printlogo


کد خبر: 179689تاریخ: 1397/11/18 00:00
نیکبخت: منشا مهاجم نوک نباشد بهتر است

نیکبخت بازیکن سابق استقلال در خصوص شرایط این تیم اینطور می‌گوید: «خدا را شکر که استقلال بازیکنان خوبی گرفته و با این خرید‌ها دل هواداران شاد شده. فکر می‌کنم همه بازیکنان جذب شده هم مدنظر شفر بودند. ضمن اینکه حضور فرهاد مجیدی هم روی نیمکت استقلال بسیار خوب است.» حضور گادوین منشا را در استقلال چطور می‌بینی؟ فکر می‌کنی این بازیکن دچار حواشی یاغی شدن بشود؟ نیکبخت در پاسخ می‌گوید: «این مسائل احساسی بین هواداران پرسپولیس و استقلال روی خارجی‌ها اثر نمی‌گذارد. البته من نمی‌دانم منشا احساساتش چطور است اما در کل نقل و انتقال بازیکن بین پرسپولیس و استقلال فقط روی بازیکنان ایرانی اثر می‌گذارد.» به نظرت منشا می‌تواند به خط حمله استقلال کمک کند؟ این بازیکن قدیمی در پاسخ می‌گوید: «فکر می‌کنم منشا مهاجم نوک نباشد و بیشتر به‌عنوان وینگر بازی کند، چون ترافیک در خط حمله استقلال زیاد است ولی مسلما می‌تواند به استقلال کمک کند.» اما خیلی‌ها معتقدند که شاید سرنوشت تبریزی در انتظار منشا باشد؟ نیکبخت در این ارتباط هم می‌گوید: «من خودم تبریزی را خیلی دوست دارم اما باید یادمان باشد شرایط پرسپولیس و استقلال فرق می‌کند. بودند خیلی از بازیکنانی که در تیم‌های خودشان ستاره بودند اما وقتی به پرسپولیس و استقلال آمدند در جمع ستاره‌های این تیم‌ها گم شدند. خیلی مهم است که در بین ستاره‌ها، ستاره باشی.»

 


استقلال دو تیم دارد

شاید خوشبین‌‌ترین هوادار استقلال هم پیش‌بینی نمی‌کرد که پس از جذب دو بازیکن خارجی و بازگشت امید نورافکن، شاهد حضور گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای پیشین پرسپولیس در استقلال باشند. روزی که استقلال در هفته اول لیگ برتر به مصاف پیکان رفت، تنها چهره آشنا روی نیمکت این تیم، اللهیار صیادمنش ۱۷ ساله بود. امروز اما استقلال علاوه بر جذب گونسالوس گینه‌ای و نورافکن، یک بازیکن خارجی دیگر به نام منشا جذب کرده است. آنها البته پاتوسی بازیکن اهل آفریقای جنوبی را هم جذب کرده‌اند اما فعلا حضور او در این تیم قطعی نشده است. کاری به تبعات حضور منشا در استقلال نداریم و اینکه آیا موفق می‌شود یا نه اما استقلالی‌ها امروز در هر پستی بازیکنان شاخصی دارند و کار وینفرد شفر برای انتخاب ترکیب تیمش سخت خواهد شد. استقلال در خط دفاعی خیلی مشکل ندارد و آمار خوبی در نیم فصل اول ثبت کرد، تنها مشکل آنها گلزنی است و باید دید با آمدن بازیکنان این مشکل حل می‌شود یا نه.

 

 


طارق برگشت و باید تنبیه شود

هافبک عراقی استقلال بعد از چند روز غیبت به تهران بازگشت تا به شایعات خاتمه دهد. با اعلام وینفرد شفر، طارق همام هافبک مصدوم تیم استقلال که چند روزی را به دلیل حضور در عراق در تمرینات آبی‌پوشان غیبت داشت به تهران بازگشت. در زمان غیبت همام شایعاتی مبنی بر ناراحتی این بازیکن از باشگاه به خاطر مسائلی مالی ایجاد شده بود که وی با بازگشت به تهران به این شایعات خاتمه داد. همام مراحل درمانش را زیر نظر معاونت پزشکی استقلال دنبال خواهد کرد و با تشخیص تیم پزشکی تمریناتش را آغاز می‌کند. البته باشگاه استقلال باید به دلیل غیبت‌های غیرموجه این بازیکن برایش جریمه در نظر گرفته و او را تنبیه کند. پیش از این هم طارق برای تیم سابق خود بدون اطلاع باشگاه استقلال بازی کرد اما برخورد جدی با او نشد. طارق همام و یا هر بازیکن دیگری باید بداند بی‌انضباطی تاوان دارد. اگر استقلالی‌ها این بار هم با او مماشات کرده و کارش را ماست‌مالی کنند بدون شک این رفتار توسط این بازیکن تکرار می‌شود. در جریان لیگ برتر بازیکنان عراقی نشان داده‌اند که بی‌انضباط هستند اما در قبال این بی‌انضباطی هم باشگاه‌های ایرانی هیچ واکنش جدی با آنها ندارند که این نکته جای بحث و بررسی دارد.

 


Page Generated in 0.0048 sec