printlogo


کد خبر: 186527تاریخ: 1398/2/26 00:00
دنبال استفاده از کمک داور ویدیویی در آینده هستیم
بهاروند: فیفا پیگیر قرارداد حق پخش تلویزیونی فوتبال است

حیدر بهاروند، رییس سازمان لیگ درباره لیگ هجدهم می‌گوید: «هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال پنجشنبه به پایان می‌رسد و این در حالی است که با تلاش سازمان لیگ و حمایت فدراسیون فوتبال سعی کردیم مسابقات لیگ برتر با بهترین شکل ممکن و نظم و انضباط خاصی برگزار شود. قطعا در هر کار اجرایی ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد با این حال به اذعان کارشناسان فوتبال شاهد رشد کیفی مناسبی در مسابقات بودیم. جذابیت مسابقات نیز برای علاقه‌مندان به فوتبال بسیار زیاد بود. به طوری که در هفته ماقبل پایانی مسابقات، ۴ تیم مختلف لیگ برتر شانس قهرمانی داشتند و سازمان لیگ نیز تمهیدات لازم را در این زمینه در نظر گرفته بود.»
 او حرف‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: «در نهایت در هفته سی‌ام مسابقات دو تیم پرسپولیس و سپاهان بخت قهرمانی در لیگ برتر را دارند که در این زمینه نیز تدارک لازم را دیده‌ایم و دو گروه از پرسنل سازمان لیگ را با دو سری جام و مدال قهرمانی به شهر جم بوشهر و اصفهان اعزام کرده‌ایم. در نهایت امیدوارم تیمی که از نظر فوتبالی سزاوار است به مقام قهرمانی برسد.»
 رییس سازمان لیگ در مورد اشتباهات داوری در برخی از مسابقات معتقد است: «یکی از نکات قابل تامل در مسابقات لیگ برتر بحث اشتباهات داوری بود و اشتباه داوری اجتناب‌ناپذیر است و اصلا چیز جدیدی نیست. به همین دلیل هم مسوولان داوری در فدراسیون فوتبال در تلاش هستند با برگزاری کلاس‌های مناسب آموزشی میزان اشتباهات داوری را به حداقل برسانند و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم به دنبال استفاده از کمک داور ویدیویی (VAR) در مسابقات آینده باشگاه‌های ایران هستند تا با کمک تکنولوژی اشتباه‌های داوران به حداقل برسد.»
بهاروند از همکاری هیات‌های فوتبال و باشگاه‌ها در برگزاری منظم و خوب مسابقات حرف‌هایی دارد: «فوتبال در حال حاضر بهترین و سالم‌ترین سرگرمی خانواده‌های ایرانی است اما با این حال نسبت به این رشته محبوب در ایران گاهی کم لطفی می‌شود. باشگاه‌ها با مشکلات مالی فراوانی درگیر هستند و درآمد تبلیغات محیطی حدود ۱۵ تا ۲۰درصد از هزینه‌های باشگاه‌ها را تامین می‌کند با این حال اهالی فوتبال با صبر و تلاش جهادی به فوتبال کشور کمک کردند. این در حالی است که فوتبال از حق پخش تلویزیونی که می‌تواند ۷۰ تا ۷۵ درصد از هزینه‌ها را جبران کند، محروم است که امیدوارم با حمایت مجلس شورای اسلامی، دولت و وزیر محترم ورزش و مدیران ارشد سازمان صدا و سیما فصل آینده شاهد حل و فصل موضوع حق پخش تلویزیونی باشیم و باشگاه‌ها فصل آینده از حق پخش تلویزیونی درآمد داشته باشند. در صورت حل نشدن مشکل حق پخش تلویزیونی فصل آینده فوتبال و باشگاه‌های ایران با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه خواهند شد ضمن اینکه فیفا نیز پیگیر قرارداد حق پخش تلویزیونی فوتبال هست.»
رییس سازمان لیگ اشاره‌ای به کانون‌های هواداری باشگاه‌ها دارد: «کانون هواداران باشگاه‌ها باید تحت مدیریت و معاونت فرهنگی باشگاه‌ها ایجاد شود و سایت‌ها و کانون‌های هواداری فضای مجازی باشگاه‌ها نیز تحت مدیریت باشگاه و با کسب مجوز از مراجع ذی صلاح و قانونمند فعالیت نمایند.»


 


Page Generated in 0.0048 sec