printlogo


کد خبر: 192677تاریخ: 1398/5/23 00:00
نگاه

پنجشنبه آینده بازی با پارس جم در آزادی
شمارش معکوس تا دیدن اولین دستپخت کالدرون

با توجه به اعلام زمان شروع فصل نوزدهم لیگ برتر سردرگمی‌ها در این باره به پایان رسید و حالا کالدرون و کادرش می‌توانند با برنامه‌ریزی دقیق‌تر آماده شروع فصل شوند.
پرسپولیس روز 5 تیرماه تمریناتش را زیر نظر کریم باقری آغاز کرد، کالدرون 10 تیر به تهران آمده و از 11 تیر تیم تحت نظر او و دستیارانش تمرین کرده است. با توجه به اینکه فصل جدید از 31 مردادماه آغاز خواهد شد پرسپولیس بعد از حدود 8 هفته تمرین آماده اولین مسابقه رسمی‌اش خواهد شد.
پنجشنبه 31 تیر افتتاحیه فصل تازه لیگ برتر با پرسپولیس خواهد بود که باید در خانه از پارس جم و تیم فراز کمالوند میزبانی کند که باید دید در گام نخست و اولین بازی خانگی که در زمان مناسبی هم برگزار می‌شود چه تعداد هوادار به ورزشگاه آزادی می‌روند.
پنجشنبه شب هفته آینده سرانجام زمان رونمایی رسمی از تیم کالدرون فرا خواهد رسید و همه می‌بینند دستپخت او و همکارانش در 7 هفته‌ای که او بالای سر تیم بوده چه کیفیتی خواهد داشت.
هر چند پرسپولیس تا اینجا 7 بازی تدارکاتی انجام داده و حداقل یک بازی دیگر هم برگزار می‌کند اما همه نگاه‌ها به اولین مسابقه رسمی پرسپولیس با کادر فنی جدید است و در این بازی است که معلوم می‌شود تیمی که با تفکرات کالدرون شکل گرفته و پیش رفته قادر به دفاع از عنوان قهرمانی هست یا خیر.
البته شاید در مورد هر تیمی قضاوت عجولانه و سریع ناشی از احساسات و فارغ از منطق باشد اما خمیر‌مایه اصلی پرسپولیس در همان بازی اول رو می‌شود ضمن اینکه در این بازی می‌توان به برخی از سؤالات و ابهامات درباره ترکیب، سیستم و استراتژی مد نظر کالدرون جواب داد؛ اینکه چه کسانی فعلاً مد نظر کالدرون نیستند، روی چه بازیکنانی بیشتر حساب کرده، طرفدار فوتبال تهاجمی است یا خیر و با چه سیستم پایه‌ای تیمش را می‌چیند.بازی با گل گهر آخرین دیدار تدارکاتی؟
اتفاق مثبت برای کالدرون
 بازی با نیمی از تیم‌های لیگ برتریبا وجود برگزار نشدن بازی‌های تدارکاتی مد نظر کادر فنی در اردوی ترکیه، پرسپولیس تا اینجای تمرینات پیش فصل 7 بازی تدارکاتی برگزار کرده است.
سرخ‌ها در شروع تمرینات مقابل نیروی زمینی به میدان رفتند، سپس در جام شهدا مقابل سایپا و نیروی زمینی بازی کردند، بعد از آن مقابل پیکان و نفت مسجدسلیمان، فولاد و نساجی بازی کردند و قرار است امروز مقابل گل‌گهر بازی کند. این هشتمین بازی تدارکاتی پرسپولیس است و به نظر می‌رسد حتی اگر بعد از این مسابقه بازی دیگری در دستور کادر فنی سرخ‌ها نباشد امسال به خاطر دیرتر شروع شدن لیگ، پرسپولیس بیشتر از سال‌های دیگر در تمرینات پیش فصل بازی تدارکاتی برگزار کرده است که یک توفیق اجباری به حساب می‌آید. پرسپولیس در فاصله هشت روز از بازی با پارس جم مقابل گل گهر سیرجان بازی تدارکاتی‌اش را برگزار می‌کند که معلوم نیست آخرین دیدار تدارکاتی‌اش خواهد بود یا نه. هر چند شاید با توجه به اعلام شدن زمان شروع فصل، کالدرون دیگر صلاح نبیند که تیمش در بازی تدارکاتی به میدان برود چرا که با نزدیک شدن به شروع فصل باید از فشار تمرینات کمتر کرده و بازی تدارکاتی می‌تواند خطر مصدومیت را برای بازیکنان تیمش به دنبال داشته باشد. عصر امروز احتمالاً آخرین فرصت کالدرون برای تست کردن بازیکنان و سیستم‌های مختلف خواهد بود، هر چند این بازی نیز پشت درهای بسته برگزار می‌شود و برای تماشای پرسپولیس باید تا دیدار مقابل پارس جم صبر کرد. نکته جالب اینجاست که امسال پرسپولیس قبل از شروع فصل با نیمی از تیم‌های لیگ برتر بازی کرده و شناختی نسبی نسبت به حریفان خود دارد. اتفاقی که سال‌های گذشته رخ نمی‌داد و با توجه به تغییر در کادر فنی و عدم شناخت کافی کالدرون نسبت به مختصات لیگ برتر و تیم‌هایش اتفاق ویژه‌ای برای پرسپولیس می‌تواند باشد.
 


Page Generated in 0.0054 sec