printlogo


کد خبر: 92974تاریخ: 1395/7/5 00:00
تشکر وزیر ورزش از فوتسالیست‌ها

محمود گودرزی وزیر ورزش بعد از صعود ایران به جمع چهار تیم برتر فوتسال جهان در جام جهانی کلمبیا و پیروزی تیم ملی مقابل تیم پاراگوئه با ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی تلفنی صحبت کرد.
بعد از حضور تیم ملی فوتسال ایران در جمع ۴ تیم برتر جهان، گودرزی با تبریک این موفقیت بزرگ به اعضای تیم ملی و کادرفنی گفت: «لیاقت جوانان ورزشکار ایران حضور در رده‌های بزرگ و نخست جهانی است و از اینکه موجب سربلندی کشور و شادی دل مردم شدید از همه تشکر می‌کنم.»
 ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران هم با تقدیر از توجه وزیر ورزش به نتایج تیم ملی و این رشته، شرایط فنی و آمادگی بالای روحی تیم ملی را برای بازی مقابل روسیه در نیمه نهایی جام جهانی فوتسال به اطلاع وزیر ورزش و
جوانان رساند.
تیم ملی روسیه با پیروزی مقابل تیم مدعی و قدرتمند اسپانیا ضمن خلق شگفتی حریف ایران شد.

 

 

ناظم الشریعه: این پیروزی را به شهدا و جانبازان تقدیم می کنم

سیدمحمد ناظم الشریعه که پس از مایلی‌کهن دومین مربی ایرانی است که فوتسال ایران را به جمع 4 تیم نخست دنیا برده درباره برد بزرگ مقابل پاراگوئه می‌گوید: «خدا را شکر، این موفقیت برای فوتسال است نه برای من. بازیکنان تمام تلاش‌شان را کردند و ما هم سعی کردیم که کمک‌شان کنیم. از روسای قدیم تا سیدرضا افتخاری که به ما اعتماد کرد در این موفقیت سهیم هستند. همچنین جا دارد این پیروزی را در هفته‌ دفاع مقدس به‌عنوان یک بسیجی به تمام شهدا و جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی تقدیم کنم. ما سختی‌های زیادی کشیدیم و در حال‌ حاضر نیز شرایط برای ما بسیار سخت است اما امیدوارم که با صبر و حوصله‌ای که به خرج می‌دهیم این دو بازی را هم بگذرانیم. قبل از جام جهانی از من انتقاد می‌شد که چرا صحبت نمی‌کنم و از شرایط موجود انتقادی نمی‌کنم، الان چه بگویم؟ حرف نزنیم بهتر است. این بازیکنان واقعا بدون توقع هستند و باید به آنها توجه کرد. من از عملکرد تمام بازیکنانم راضی بودم. آنها تا آخرین لحظه به دستورات فنی توجه کردند و بدون عجله و با تمرکز بالا تا انتهای بازی به کارشان ادامه‌ دادند. اینها بازیکنان بزرگی هستند. ملی‌پوشان باید بدانند که به آنها توجه می‌شود. مطمئن باشید که این تیم می‌تواند خیلی کارها را انجام دهد. ما به بازی با روسیه امیدوار هستیم. باور کنید که همیشه این موقعیت جور نمی‌شود. معلوم نیست که دوباره ایران بتواند در سال‌های آینده به این موفقیت برسد. بنابراین باید همه در مقطع کنونی کمک کنند.» او حالابه قهرمانی هم فکر می‌کند: «ما از روز اول گفتیم که هدفگذاری‌مان رسیدن به جمع چهار تیم برتر است. ان‌شاءا... شرایطی پیش آید تا بتوانیم برای قهرمانی برویم اما معتقد هستم که نباید توقعات را بی جا بالا برد. این توقعات باید به اندازه امکانات‌مان باشد، ولی مطمئنا کسی دلش نمی‌خواهد قهرمانی را از دست بدهد. ما هم به چهارمی قانع نیستیم.»
 

 

روسیه ترجیح ترابیان و ملی پوشان

اظهارات عباس ترابیان درباره برد مقابل پاراگوئه هم بسیار جالب توجه است: «در اکثر دقایق بازی توپ و میدان در اختیار بازیکنان ایران بود و پاراگوئه روی اشتباهات کوچک بازیکنان ما به گل رسید. بسیاری از بزرگان فوتسال این بازی را از نزدیک تماشا کردند. خاویر لوزانو یکی از این نفرات بود، او به خاطر بازی خوب ملی‌پوشان به ما تبریک گفت. همچنین تاج رییس فدراسیون فوتبال هم در اولین دقایق پس از پیروزی تماس گرفت و این پیروزی را تبریک گفت. پاراگوئه هم از تیم‌های خوب جهان است. به نظرم بازی آنها خیلی فوتسالی نبود و بیشتر روی برنامه‌های انفرادی خودشان حساب کرده بودند اما ما با پیاده کردن تاکتیک دقیق فوتسال توانستیم پیروز شویم.»
او مدعی است که اسپانیا مقابل روسیه تعدادی از نفرات اصلی‌اش را نداشت: «اسپانیا در بازی مقابل روسیه چندین بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشت. برای ما فرقی نمی‌کرد که مقابل چه تیمی قرار بگیریم البته که خودمان هم ترجیح می‌دادیم روسیه صعود کند.»
 

 

جاوید: می‌خواهیم فینالیست شویم

مهدی جاوید به تنهایی دو گل از چهار گل تیم ملی را به پاراگوئه زد. او خوشحال از این برد تاریخی حرف‌های مهمی به زبان آورد: «بازی سنگینی بود. ما با علم به اینکه مردم پیگیر مسابقات ما هستند انرژی مضاعفی گرفته بودیم و از طرفی هم بار روانی وجود داشت که خدای ناکرده نتوانیم مردم را خوشحال کنیم و ببازیم. فکر می‌کنم منطقی بازی کردیم و اصلا احساساتی نشدیم. ما تا لحظات آخر به آنچه که مربیان خواسته بودند توجه کردیم و خدا را شکر نتیجه‌ لازم را هم گرفتیم. خدا را شکر دو گل به ثمر رساندم اما دوست دارم بازی کنم و بیشتر به هم تیمی‌هایم کمک کنم و به هیچ وجه به دنبال گل زدن نبودم. خدا را شکر بازیکنان کمک کردند و من هم گل زدم، ولی بی‌اهمیت ترین چیز برایم گل زدن است. اصلا فشار روانی برای خودم ایجاد نمی‌کنم که باید حتما گل بزنم. مهم‌ترین چیز تحقق خواسته‌های کادرفنی است. فعلا وقتی برای جشن گرفتن نداریم چون سه روز دیگر باید به مصاف تیم‌ ‌ملی فوتسال روسیه برویم. حریف بسیار سختی پیش‌رو داریم. روسیه عزم خود را جزم کرده تا قهرمان جام جهانی شود. ما هم سعی می‌کنیم فارغ از نتیجه‌ بازی را به نمایش بگذاریم تا هر کسی که آن را تماشا می‌کند راضی باشد.»
 او روسیه را تیم قدرتمندی می‌داند: «ما سالی یکی، دو بار با روسیه بازی می‌کنیم و شناخت خوبی از آنها داریم اما فکر می‌کنم امسال روسیه متفاوت شده و دیدیم که به چه شکل تیم‌ ‌ملی فوتسال اسپانیا را با نتیجه‌ پر گل شکست داد. این تیم بسیار یک دست، هماهنگ و با انگیزه است. البته ما هم چیزی از آنها کم نداریم. معتقدم که شانس پیروزی در این بازی برای هر تیمی ۵۰ درصد است. مطمئن باشید که به دنبال این نیستیم تا مقابل روسیه بازی عادی را از خود نشان دهیم. قطعا برای پیروزی به زمین می‌رویم .»


Page Generated in 0.0059 sec