printlogo


کد خبر: 183970تاریخ: 1398/1/27 00:00
خبرومصاحبه


چین برای به خدمت گرفتن مربی آلمانی رقیب ایران شد
مشکلات اقامتی و بانکی موانع کلینزمن برای مربیگری در ایران


شنیده‌ها حاکی از آن است که مذاکرات بین مربی آلمانی و مسوولان فدراسیون فوتبال ایران به خوبی پیش نرفته و احتمال اینکه کلینزمن سمت سرمربیگری تیم ملی ایران را بر عهده بگیرد، بالا نیست. گفته می‌شود مسائلی مرتبط با تحریم‌های ایران در این شکست یا توقف مذاکرات نقش داشته است.
همان گونه که اخیرا تاج اشاره کرده  فدراسیون برای پرداخت حقوق مربی جدید هم مشکل خواهد داشت چرا که تحریم‌های بانکی دست آنها را برای پرداخت پول مربی می‌بندد.
کلینزمن جدا از اینکه در آلمان متولد شده به خاطر ازدواج با یک مدل آمریکایی از سال‌ها قبل ساکن آمریکا شد. پسرش جاناتان که حالا 22 سال دارد در مونیخ به دنیا آمده اما برای تیم ملی زیر 23 سال آمریکا بازی می‌کند. او دروازه‌بان ذخیره هرتابرلین هم هست. دخترش لیلا اما 18 سال دارد. عاشق سوارکاری است و چهارمین عضو این خانواده آلمانی - آمریکایی به حساب می‌آید.
کلینزمن یک شهروند آمریکایی به حساب می‌آید و برای حضورش در ایران حتما مشکل خواهد داشت پس اگر قرار به پیش بردن مذاکرات باشد حضورش در ایران اصلا کار راحتی برای فدراسیون فوتبال نخواهد بود.
از سوی دیگر ظاهرا کلینزمن از یک تیم آسیایی دیگر غیر از ایران پیشنهاد دارد که احتمالا برایش درآمد بهتری خواهد داشت.
فدراسیون فوتبال چین پس از اینکه مارچلو لیپی در ماه ژانویه به همکاری خود با این فدراسیون پایان داد، به دنبال یافتن سرمربی صاحبنامی برای سپردن سکان هدایت تیم ملی چین است. ظاهرا یکی از گزینه‌های چینی‌ها یورگن کلینزمن است.
کلینزمن که سفیر ترویج فوتبال باشگاهی بوندس‌لیگا در چین است، در سفر به این کشور آسیایی در خصوص احتمال سرمربیگری تیم ملی فوتبال چین گفت: «من اغلب با خودم می‌گفتم که به سرمربیگری تیم ملی فوتبال آلمان و حتی سرمربیگری تیم ملی آمریکا و بایرن مونیخ فکر نمی‌کنم اما بعداً هدایت این تیم‌ها را برعهده گرفتم، بنابراین هیچ احتمالی را نمی‌شود رد کرد.»ما و شما هم‌خون و برادر هستیم
رسن: ایران کمک کرد، حالا نوبت عراق است


بشار رسن در جریان پیروزی 3 بر 2 پرسپولیس مقابل سایپا و ایجاد حاشیه امنیت در صدر جدول رده ‌بندی لیگ برتر، نقش بسزایی داشت و توانست گل نخست تیمش را به زیبایی به ثمر برساند. بشار بعد از این گل سجده شکر بجا آورد و سپس به شادی با هم‌تیمی‌هایش پرداخت. هافبک عراقی پرسپولیس که تحت تاثیر سیل 98 در ایران قرار گرفته، نظرات جالبی درباره امدادرسانی عراقی‌ها به مردم ایران دارد. وقتی از او درباره رسیدن محموله کمک‌های دولت عراق به سیل‌زده‌های ایران می‌پرسیم، می‌گوید: «در روزهای گذشته تصاویری از مناطق سیل‌زده در ایران دیدم و متاثر و ناراحت شدم. درصد خرابی‌ها زیاد است و کار چند مسوول نیست که از پس آنها بر بیایند.» هافبک عراقی معتقد است همه مردم ایران و حتی کشورهای همسایه باید به سیل‌زده‌ها کمک کنند: «امدادرسانی دولت عراق به سیل‌زده‌ها باعث خوشحالی ما است، چرا که ایرانی‌ها در این سال‌ها خیلی به مردم عراق کمک کرده‌اند. مطمئنا مردم عراق هم خواهان کمک به مردم ایران هستند. در صورتی که زمینه ارسال کمک‌های مردم فراهم شود، این اتفاق رخ خواهد داد.»
بشار رسن به تاریخ و نقاط مشترک مردم ایران و عراق هم اشاره می‌کند: «مردم ایران و عراق زندگی مشابه و نقاط مشترک زیادی داشته‌ و دارند. خوشحالم که روابط دو کشور به عالی‌ترین سطح رسیده و الان خیلی راحت مردم بین دو کشور تردد می‌کنند. ما و ایرانی‌ها هم‌خون و برادر هستیم.»
رسن کمی هم فوتبالی صحبت می‌کند و درباره خوشحالی بعد از گلش مقابل سایپا می‌گوید: «ما دنبال برد در این بازی بودیم. می‌خواستیم فاصله امتیازی لازم با صدر جدول را ایجاد کنیم. بعد از گل خدا را شکر کردم که به بازی برگشتیم، چرا که دریافت گل در دقایق اولیه کار را برای هر تیمی سخت می‌کند.»
 


Page Generated in 0.0053 sec