printlogo


کد خبر: 186933تاریخ: 1398/2/31 00:00
وداع بارسایی از آسیا
برد حیثیتی، نتیجه فوتبال راحت

دوشنبه 30/2/98، هفته ششم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2019، گروه D، ورزشگاه آزادی، ساعت: 21‌، تماشاگر: 10 هزار نفر پرسپولیس 2
گل‌ها: مهدی ترابی (16) و علی علیپور (67)
السد صفر
داور: دیلان پریرا (سریلانکا)
کمک‌ها: پاراکراما هماسونگا و پریانگا
اخطار: شجاع خلیل‌زاده، علیرضا بیرانوند و مهدی ترابی (پرسپولیس)، پدرو میگل (السد)
بازیکن برتر: مهدی ترابی (پرسپولیس)
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محسن ربیع‌خواه، امید عالیشاه، شجاع خلیل‌زاده، سروش رفیعی (80- مهدی شریفی)، احمد نوراللهی، مهدی ترابی (88- محمد‌امین اسدی)، کمال کامیابی‌نیا، مهدی شیری، شایان مصلح (54- محمد نادری) و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
السد: سعد الشیب، پدرو میگل (78- علی اسد)، عبدالکریم حسن، جونگ وو یونگ  (70- حامد اسماعیل)، ژاوی هرناندس، حسن الهیدوس، بغداد بونجاح، سلمان، خوخی، سالم الحجری و اکرم عفیف
سرمربی: ژسوالدو فریرا
 
 آنطور نشد که باید. روی سکوها را می‌گوییم. مشخص بود که بعد از حذف تلخ از مرحله گروهی لیگ قهرمانان کسی طاقت تماشای این بازی فرمالیته را ندارد. با این حال بازی خداحافظی ستاره بزرگ دنیای فوتبال، ژاوی هرناندس و البته تقدیر از تیم برانکو چهار روز بعد از هت تریک قهرمانی چیزی حدود ده هزار هوادار وفادار پرسپولیس را به ورزشگاه کشاند.
ترکیب پرسپولیس هم کلی تغییر داشت. نه اینکه برانکو ذخیره‌ها را بازی داده باشد اما همین که سیدجلال به خاطر کمی درد روی نیمکت نشست تا ربیع‌خواه کنار شجاع بازی کند، مشخص بود برانکو دنبال اعاده حیثیت است اما نه به قیمت از دست دادن کاپیتانش.
از آنجایی که فاصله زیادی تا بازی نیمه نهایی با سپاهان مانده برانکو بیشتر نفرات اصلی‌اش را بازی داد اما بودیمیر مصدوم روی نیمکت هم نبود و نعمتی ساعتی قبل از بازی به خاطر دل درد از اردو بیرون رفت.
پرسپولیس حذف شده اما فوتبال متفاوتی بازی کرد. درست برعکس بازی با پارس و چند مسابقه قبلی که استرس قهرمانی به اوج رسیده بود، معجزه بی‌تفاوتی اتفاقی ویژه را در تیم خسته برانکو رقم زد و نیمه اول بازی با السد شد یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین بازی‌های این فصل پرسپولیس.
در روز وداع کاپیتان سابق بارسلونا، پرسپولیس 45 دقیقه بارسلونایی بازی کرد البته با ریتم کندتر و اشتباهات فردی بیشتر در یک سوم پایانی زمین وگرنه حتما نتیجه بهتری هم می‌گرفت.
السد همان تیم مقتدر و پرستاره بود که با بازی روان و تکضرب هافبک‌های پرسپولیس اندازه همیشه توپ نداشت و متعاقب این اتفاق موقعیت گل چندانی هم خلق نکرد. السد در طول نیمه سه، چهار موقعیت خوب گلزنی داشت که دو بار بیرانوند ضربات بونجاح و حسن را دفع کرد و یکی دو بار هم ضربات زردپوشان دروازه سرخ‌ها را تهدید نکرد.
در عوض پرسپولیس با بازی راحت در یک سوم دفاعی خودش خیلی قشنگ از زیر پرس حریف درمی‌آمد و در نیمه حریف هم فضاهای خالی با سرخپوشانی که سخت توپ لو می‌دادند پر می‌شد.
نتیجه کارهای ترکیبی پرسپولیس سه موقعیت خوب گلزنی بود و یک گل زیبا. موقعیت اول را ترابی با حرکت انفرادی خلق کرد که سعد الشیب اشتباه نکرد. موقعیت دوم با شوت ربیع‌خواه و دفع توپ مدافع السد از روی خط دروازه خودی بی اثر شد و موقعیت سوم هم با کار ترکیبی خوب و شوت بد سروش به باد رفت.
صحنه ویژه اما گل زیبای پرسپولیس بود. ترابی یکی از آن شوت‌های تمیزش را نواخت و توپ به یکباره سرعت گرفت و یکی از زیباترین گل‌های لیگ قهرمانان این فصل رقم خورد.
نیمه دوم خوب شروع شد. پرسپولیس تیم حریص نیمه اول بود و با نخستین کار ترکیبی برای گل گام برداشت. عالیشاه که قدرشناس نبود و هافبک‌ها که چند پاس اشتباه دادند، بازی افتاد دست السد و تیم ده دقیقه تحت فشار قرار گرفت.
بعد از آن پرسپولیس دوباره همان تیم منظم و ریلکسی شد که خیلی خوب فوتبال بازی می‌کرد. اینجا هم البته داوران بی‌خیال اشتباه علیه پرسپولیس نشدند و به فاصله یک دقیقه دو پنالتی برای تیم برانکو گرفته نشد.
مهم‌ترین موقعیت السد با شوت محکم حسن و تیر دروازه بیرانوند خراب شد تا پرسپولیس گل دوم را هم با فرار ترابی و ضربه نهایی علیپور بزند.
بعد از این پرسپولیس با نمایشی قابل ستایش مقابل تیم از هم پاشیده حریف سه چهار موقعیت گلزنی عالی دیگر هم داشت و البته بیرانوند دو بار دروازه تیمش را نجات داد. 15 دقیقه پایانی هم مال پرسپولیس بود اما موقعیتی که اسدی جوان از دست داد پایانی بود بر این نمایش دلپذیر که حذفی با حیثیت و با آبرو را قهرمان ایران رقم زد.
 


Page Generated in 0.0056 sec