printlogo


کد خبر: 179655تاریخ: 1397/11/18 00:00
خبر


سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی
آغاز مسابقات از امروز
سی و نهمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی از امروز در سالن امام خمینی (ره) کرمانشاه آغاز می‌شود. این مسابقات با حضور کشتی‌گیران مدعی داخلی در کنار آزادکارانی از ۹ کشور آذربایجان، ترکیه، روسیه، ارمنستان، مجارستان، هلند، بلاروس، قرقیزستان و گرجستان طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار می‌شود. رقابت‌ها تا مشخص شدن فینالیست‌ها پنجشنبه، مسابقات شانس مجدد و رده ‌بندی صبح و رقابت‌های فینال هم از ساعت ۱۴ روز جمعه برگزار می‌شود. کومار داور المپیکی کشور هند نماینده اتحادیه جهانی کشتی در این مسابقات است و این رقابت‌ها به نوعی انتخابی تیم‌های ملی برای شرکت در جام جهانی روسیه، مسابقات زیر ۲۳ سال و بزرگسالان قهرمانی آسیا در مغولستان و چین محسوب می‌شود. غلامرضا محمدی، علیرضا رضایی، محمد طلایی و امیر توکلیان اعضای کمیته فنی این مسابقات هستند و قرار است عصر پنجشنبه مراسم تجلیل از برترین حامی مالی، باشگاه و آزاد و فرنگی‌کار برتر سال فنی ۹۷-۹۶ همزمان با مراسم افتتاحیه رقابت‌ها برگزار شود.

لشکر‌کشی روس‌ها برای حضور در جام جهانی
تدیف با سعدا...‌یف برای جام قهرمانی می‌آید
تیم ملی کشتی آزاد روسیه به‌عنوان میزبان مسابقات جام جهانی پس از ۸ سال به دنبال قهرمانی در جام‌ جهانی است. جامبولات تدیف سرمربی تیم ملی کشتی آزاد روسیه با اشاره به برگزاری رقابت‌های جام جهانی در یاکوتسک روسیه گفت: «پس از برگزاری رقابت‌های جام یاریگین، اردوی تیم ما از اوایل ماه فوریه (اواسط بهمن) برای شرکت در چهار مسابقه جام جهانی، قهرمانی اروپا، بازی‌های اروپایی بلاروس و رقابت‌های جهانی قزاقستان آغاز می‌شود.»
تدیف ادامه داد: «ما از سال ۲۰۱۱ میلادی در جام جهانی قهرمان نشده‌ایم و می‌خواهیم در یاکوتسک نتیجه خوبی کسب کنیم. اگر نیاز باشد از سعدا...‌یف هم در ترکیب خود استفاده می‌کنیم.»
تدیف همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی این کشور برای رسیدن به موفقیت گفت: «ما چهار مسابقه مهم را پیش‌رو داریم اما رقابت‌های جهانی قزاقستان که گزینشی المپیک است مهم‌ترین رقابت ماست و برای آماده‌سازی در آن، رقابت‌های جام جهانی و قهرمانی اروپا و دو مسابقه دیگر را مدنظر داریم.»
او با اشاره به نتایج جام یاریگین و قهرمانی کشتی‌گیرانش در تمامی اوزان گفت: «از عملکرد کشتی‌گیران روس در جام یاریگین بخصوص خزریف در سنگین وزن راضی هستم و حضور ماگومد رسول قاضی ماگمدوف در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز تصمیم درستی بود.»
تدیف همچنین گفت: «نفرات حاضر در جام جهانی یاکوتسک (روزهای ۲۵ و ۲۶ اسفندماه) صرفا از جام یاریگین انتخاب نمی‌شوند و بهترین ترکیب را برای این مسابقات انتخاب می‌کنیم.»
 
حضور ۴۸ کشور در مسابقات رزمی کیش قطعی شد
نخستین دوره رقابت‌های جهانی «توای» قرار است فروردین سال آینده در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس با حضور رزمی‌کارانی از کشورهای جهان برگزار شود. این رقابت‌ها از ٢٣ فروردین ماه ٩٨ در مجموعه المپیک کیش آغاز می‌شود و تا ٢٨ فروردین ادامه دارد. تاکنون حضور ٤٨ کشور از اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا در این رقابت‌ها قطعی شده که این رویداد با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و حضور کشورهای مختلف یکی از بزرگترین رویدادهای بین‌المللی ورزشی به میزبانی ایران است. نکته جالب برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در کنار این مسابقات است که برای نخستین‌بار تیم‌های شرکت‌کننده با صنایع دستی و هنرهای بومی خود نیز شرکت می‌کنند و اقوام مختلف کشورمان نیز به معرفی صنایع دستی و هنرهای بومی می‌پردازند.


 


Page Generated in 0.0055 sec