printlogo


کد خبر: 188268تاریخ: 1398/3/23 00:00
مصاحبه

درباره بازگشت به استقلال تصمیم‌گیرنده نیستم
فتح‌ا...زاده: دیدارم با جهانگیری اتفاقی بود


علی فتح‌ا...زاده درباره تجمع‌های اخیر مقابل باشگاه استقلال چنین گفته است: «نمی‌توانم بگویم در جریان این اتفاق نیستم. هر روز مسائل استقلال را رصد می‌کنم. اینکه هواداران من را تشویق کرده‌اند، نشانه لطف آنها است. هواداران استقلال مرا دوست دارند اما حقیقتا از طریق رسانه‌ها در جریان تجمع آنها قرار گرفتم و از قبل هیچ اطلاعی درباره تصمیم آنها نداشتم. قبلا می‌گفتند فتح‌ا...زاده خط می‌دهد تا هواداران او را تشویق می‌کنند اما الان دیگر این حرف‌ها زده نمی‌شود و از اساس بی‌معناست، چون اگر من به کسی خط می‌دادم، قطعا متوجه می‌شدند. باور کنید حتی به یک نفر هم نگفتم مرا تشویق کند. اتفاقا همیشه از هواداران خواستم حامی باشگاه باشند و پشت تیم مدیریتی را خالی نکنند.»
 فتح‌ا...زاده با یادآوری تجمعات هواداری در زمان مدیریت خودش ادامه داد: «در روزهایی که مدیرعامل استقلال بودم، همین هواداران علیه من تجمع می‌کردند. هوادار است دیگر. گاهی احساساتی می‌شود. ما به‌عنوان مدیر باید مقابل هواداران صبور باشیم. چند روز پیش به علی خطیر پیغام دادم که از تشویق من ناراحت نباش چون فردا که شما از استقلال می‌روی، ممکن است هوادار استقلال به خاطر عملکرد خوبی که داشتی از تو هم حمایت کند. نباید مقابل این چیزها موضع بگیریم. من همیشه شفاف و روشن حرف زدم و از هواداران استقلال خواستم امیرحسین فتحی را حمایت کنند تا استقلال نتیجه بگیرد. مدیران استقلال نباید تشویق من از سوی هواداران را به حساب دعوا با من بگذارند. از ته قلب امیدوارم که استقلال موفق باشد و در فصل پیش رو بعد از سال‌ها قهرمان شویم. این را صادقانه به شما گفتم و دوست دارم حرف‌هایم را همینطور انعکاس دهید. به روز قیامت اعتقاد دارم و مواظب رفتارم هستم.»
 در ایام ماه مبارک رمضان دیداری میان فتح‌ا...زاده و جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری انجام شده است. مدیرعامل سابق استقلال درباره این ماجرا توضیحاتی دارد: «دیدار خاصی نبود و من هم دوست ندارم آن دیدار را خاص جلوه دهم تا تعبیر دیگری نشود. ماجرا از این قرار بود که آقای صالحی‌امیری لطف کردند و من را هم به آن مراسم دعوت کردند. در مراسم خیلی اتفاقی با آقای جهانگیری رخ در رخ شدم که ایشان با من روبوسی کرد. بعد آقای سلطانی‌فر را دیدم که به رسم ادب با ایشان هم سلام و علیک کردم. این دیدار کاملا اتفاقی بود.»
 آیا درباره استقلال بحثی شد؟ فتح‌ا...زاده می‌گوید: «نه، بحث‌ها درباره مسائل کلان ورزش بود. هیچ صحبتی درباره استقلال نشد. البته شناخت من از آقای جهانگیری به سال‌ها قبل بازمی‌گردد. به زمانی که ایشان رییس سازمان برنامه و بودجه بودند و من هم در مجلس رفت و آمد داشتم. از آن زمان همدیگر را می‌شناسیم.»
فتح‌ا...زاده با اشاره به عملکرد نقل و انتقالاتی استقلال گفت: «اگر استقلال پاتوسی را حفظ کند، بی‌شک نقل ‌و انتقالات برای این باشگاه جور دیگری رقم خواهد خورد اما اگر نتواند این بازیکن را نگه دارد، اوضاع بد می‌شود. هنوز زمان زیادی برای جذب بازیکن جدید باقی مانده و در ادامه ممکن است هر اتفاقی رخ دهد. شاید من بودم اتفاقات دیگری رخ می‌داد اما اینطور هم نیست که تصور کنیم زمان از دست رفته و استقلال نمی‌تواند عملکرد مناسبی در نقل ‌و ‌انتقالات داشته باشد. درباره استراماچونی هم قضاوت زود است.»
فتح‌ا...زاده درباره موضوع جذب کی‌روش برای استقلال نیز توضیحات تازه‌ای داده است: «خبرنگاری از من پرسید اگر کی‌روش در ایران بود و قراردادی نداشت، آیا شما به سراغش می‌رفتید که من گفتم با کمال میل. الان هم می‌گویم، اگر کی‌روش آزاد بود، حتما با او برای آمدن به استقلال مذاکره می‌کردم. اعتقادم این است که بهترین‌ها باید برای استقلال باشد. زمانی که مدیرعامل بودم همیشه تلاش کردم برای استقلال بهترین‌ها را فراهم کنم. نمی‌خواهم از کارهایی که در زمان مدیریتم شد، حرف بزنم چون شاید دوباره سوءتفاهم ایجاد شود.»
 


Page Generated in 0.0058 sec