پاداش مناسبی پرداخت می‌شود و برای مسابقه فینال هم برای شما پاداش در نظر گرفته خواهد شد. شما باید با نشان دادن شایستگی‌های خود آینده فوتبال کشور را از آن خود کنید.»


تمجید مناجاتی از تیم نوجوانان
با مربی ایرانی هم می‌شود نتیجه گرفت
تیم نوجوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و موفق شد جواز صعود به جام جهانی در این رده را ‌به دست بیاورد.
 مهدی مناجاتی، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در این باره می‌گوید: «بعد از مدت‌ها یک اتفاق خوب در فوتبال ما رخ داد؛ راهیابی تیم نوجوانان به جام‌جهانی هم نوید ظهور نسلی طلایی را در آینده‌ای نه چندان دور می‌دهد.
 ایران در مسابقات قهرمانی آسیا با یک مربی ایرانی به خوبی نتیجه گرفته و بازی‌های زیبایی را نیز به نمایش گذاشته است. عملکرد نوجوانان به خوبی نشان داد که فوتبال ایران پتانسیل بی‌نظیری دارد. نوجوانان ایرانی نشان دادند که با مربی ایرانی هم می‌شود بازی مدرنی را به نمایش گذاشت. اگر بازی نوجوانان را دیده باشید، به خوبی متوجه می‌شوید که آنها از تاکتیک‌های مدرن روز دنیا بهره می‌برند؛ این عزیزان در همه بازی‌ها به خوبی توانستند حریفان را پرس کنند و ضد حمله‌های خوبی را تدارک ببینند. کسب این افتخار قطعا جای تقدیر دارد و امیدوارم فدراسیون فوتبال درس بگیرد و رویه‌اش را در استفاده از جوانان آینده‌دار تغییر بدهد. فوتبالی‌ها باید به این باور برسند که با مربیان و تفکر ایرانی هم می‌شود کسب افتخار کرد.»
مناجاتی صحبت‌های خود را اینچنین پایان می‌دهد: «عقیده دارم اگر قرار باشد بازیکنی تبدیل به یک ستاره شود، باید در سنین بین ١٥ تا ٢٠ این باور در ذهنش شکل بگیرد. بازی‌های جام‌جهانی ‌سال آینده در کشور هند برگزار می‌شود و اگر این تیم را حمایت کنیم و موارد مورد نظر کادرفنی را در اختیار آنها قرار بدهیم، قطعا می‌توانیم نتایج فوق‌العاده‌ای را کسب کنیم. تیمی که من مشاهده کردم، قطعا از پتانسیل بالایی برخوردار است و می‌تواند افتخار بیافریند.»


برنامه حضور لژیونرهای اروپایی در تیم ملی
بعد از اردوی یک هفته‌ای در ایروان ارمنستان ملی پوشان ایران به تهران باز خواهند گشت تا تمرینات خود برای بازی با ازبکستان را پیگیری کنند.
در شرایطی که تعدادی از لژیونرها خود را به ارمنستان رسانده و پا به پای سایر ملی پوشان به تمرین پرداختند برنامه لژیونرهای دیگر اروپایی برای اضافه شدن به تیم ملی مشخص شد.
 بنا به اعلام مسوولان فدراسیون از جمع لژیونرهای اروپایی سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی از روستوف و میلاد محمدی از ترک گروژنی که در روسیه حضور دارند به احتمال فراوان مستقیم از این کشور راهی ازبکستان خواهند شد، گرچه هنوز برنامه سفری آنها قطعی نشده است اما سایر بازیکنان از جمله جهانبخش، قوچان نژاد، انصاری فرد و شجاعی باید بعد از بازی‌های اروپایی در تاریخ 12 مهر خود را در تهران به کادر فنی تیم ملی معرفی کنند.


Page Generated in 0.0056 sec