printlogo


کد خبر: 186526تاریخ: 1398/2/26 00:00
فقط به بازی‌های حساس پیش رو فکر می‌کنیم
رفیعی: این جام مال پرسپولیس است

اکبر منتشلو

با اینکه تکلیف قهرمانی به هفته پایانی لیگ برتر موکول شد، ظاهراً شاگردان برانکو ایوانکوویچ برای کسب این عنوان و کسب سومین قهرمانی کار سختی ندارند. حریف پرسپولیس در این هفته به ظاهر انگیزه زیادی ندارد و از طرف دیگر سرخ پوشان پایتخت برای کسب این عنوان حتی به همه امتیاز این بازی هم نیاز ندارند و یک تساوی هم می‌تواند جام را در دستان برانکو و شاگردانش قرار دهد اما این همه ماجرا نیست و شاید همه چیز طور دیگری رقم بخورد.

پرسپولیس در هفته‌های اخیر صلابت همیشگی را نداشته و این واقعیتی است که نتایج سرخ‌پوشان به خوبی آن را نشان می‌دهد. سروش رفیعی در این باره می‌گوید: «باید بپذیریم که فشار زیادی روی بچه‌ها بود و برخی آسیب‌دیدگی‌ها و محرومیت‌ها هم تیم را به شدت اذیت کرد. من اینطور فکر نمی‌کنم. تیم ما همیشه با برنامه پیش رفته و هفته‌های اخیر هم با بهره‌گیری از ظرفیت تیم به نتایج خوبی دست پیدا کرده است.» اما باید اقرار کرد که پرسپولیس با وجود داشتن یک باخت در لیگ هجدهم، در باز کردن دروازه تیم‌ها خیلی موفق نبوده و در کل بازی‌ها 35 گل به ثمر رسانده است که نه تنها از گل‌های زده سپاهان به‌عنوان تیم دوم جدول یعنی 44 گل، کمتر است بلکه از تیم سوم جدول رده‌‌بندی یعنی استقلال هم گل کمتری زده است. همین موضوع باعث شده است پرسپولیس در صورت باخت به پارس جنوبی و برد سپاهان مقابل قعرنشین جدول، قهرمانی را فقط به خاطر تفاضل گل به سپاهان تقدیم کند. این همه ماجرا نیست و باید اقرار کرد که پرسپولیس در درون دروازه شرایط خیلی بهتری نسبت به سپاهان دارد و با 14 گل خورده بعد از استقلال در رده دوم قرار دارد و مهم‌تر اینکه بیرانوند به‌عنوان دروازه‌بان اول این تیم در دیدار پایانی حضور خواهد داشت. رفیعی در این باره معتقد است: «همه بازیکنان برای یک بازی خوب و قدرتمند آماده هستند. دروازه مطمئنی داریم و با خیال راحت به فکر باز کردن دروازه حریف در هفته پایانی خواهیم بود. شرایط بسیار خوبی داریم و همین جا می‌گویم که این جام مال پرسپولیس است و دیگران روی این جام حساب باز نکنند.»
باید پذیرفت که موفقیت سال‌های اخیر پرسپولیس بیش از هر چیزی به همدلی و انگیزه بازیکنان این تیم بر می‌گردد، برانکو فارغ از حواشی بسیار زیاد در لیگ برتر، در طول این سال‌ها همواره تلاش کرده است تیمش بدون حاشیه پیش برود. حتی در مقاطعی از حضور برخی بازیکنان در پرسپولیس جلوگیری کرد. بازیکنانی مثل محسن مسلمان، رامین رضاییان، پیام صادقیان و ... هیچ گاه در تیم برانکو جایی نداشتند و تنها سروش رفیعی بود که بعد از جدایی از پرسپولیس توانست مجدداً به تیم ملحق شود و البته نمایش خوبی هم در بازی‌ها داشته باشد. هر چند طی روزهای اخیر قرار نگرفتن او در ترکیب پرسپولیس حرف و حدیث‌هایی را به وجود آورد. رفیعی در این باره حرف‌هایی دارد: «بازی کردن و نکردن هر بازیکنی به اختیار سرمربی است و من خدا را شکر می‌کنم که توانستم بازی‌های خوبی را در تیم محبوبم انجام دهم. به طور حتم همدلی و انگیزه بازیکنان برای همیشه خواهد بود و ما بازی‌های حساسی را پیش رو داریم که باید تلاش کنیم در آنها موفق باشیم.»
سروش رفیعی در غیاب بشار رسن به طور حتم یکی از مهره‌های کلیدی برانکو در دیدار با پارس جنوبی جم خواهد بود. رفیعی انگیزه بالایی برای این بازی خواهد داشت. او پیش از این طعم قهرمانی با پرسپولیس را چشیده است و قطعاً به دنبال تکرار قهرمانی‌اش در لیگ برتر با پرسپولیس است. او از محبوب‌های برانکو است و قطعاً این بازی پایانی، فرصت خوبی برای او خواهد بود تا دوباره خود را به برانکو نشان دهد و همچنان محبوب او باقی بماند.
 البته این همه محبوبیت رفیعی نیست و انتظار هواداران نیز از این بازیکن بالا است و هواداران پرسپولیس منتظر نمایش خوب او در بازی حساس هفته پایانی هستند.
 پرسپولیس بیش از آن که فکر کنید به جام هجدهم نزدیک است و روز پنجشنبه می‌تواند به یک روز به یادماندنی برای پرسپولیسی‌ها بخصوص سروش رفیعی تبدیل شود.


 


Page Generated in 0.0041 sec