printlogo


کد خبر: 179686تاریخ: 1397/11/18 00:00
چه کسی برنامه لیگ را نوشته؟
شفر: کاش بازیکنان جدید زودتر می‌آمدندوینفرد شفر در حالی گام به نخستین بازی استقلال در نیم فصل دوم می‌گذارد که چندان خوشحال نیست. سرمربی استقلال به دلیل مشکلاتی که در ماه‌های اخیر به خصوص در بازه نقل و انتقالات تجربه کرده، به شدت احساس سنگینی می‌کند. او حتی این جمله را هم به زبان آورده است: «مشکلات روی شانه‌های من است.» سرمربی استقلال حتی به آنهایی که در این شرایط انتظار دارند این تیم همواره در بازی‌هایش برنده باشد، انتقاد دارد و می‌گوید: «من همواره می‌شنوم باید ببریم. البته تیم ما با تمرکز کار کرده است ولی مسائلی هست که فشار آن روی شانه‌های من است. بازیکنان جدید به ما اضافه شدند اما زمان کافی برای هماهنگی آنها با دیگران نبود. منشا نمی‌توانست زودتر بیاید اما چند بازیکن دیگر ما باید زودتر به ما اضافه می‌شدند تا با هافبک‌ها، مدافعان و وینگرهای چپ و راست کار می‌کردند تا هماهنگ‌تـر شویم. در شروع نیم فصل دوم مثل نیم فصل اول هم مشکلاتی داریم.»

آیا ممکن است ماجرای گرو و نویمایر باز هم تکرار شود؟
 منشا باید با سیستم بازی ما آشنا شود چون قبلا در تیمی دیگر با یک سیستم دیگر بازی کرده است. منشا باید سبک فوتبال ما را بشناسد و بازیکنان دیگر هم باید با او هماهنگ باشند ولی خواسته من از هواداران استقلال این است که به منشا، پاتوسی، ایسما (گونسالوس) و نورافکن زمان بدهند. اتفاقی که برای گرو رخ داد نباید برای بازیکنان جدید ما تکرار شود. گرو بعد از 10 دقیقه حضورش در زمین با انتقاد رسانه‌ها و برخی هواداران مواجه شد. ما همیشه به هواداران‌مان نیاز داریم آنها همیشه به ما کمک کرده‌اند. از آنها می‌خواهم به بازیکنان جدید کمک کنند.
ماجرای پاتوسی با شما به کجا رسید. آیا برای استقلال بازی خواهد کرد؟
 پاتوسی بازیکن خوبی است. با بیژن طاهری و فرهاد مجیدی بازی‌های او را دیده‌ایم. البته هنوز مشخص نیست که او می‌تواند بازی کند یا نه. ایسما هم بازیکن خوبی است و این بازیکن هم باید 6-5 هفته با ما کار کند تا به آمادگی کامل برسد. او می‌تواند فوتبال را تک ضرب بازی کند. باید شرایط را ببینیم. امشب یا عصر اطلاعات جدیدی به دست ما می‌رسد.
در هفته شانزدهم با تیمی بازی دارید که در ابتدای فصل با آنها به تساوی رسیدید.
 تمرکز ما روی بازی با پیکان است. بازی سختی با این تیم داریم. در بازی رفت در ورزشگاه آزادی هم با این تیم بازی کردیم و بازی سختی بود. الان هم مسابقه سختی است. بازیکنان جدید هم داریم. می‌خواهیم بازی را کنترل کنیم و نتیجه خوبی به دست آوریم.
11بازیکن اصلی‌تان را انتخاب کرده‌اید؟
 هنوز نمی‌دانم کدام 11 بازیکن را استفاده کنم. ما باید فهرست تیم‌مان را برای بازی آماده کنیم و به همین علت باید با همکارانم مشورت کنم.
تعدد مهاجمان با جذب گونسالوس و منشا به وضوح در تیم شما احساس می‌شود. برای حل این مساله فکری دارید؟
 همه بازیکنان ما برای بازی آماده هستند و در عمل نشان دادند می‌توانند بازی کنند. فرقی نمی‌کند بازیکن جوان و ملی‌پوش باشد؛ هر بازیکن که آماده‌تر باشد بازی می‌کند. در نیم فصل دوم وقت کافی برای استراحت نداریم و همه بازیکنان بازی می‌کنند تا همه بازیکنان استراحت داشته باشند.
وضعیت ملی پوشان استقلال چطور است؟
 منتظری، غفوری و چشمی در جمع ما هستند. طبیعی است آنها به خاطر تیم ملی ناراحت بودند اما کادر فنی و بازیکنان به آنها کمک می‌کنند تا شروع دوباره‌ای داشته باشند. این بازیکنان با تجربه و قدرت‌شان می‌توانند به تیم کمک کنند.
از قول شما نوشته شده بود که از برنامه‌ریزی لیگ رضایت ندارید. این موضوع صحت دارد؟
 می‌خواهم به بازیکنان تیمم بگویم که ما در هر سه یا چهار روز در نیم فصل دوم بازی خواهیم داشت. فاصله‌ها خیلی به هم نزدیک است. نمی‌دانم هر 3 یا 4 روز چرا باید بازی باشد، ولی مثلا سه روز بعد از بازی آسیایی‌مان باید به مصاف سپاهان برویم. نمی‌دانم چه کسی این برنامه را نوشته است. ولی می‌خواهم با بازیکنانم صحبت کنم و به آنها بگویم که اگر دورتموند در حال حاضر صدرنشین است دلیلش این است که همه بازیکنان در این تیم بازی می‌کنند. الان هم ممکن است بعضی از بازیکنان برای ما کمتر بازی کنند. ممکن است یک روز یک بازیکن ما خیلی خوب بازی کند و در بازی بعد اصلا به میدان نرود چون این طبیعی است و باید بازیکنان استراحت کنند و در همه مسابقات آماده باشند.
 


Page Generated in 0.0052 sec