printlogo


کد خبر: 177469تاریخ: 1397/10/23 00:00
مهندس خوزستانی در آستانه خداحافظی از فوتبال
مبعلی می‌خواهد دستیار قطبی شود

سمیرا شیرمردی

ایمان مبعلی که این روزها به‌عنوان بازیکن- مربی در اختیار استقلال خوزستان است، چند روزی است که ساز جدایی کوک کرده و به باشگاه گفته که قصد دارد جدا شود. مبعلی که خیلی دوست دارد با افشین قطبی کار کند، حالا با پیشنهاد مربیگری در فولاد خوزستان مواجه شده که همین مساله باعث شده او بهانه‌های مختلفی برای جدایی از استقلال خوزستان بیاورد؛ بهانه برای جدایی و رفتن به فولاد خوزستان. این بهانه‌ها در حالی مطرح شده که استقلال خوزستان این روزها شرایط خوبی ندارد و مسوولان باشگاه روی مبعلی به‌عنوان کاپیتان و البته دستیار کریم بوستانی حساب باز کردند. با این شرایط به نظر می‌رسد مبعلی کار سختی برای رسیدن به هدفش دارد
ایمان مبعلی که به‌عنوان بازیکن- مربی در کنار استقلال خوزستان بود، ساز جدایی کوک کرده. مبعلی فصل گذشته در فولاد خوزستان شرایط چندان خوبی نداشت که با پیشنهاد مربیگری در این تیم مواجه شد. سیروس پورموسوی خیلی دوست داشت مبعلی به‌عنوان دستیار کنارش باشد اما او قبول نکرد. هافبک باتجربه ایذه‌ای دوست داشت باز هم بازی کند. انگار خیلی برایش سخت بود فوتبال را کنار بگذارد و از مستطیل سبز بیرون بیاید. به همین دلیل ترجیح داد جایی برود که بازی کند. ایمان مبعلی که شرایط چندان خوبی نداشت، پیشنهاد خوبی هم دریافت نکرد. اکثر تیم‌هایی که به سراغش می‌رفتند لیگ یکی بودند.
او بیرون مانده بود که بعد از شروع لیگ برتر، به استقلال خوزستان ملحق شد. در استقلال خوزستان بازوبند کاپیتانی را به بازو بست و سعی کرد به‌عنوان بزرگتر تیم، در زمین به بازیکنان کمک کند تا هم اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنند و هم تیم نتایج بهتری بگیرد. استقلال خوزستان شروع خوبی هم داشت اما بعد از آن، رفته رفته نتایج عجیبی رقم می‌خورد. شکست با گل‌های زیاد و البته تکرار آن در چند بازی. این اتفاق باعث تغییر کادرفنی استقلال خوزستان شد. با رفتن داریوش یزدی، دستیاران این سرمربی هم آبی‌های اهوازی را ترک کردند.
بعد از آن قرار بود سیروس پورموسوی سرمربی استقلال خوزستان شود که این سرمربیگری چند ساعت هم طول نکشید و به خاطر یکسری اتفاقات و دعوا و درگیری در اردوی تیم، پورموسوی هم جدا شد. با این شرایط و وقتی تنها یک روز تا بازی با استقلال تهران باقی مانده بود، کریم بوستانی برگشت و سرمربی شد که او هم ایمان مبعلی را به‌عنوان دستیار انتخاب کرد. مبعلی که در این مقطع مصدوم بود از پیشنهاد مربیگری خوشحال شد و کارش را شروع کرد. او خیلی انگیزه داشت تا استقلال خوزستان را از خطر سقوط نجات دهد اما در روزهای بدی که تیمش می‌گذراند، فولاد خوزستان به سراغ افشین قطبی رفت و او را به‌عنوان سرمربی معرفی کرد.
با این اتفاق، مبعلی اعلام کرد دوست دارد در فولاد خوزستان یا استقلال از فوتبال خداحافظی کند. مبعلی انگار خیلی دوست داشت به فولاد برگردد اما فولادی‌ها به او نیازی نداشتند و تمایلی نشان نمی‌دادند. مبعلی ناامید شده بود که ناگهان خبر رسید قطبی از باشگاه خواسته عزیز فریسات و موسی سواری را از کادرفنی کنار بگذارد. با این اتفاق کاملا معلوم بود فولادی‌ها به سراغ یک مربی بومی می‌روند تا او را دستیار قطبی کنند. در ابتدا خیلی‌ها فکر می‌کردند نعیم سعداوی دستیار قطبی خواهد شد اما سعداوی مدیرفنی شد. به همین دلیل ظاهرا گزینه‌های دیگر بررسی شد که به ایمان مبعلی رسیدند.
مبعلی هم که شرایط استقلال خوزستان را امیدوارکننده نمی‌بیند، خیلی زود ساز جدایی را کوک کرد. او در چند تمرین اخیر تیمش حاضر نشد و مشکلات تیم را بهانه کرد تا جدا شود. مشکلاتی مثل کسر امتیاز، خطر سقوط به لیگ یک و البته بی‌پولی. این در حالی است که گروه ملی تا الان 50 درصد از مبلغ قراردادهای اعضای تیم را پرداخت کرده. به هر حال مبعلی تصمیم خود را گرفته و می‌خواهد جدا شود و به فولاد خوزستان برود. او با این تصمیم، حالا باید از فوتبال هم خداحافظی کند چراکه فولادی‌ها به‌عنوان بازیکن به مبعلی نیازی ندارند و فقط او را به‌عنوان مربی و دستیار قطبی می‌خواهند. مبعلی با وجود اینکه گفته بود دوست دارد با استقلال یا فولاد خوزستان از فوتبال خداحافظی کند، حالا مجبور است با تیم آبی اهوازی به فوتبال خود پایان بدهد.
مبعلی اگرچه خداحافظی از فوتبال را سخت می‌داند اما به خوبی درک می‌کند که شاید دیگر چنین فرصتی نصیبش نشود که مربیگری را در کنار یک مربی باتجربه و نسبتا موفق شروع کند. به خاطر همین به باشگاه استقلال خوزستان اعلام کرده، تصمیمش برای جدایی قطعی است و دیگر فوتبال هم بازی نخواهد کرد. حالا باید دید استقلال خوزستان چه واکنشی نسبت به این مساله نشان می‌دهد. چراکه این تیم با کمبود بازیکن مواجه است و البته پنجره نقل و انتقالاتی که توسط فیفا بسته شده. با این شرایط و با توجه به اینکه مبعلی هم 50 درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده، باید دید باشگاه استقلال خوزستان با این جدایی موافقت می‌کند یا نه. ضمن اینکه این را هم باید در نظر گرفت که کریم بوستانی در حال حاضر هیچ دستیاری جز ایمان مبعلی ندارد.

 


Page Generated in 0.0053 sec