printlogo


کد خبر: 192676تاریخ: 1398/5/23 00:00
گزارش

نعمتی چهارمین مدافع راست تیم کالدرون!

به نظر می‌رسد کالدرون از مدت‌ها قبل روی سیامک نعمتی به عنوان مدافع راست نظر داشته و همچنان به عنوان یک مدافع راست روی این بازیکن حساب می‌کند.
نعمتی در آخرین روزهای اردوی ترکیه در برخورد با مهدی شریفی از ناحیه بینی دچار شکستگی شد و حدود سه هفته از تمرینات را از دست داد. این مساله باعث شد تا او در شش دیدار تدارکاتی که سرخ‌ها در تهران برگزار کرده‌اند غایب باشد.
با این حال آنچه از تمرینات تاکتیکی مشخص است اینکه نعمتی قرار است مدافع راست باشد. این در حالی است که پرسپولیس مهدی شیری و حسین ماهینی را در این پست دارد و حتی آدام همتی هم در بازی‌های تدارکاتی به عنوان مدافع راست به میدان رفته است.
حالا سیامک نعمتی در شرایطی به عنوان مدافع راست چهارم تیم شناخته می‌شود که ظاهراً او رغبتی به بازی در این پست ندارد بخصوص اینکه بازی به او نمی‌رسد. در عین حال شرایط در خط میانی هم دشوار است و ترافیک سنگینی بین هافبک‌ها وجود دارد تا جایی که برخی نفرات مثل عالیشاه نیز از نیمکت نشینی‌شان در شروع فصل تقریباً مطمئنند.
البته ناگفته نماند نعمتی به لحاظ توانایی در نواختن ضربه نهایی هر چه به دروازه حریف نزدیکتر باشد می‌تواند مؤثرتر عمل کند اما حالا به دروازه خودی نزدیکتر شده و با اینکه فصل قبل یکی دو تجربه خوب در پست مدافع راست داشته اما با مصدومیتی که بدموقع گریبانش را گرفت نتوانست در پست اصلی‌اش خودی نشان دهد و حالا آنقدر عقب افتاده که باید تلاش مضاعفی برای نشان دادن توانایی‌هایش داشته باشد.
پرسپولیس امروز(چهارشنبه) با گل‌گهر سیرجان بازی خواهد کرد و باید دید کالدرون از نعمتی در نقش مدافع راست استفاده می‌کند یا خیر.


شانس بازی ربیع‌خواه در سه پست
 نزدیک به صفر

آمار ویکی پدیایی محسن ربیع‌خواه می‌گوید او  طی سه فصل حضورش در پرسپولیس 62 بازی انجام داده اما به نظر نمی‌رسد این آمار چندان درست باشد و ربیع‌خواه بیشتر از اینها برای پرسپولیس و برانکو به میدان رفته است. ربیع‌خواه در فصل اول حضورش مدافع چپ بود و بعد به پست خودش در هافبک دفاعی برگشت. شماره 18 سرخ‌ها فصل قبل رباط صلیبی پاره کرد و بخش مهمی از فصل را از دست داد اما حتی بعد از آن نیز کم و بیش در برنامه‌های برانکو جای داشت.
با اینکه ربیع‌خواه خصوصیات اخلاق مثبتی دارد و جزو خوب‌های پرسپولیس به حساب می‌آید اما تعداد بازی‌هایی که برای پرسپولیس انجام داده تناسبی با کیفیت بازی‌اش ندارد و به عبارتی او خیلی بیشتر از استانداردهایش برای پرسپولیس به میدان رفته است.
ربیع‌خواه که در سه پست برای پرسپولیس بازی کرده و حتی در برخی مسابقات مهم عملکرد خوبی داشته اساساً بازیکن متوسطی است و اینطوری سطح خواسته‌ها از او پایین می‌آید. برانکو از او یکسری آیتم‌های مشخص می‌خواست و ظاهراً شماره 18 سرخ‌ها هم این آیتم‌ها را پاس می‌کرد و معتمد مرد کروات بود. حالا اما داستان عوض شده و احتمالاً خواسته‌های کالدرون با برانکو متفاوت خواهد بود.
به عبارتی می‌توان پیش‌بینی کرد از این به بعد، برخلاف گذشته ربیع‌خواه را خیلی کم در ترکیب پرسپولیس خواهیم دید. در کمال تعجب او به غیر از زمانی که مصدوم بود و تازه از مصدومیت برگشته بود، بیشتر داخل زمین دیده می‌شد تا روی نیمکت اما از این به بعد شرایط برای او تغییر خواهد کرد.
کالدرون بیشتر از این بازیکن به‌عنوان مدافع میانی استفاده می‌کرد؛ جایی که قرار است سیدجلال هم نیمکت‌نشین باشد پس احتمالاً شانس بازی کردن ربیع‌خواه در این پست صفر است. در هافبک دفاعی نیز حتی شاید خود کامیابی‌نیا نیمکت‌نشین باشد و اینجا نیز ظاهراً شماره 18 شانسی برای بازی ندارد. در دفاع چپ هم رقابت نادری و انصاری برای حضور در ترکیب اصلی جایی برای ربیع خواه باقی نخواهد گذاشت. با شرایط احتمالاً در یک مسابقه تعداد زیادی از بازیکنان پرسپولیس در این سه پست باید محروم و مصدوم باشند تا شانس بازی به ربیع‌خواه برسد، که البته امکان رخ دادن این اتفاق مثل شانس بازی کردن ربیع‌خواه نزدیک به صفر است.


Page Generated in 0.0058 sec