printlogo


کد خبر: 177474تاریخ: 1397/10/23 00:00
سرجیو: شرط می‌بندم کی‌روش ایران را قهرمان می‌کند

پائولو سرجیو سرمربی پرتغالی صنعت‌نفت آبادان اگرچه تا الان شرایط سختی را در این تیم پشت سر گذاشت اما امید زیادی به بالا رفتن سطح فوتبال ایران دارد. سرجیو که نگران صنعت‌نفت است و اعتقاد دارد دیگران کاری کردند که 10 بازیکن از تیمش جدا شد، در مورد شرایط زردپوشان آبادانی، تیم ملی ایران و... توضیح می‌دهد.
 
با توجه به اینکه شما سابقه کار در کشورهای مختلف از جمله اسکاتلند، قبرس، رومانی و امارات را دارید، چه چیزی باعث شد که این بار ایران را برای فعالیت انتخاب کنید؟ آیا شناختی از فوتبال ایران و تیم صنعت‌نفت آبادان داشتید؟
 من قطعا با شناخت و هدف به اینجا آمدم زیرا کارلوس کی‌روش، دیگر هم‌وطن من هم در ایران به‌عنوان سرمربی تیم ملی در حال فعالیت است و پیش از من هم صنعت نفت چندین مربی پرتغالی داشته. زمانی که در کشورم بودم، همیشه بازی‌ها و اخبار تیم آبادان را دنبال می‌کردم. زمانی که برای کار در آبادان به توافق رسیدم، تقریبا تمام بازی‌های فصل گذشته صنعت‌نفت را دیده بودم و این شیوه‌ای بود تا هم درباره لیگ فوتبال ایران و هم صنعت‌نفت آبادان، شناخت پیدا کنم.
آنچه در این مدت به خوبی در شخصیت شما دیده شد، حمایت خوبتان از بازیکنان حتی در زمان عدم نتیجه‌گیری است و مانند برخی مربیان مقصر شکست را تنها بازیکنانتان نمی‌دانستید.
 تیمی که من در آن حضور دارم، مانند خانواده‌ام است. گاهی اوقات ممکن است با فرزندان‌مان به مشکل برخورد کنیم ولی هیچ‌وقت آنها را از خانه بیرون نمی‌کنیم و حتی در جمع و عموم مردم هم از آنها انتقاد نمی‌کنیم.
اخیرا یکی از کارشناسان خوزستانی عنوان کرده بود اگر نفت آبادان برای نیم‌فصل دوم نتواند بازیکنان خوبی را جذب کند، یکی از کاندیداهای سقوط به لیگ یک خواهد بود...
 من هم موافق هستم و او درست گفته. هدف اصلی ما برای امسال این بود که تیم را در لیگ نگه داریم و سال آینده به فکر جایگاه بهتر باشیم چون کار را از صفر آغاز کردیم اما دیگران کاری کردند که ۱۰ بازیکن از تیم جدا شدند و مجبور شدیم تیم را از صفر بسازیم.
اکنون کارلوس کی‌روش پرتغالی سرمربی تیم‌ ‌ملی ایران است. به نظر شما ایران با کی‌روش می‌تواند قهرمان جام ملت‌های آسیا شود؟
 من روی قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا شرط می‌بندم. نه تنها کی‌روش، بلکه تمام مربیان برای من قابل احترام هستند ولی فکر می‌کنم نتایج کی‌روش در چند سالی که در خدمت فوتبال ایران بوده، توانمندی او را ثابت کرده است. اکنون نیز او استحقاق جایگاهی را که در آن است، دارد. کی‌روش تاکنون دوبار ایران را به جام جهانی رسانده و این نشان می‌دهد که او چقدر در کار خود خوب است.

 


Page Generated in 0.0054 sec