printlogo


کد خبر: 179717تاریخ: 1397/11/18 00:00
خبر و مصاحبه

صعود فوتسال ایران به رتبه پنجم جهان

تیم فوتسال ایران با یک پله صعود در رده‌بندی جهانی، رتبه پنجم را به خود اختصاص داد. تیم فوتسال ایران بعد از برتری در بازی سه‌شنبه (16 بهمن) برابر صربستان با یک پله صعود در رده‌بندی جهانی به رتبه پنجم رسید. رتبه فوتسال ایران در ماه‌های اخیر همواره بین رده‌های پنجم و ششم در حال تغییر بوده و با توجه به برگزاری بازی‌های دوستانه بین‌المللی در کشورهای مختلف دنیا، تغییرات زیادی در جایگاه ۵ تیم نخست جهان رخ داده است. روسیه که جایگاه سوم را در اختیار داشت، به رده چهارم سقوط کرده و آرژانتین، قهرمان آخرین دوره جام جهانی با یک پله صعود به رتبه سوم رسیده. پرتغال هم بعد از شکست سنگین مقابل برزیل با دو پله سقوط در رده ششم قرار گرفته. درحال حاضر فاصله امتیازی کمی بین تیم‌های سوم تا ششم یعنی آرژانتین، روسیه، ایران و پرتغال وجود دارد و احتمال می‌رود با برگزاری دیدارهای تدارکاتی دیگری، این رتبه‌بندی هم تغییر کند.

 لیکنز: بازی دادن به ملی پوشان ریسک نبود


جورج لیکنز سرمربی تراکتورسازی پس از پیروزی مقابل تیم نفت مسجدسلیمان این جملات را به زبان آورد: «نخستین بازی ما بعد از یک مدت طولانی بود که به نتیجه سه بر صفر دست پیدا کردیم و پیروزی خوبی برای ما بود. همانطور که می‌دانید بازیکنان ملی‌پوش‌مان تازه به جمع ما اضافه شده بودند و خیلی‌ها به من می‌گفتند بازی دادن به بازیکنان ملی‌پوش می‌تواند یک ریسک باشد. ولی از نظر من این هیچ ریسکی نبود و من دوست داشتم از آنها استفاده کنم. در دو سه هفته گذشته تمرینات بدنی پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و به همین خاطر در ابتدای بازی ریتم بازی کمی پایین بود اما در ادامه خیلی بهتر شدیم.»
 لیکنز در ادامه حرف‌هایش گفت: «تیم نفت مسجدسلیمان سازماندهی دفاعی خیلی خوبی داشت و خیلی مهم بود که بچه‌های ما تمرکزشان را حفظ کنند، احساسی بازی نکنند و همان چیزهایی را که می‌خواستیم در طول بازی انجام دهند. چیزی که خیلی برای ما مهم بود این بود که گلی دریافت نکردیم و زدن سه گل برای ما خیلی فوق‌العاده بود. بین دو نیمه در صحبت‌هایی که با بازیکنان داشتیم آنها را وادار کردیم که بازی را بالا بیاورند، فرصت‌های خیلی زیادی داشتیم، سه گل زدیم و چندین گل دیگر هم می‌توانستیم بزنیم. یک چیز طبیعی بود که اکبر ایمانی به زمان نیاز داشت تا خودش را در بازی پیدا کند اما در نیمه دوم عملکردش خیلی بهتر شد.»
مربی بلژیکی تراکتور از عملکرد داوران هم ابراز خرسندی کرد: «عملکرد داوری خیلی خوب بود مخصوصا داور وسط. یکشنبه همانطور که می‌دانید ما بازی خیلی سختی داریم. روی چمن مصنوعی بازی می‌کنیم، نساجی هواداران بسیار زیادی دارد و بازی کردن در آنجا خیلی می‌تواند سخت باشد. جلالی سرمربی جدید نساجی است. آنها در نیم‌فصل تغییرات زیادی داشتند. از هواداران‌مان که مقابل نفت مسجدسلیمان ما را حمایت کردند تشکر می‌کنیم. همانطور که دیروز گفتم کار سختی انجام داده بودیم و باید تمرینات سخت‌مان را ادامه بدهیم.»
 

 


سیدجلال: برخی بازیکنان باید کنترل شوند


سیدجلال حسینی پس از پیروزی مقابل پدیده گفت:‌ «بازی سختی بود و ما این مسابقه را با سختی پشت‌ سر گذاشتم.»
وی در پاسخ به این سوال که هجمه‌هایی علیه پرسپولیس در این هفته به راه افتاده گفت: «از هواداران ممنونم که در حال جنگیدن با همه هستند ولی روابط عمومی باشگاه باید بیشتر پاسخگو باشد. ما یکی از تیم‌هایی هستیم که بیشترین مشکلات را داریم ولی همین‌جا می‌گویم اگر قرار باشد جواب بدهیم ما هم مثل خودشان پاسخ خواهیم داد.»
کاپیتان پرسپولیس در خصوص اینکه آیا پرسپولیس با این شرایط می‌تواند به صدرنشینی ادامه بدهد گفت: ‌«خیر اصلا اینطور نیست. برخی‌ها بازیکنان را بی‌دلیل بزرگ می‌کنند در حالی که آنها باید کنترل شوند. ما باید در آسیا بجنگیم و برخی از بازیکنان باید خیلی تلاش کنند.» حسینی در خصوص صحبت‌هایی که محمد تقوی علیه پرسپولیس انجام داده، گفت: «من که نباید جواب این مسائل را بدهم. کمیته اخلاق و کمیته انضباطی باید در این مورد صحبت کنند. یک مربی به‌عنوان کارشناس رفته در جایی و هر طور خواسته صحبت کرده است. کمیته اخلاق و کمیته انضباطی باید به این مساله ورود کنند.»


Page Generated in 0.0054 sec