printlogo


کد خبر: 192631تاریخ: 1398/5/23 00:00
مصاحبه

پریشیچ: خوشحالم به آلمان برمیگردم


انتقال ایوان پریشیچ از اینتر به بایرن نهایی شد و این هافبک 30 ساله با قراردادی یک ساله بهعنوان بازیکن قرضی اینتر را به مقصد آلیانتس آرهنا ترک کرد. بایرن مونیخ این اختیار را دارد که در پایان فصل، قرارداد پریشیچ را از حالت قرضی به قطعی تبدیل کند.
پریشیچ با پیوستن به بایرنمونیخ به لیگی برمیگردد که پیش از این با تیمهای ولفسبورگ و بوروسیا دورتموند در آن بازی کرده است. او سال 2015 آلمان را به مقصد ایتالیا ترک کرده بود و حالا دوباره به این کشور برمیگردد، جایی که با دورتموند در سال 2012 قهرمان دوگانه بوندسلیگا و جام حذفی شد و سال 2015 هم با ولفسبورگ جام حذفی آلمان را برد.
پریشیچ پس از امضای قرارداد با بایرن مونیخ به سایت رسمی این باشگاه گفت: «بسیار خوشحالم که دوباره به آلمان برمیگردم. بایرن مونیخ یکی از بزرگترین باشگاههای اروپا است. ما میخواهیم هجومی بازی کنیم، نه فقط در بوندسلیگا و جام حذفی آلمان بلکه در لیگ قهرمانان.»
حسن صالححمیدزیچ، مدیر ورزشی باشگاه بایرن مونیخ نیز درباره پیوستن پریشیچ به این تیم گفت: «ایوان با تجربه فوقالعادهای که از بازی در سطحی بینالمللی دارد، از ابتدای فصل به ما کمک خواهد کرد. او بازیکنی تکنیکی و در حملات انعطافپذیر است. من مطمئنم که ایوان خیلی زود خودش را با تیم ما وفق میدهد، چون بوندسلیگا و سرمربی ما نیکو کواچ را به خوبی میشناسد.»


نویر: جام حذفی را بهتر شروع کردیم

بایرن مونیخ در دور نخست جام حذفی آلمان 3 بر یک انرژی کوتبوس را شکست داد.
مانوئل نویر، دروازهبان بایرن بعد از این مسابقه گفت: «سال گذشته اگر به خاطر داشته باشید در نخستین بازی جام حذفی یعنی در دروخترسن، مجبور شدیم خیلی تلاش کنیم. آن بازی یک بر صفر برنده شدیم اما امسال کارمان را در این جام بهتر شروع کردیم. موقعیتهای گل زیاد و قابل توجهی را خلق کردیم. کمی بدشانس بودیم که آنها دروازهبانی خوب و یک خط دفاع عالی داشتند که موقعیتها گل نشدند.»
وی افزود: «به نظرم عملکرد ما در دور رفت این جام خوب بود. باید به فکر مراحل بعدی باشیم.»
داوید آلابا هم گفت: «بازی حساسی بود. به این نکته از قبل واقف بودیم که بازی راحتی در پیش نداریم. در مجموع به حق برنده بازی شدیم.»
او ادامه داد: «توپ را به خوبی به گردش درآوردیم. در برخی صحنهها به بازی سرعت دادیم و گاهی هم کند کردیم.»
اما نیکو کواچ، مربی بایرن بعد از بازی اظهار داشت: «تیمم کارش را به خوبی انجام داد. البته نیمه دوم میتوانستیم با توپ بیشتر کار کنیم. اما در کل از تیمم راضی هستم... در این مسابقه بازیکنان جوان انرژی کوتبوس، تمام آنچه در توان داشتند، خرج کردند. همین کمک کرد بازی تماشایی شود.»
کواچ افزود: «مالکیت توپ زیادی داشتیم. حریف را به عقب زمین کشاندیم. البته مجبور بودیم روی ضد حملههای حریف، مراقب باشیم. به نظرم در یک سوم حریف، باید هدفمندتر بازی کنیم و آخرین ضربه را دقیق به توپ بزنیم. به این شکل میتوانیم عملکرد بهتری کسب کنیم.»

 


Page Generated in 0.0070 sec