printlogo


کد خبر: 179641تاریخ: 1397/11/18 00:00
بعد از تولد 34 سالگی در تورین
رونالدو: برای موفقیت انگیزه زیادی دارمکریستیانو رونالدو سهشنبه 34 ساله شد و برای نخستین بار با پیراهن یوونتوس جشن تولد گرفت. البته تمام حواس فوقستاره پرتغالی به بازی یکشنبه با ساسولو بود و نمیخواست لحظهای تمرکزش را در تمرین از دست بدهد اما صبح تمرین با پسر یک سالهاش ماتئو در خانه فوتبال بازی کرد و آخر روز هم با کیک در خانهاش تولد گرفت. هواداران یوونتوس هم صبح سهشنبه در شبکههای اجتماعی تولد ستاره تیمشان را جشن گرفتند با تصاویری از خودشان که در حال تقلید شادی گل منحصر به فرد رونالدو بودند.
او در یک مصاحبه اختصاصی با تلویزیون باشگاه یوونتوس از همه تشکر کرد و ابراز خوشحالی کرد از اینکه برای نخستین بار تولدش را در ایتالیا جشن میگیرد: «به خاطر تولدم خوشحالم و خوب است که در ایتالیا هستم. از هواداران به خاطر پیامهایشان تشکر میکنم و همچنین حمایتی که از من کردند، اینجا در یوونتوس از همه چیز راضیام. تیم در مسیر فوقالعادهای قرار دارد و خوشحالم در سری A بازی میکنم. همه اینجا با من رفتار خوبی داشتند و واقعا تورین را دوست دارم، شهر زیبا و آرامی است. اینجا یک جام هم بردهایم و مشتاق بازیهای پیش رو هستیم. برای موفقیت انگیزه زیادی دارم.»
نامزد رونالدو هم روی اینستاگرام ویدئویی از او منتشر کرد که به همراه پسرش ماتئو که خرداد دوساله میشود، توپ بازی میکرد و این پسر نشان داد از نظر ژنتیکی میتواند جای پدرش را بگیرد! رونالدو با 112 میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس رفت(بیشترین مبلغی که یک تیم ایتالیایی پول داده و بیشترین مبلغ تاریخ که برای یک بازیکن بالای 30 سال پرداخت شده) و خیلی سریع توانست خودش را در لیگ ایتالیا که معمولا برای انطباق پذیری جای سختی است، جا بیندازد، او با 17 گل در صدر جدول گلزنان لیگ ایتالیا قرار دارد. او در 30 بازی در رقابتهای مختلف 19 گل به ثمر رسانده است.
یوونتوس با هدف رسیدن به قهرمانی اروپا که از سال 1996 از دسترس این تیم دور بوده، رونالدو را به خدمت گرفت، این بازیکن 34 ساله چهار بار با رئال مادرید در پنج فصل اخیر و یک بار هم با منچستریونایتد در سال 2008 به قهرمانی اروپا رسیده است، یوونتوس در مرحله یکهشتمنهایی لیگ قهرمانان اروپا با اتلتیکومادرید، قهرمان فصل قبل لیگ اروپا روبهرو میشود.
او قبل از آمدن به یوونتوس، سه قهرمانی لیگ برتر و دو قهرمانی لالیگا را نیز به دست آورد و در مجموع 568 گل برای منچستریونایتد و رئال مادرید زده است، او همچنین با 85 گل ملی در کشورش رکورددار است ضمن اینکه با پرتغال بهعنوان قهرمانی یورو 2016 نیز رسیده است.
دیگر رکوردهای او شامل چهار کفش طلای اروپا، بیشترین گل در پنج لیگ معتبر اروپا(412)، بیشترین گل در لیگ قهرمانان اروپا(121) و بیشترین گل در جام ملتهای اروپا(9) میشود.
رونالدو، برنده پنج توپ طلا، در پایان روز، عکسی از خودش به همراه نامزد و پسر بزرگش، کریستیانو جونیور مقابل کیک تولدش روی اینستاگرام گذاشت.
منبع: فوتبال ایتالیا

روز پرتولد فوتبالیها
کریستیانو رونالدو پنجم فوریه 1985 به دنیا آمده اما او تنها بازیکن حال حاضر و گذشته فوتبال ایتالیا نیست که در این روز متولد شده. استفان دی فری مدافع هلندی اینتر 27 ساله، آندرهآ ماسیلو از آتالانتا 33 ساله و رودریگو پالاسیو مهاجم بولونیا 37 ساله شدند. از میان بازیکنان قدیمی لیگ ایتالیا، کارلوس توس که دو قهرمانی با یوونتوس به دست آورد، 35 ساله شد و اسون گوران اریکسون که آخرین قهرمانی لاتزیو در فصل 2000-1999 را رقم زد، 70 ساله شد. چزاره مالدینی اسطوره فقید ایتالیا و میلان هم اگر زنده بود، 87 ساله میشد.
 


Page Generated in 0.0067 sec