printlogo


کد خبر: 188273تاریخ: 1398/3/23 00:00
وضعیت پیچیده نیمکت استقلال ادامه دارد
مکالمه تلفنی شفر و استراماچونی و احتمال بازگشت به گزینه ایرانی

بعد از حضور دستیاران استراماچونی در ایران ابهام‌هایی درباره پذیرش سرمربیگری استقلال از سوی مربی ایتالیایی به وجود آمد و حتی از احتمال انصراف این مربی گفته شد. مسوولان باشگاه استقلال اما این خبرها را تایید نمی‌کنند و اعتقاد دارند که استراماچونی به ایران خواهد آمد و این مربی هنوز درباره انصرافش چیزی به مسوولان باشگاه استقلال نگفته است. این ادعا در شرایطی مطرح شده که استراماچونی چند روز پیش شخصا با وینفرد شفر درباره وضعیت کار در فوتبال ایران صحبت‌های مفصلی انجام داده که ظاهرا رابط این مکالمه تلفنی ساشا شفر بوده است. در این تماس شفر به گزینه سرمربیگری استقلال اطلاعاتی درباره شیوه زندگی در ایران داده و حتی پیرامون مشکلات مالی باشگاه استقلال و بدهی‌هایی که همواره این باشگاه به بازیکنان و کادر فنی‌اش دارد، حرف‌هایی به زبان آورده است.
 شاید یکی از دلایلی که باعث شده استراماچونی در اعلام تصمیم خود قدری تاخیر بیندازد همین وضعیت مالی باشگاه استقلال است. البته علی خطیر در صحبت‌هایی که داشته حضور این مربی در استقلال را قطعی دانسته است اما خطیر چند روز پیش درباره رحمتی هم گفته بود که قطعا در استقلال خواهد ماند که این دروازه‌بان با پدیده به توافق نهایی رسید. دور شدن استراماچونی از استقلال را اما اگر مقطعی بدانیم نمی‌توانیم از تلاش‌های دوباره دو عضو هیات مدیره باشگاه استقلال برای جا انداختن پروژه استخدام مربی ایرانی نادیده بگیریم. همان اعضایی که پیش‌تر حامی سرسخت امیر قلعه‌‌‌نویی بودند.
 قلعه‌نویی اکنون با سپاهان قرارداد منعقد کرده و حضورش در استقلال بسیار سخت و دشوار است و اینکه او دوباره به استقلال برگردد به نظر مستقیم مدیران باشگاه سپاهان ارتباط دارد اما حتی اگر پروژه بازگشت قلعه‌نویی برای دو عضو هیات مدیره که حامی مربی ایرانی هستند، به بن‌بست بخورد، باز هم آن اعضای هیات مدیره ترجیح می‌دهند مربی ایرانی سکان هدایت استقلال را در دست بگیرد.
اینکه اگر استراماچونی نشد و اعضای هیات مدیره استقلال به استخدام مربی ایرانی تاکید داشته باشند، آنگاه چه گزینه‌ای مد نظرشان باشد سوالی است که با طی زمان می‌توان به آنها پاسخ داد. ماجرای فرهاد مجیدی با آن مصاحبه‌ای که علیه مدیران باشگاه استقلال داشت، به کلی منتفی شده است و حضور او در این تیم تقریبا غیر ممکن است.
به هرحال ماجرای انتخاب سرمربی استقلال قدری مبهم شده و نیامدن استراماچونی طبق قول و قرارهایی که با باشگاه استقلال داشت، وضعیت نیمکت این تیم را دچار ابهام‌های بزرگی کرده است. شاید شروع نشدن دور جدید تمرینات استقلال تا حدودی مدیران این باشگاه را آسوده خیال بگذارد اما به لحاظ روانی چنین شرایطی در استقلال مطلوب نیست و حتی اگر با سرمربی جدید دور تازه تمرینات آغاز شود، باز هم اگر نتایج آن طوری که هواداران انتظار داشتند، پیش نرود، بدون شک انگشت اتهام به سمت مدیران این باشگاه نشانه خواهد رفت که همچون فصول قبل زمان قابل توجهی را برای شروع زود هنگام تمرینات از دست داده‌اند.
 


Page Generated in 0.0042 sec