printlogo


کد خبر: 177441تاریخ: 1397/10/23 00:00
سروش دنبال آمادگی کامل در قطر
آخرین تلاش‌های ستاره برای خاموش نشدن

اکبر منتشلو

این روزها همه حرف‌های فوتبالی‌ها در مورد جام ملت‌های آسیا است، بازی‌هایی که به طور حتم مهم‌ترین میدان مسابقات آسیایی به شمار می‌رود و حضور در این رقابت‌ها، آرزوی بسیاری از بازیکنان فوتبال قاره کهن است اما به طور حتم جایگاهی برای حضور همه بازیکنان فوتبال نیست و باید بهترین‌ها در قالب تیم‌های‌شان در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند. بازیکنانی که معمولاً با حضور در این رقابت‌ها، به ستاره‌های فوتبال کشورشان، تیم‌شان و حتی سایر تیم‌های حرفه‌ای اروپایی تبدیل می‌شوند و این نهایت آرزوی هر بازیکن فوتبالی است.
چهار سال پیش در چنین روزهایی، این داستان برای سروش رفیعی ستاره این روزهای پرسپولیس به طور معکوس رقم خورد. در سالی که این بازیکن بهترین روزهای فوتبالی‌اش را سپری می‌کرد، مشکل بزرگی سد راه حضور او در تیم ملی وجود داشت اما کارلوس کی‌روش به هر دری زد تا مجوز حضور این بازیکن را برای جام ملت‌های آسیا بگیرد. این اتفاق برای سروش رفیعی رخ داد و در آخرین روزها پیش از سفر تیم ملی کشورمان برای حضور در جام ملت‌های آسیا، رفیعی همراه تیم ملی شد تا هم کی‌روش به خواسته‌اش برسد و هم سروش رفیعی فرصتی بزرگ برای نمایش توانایی‌هایش داشته باشد اما او اینقدرها هم خوش شانس نبود، چرا که تیم ملی کشورمان خیلی زود این رقابت‌ها را ترک کرد و به این ترتیب برنامه‌های این ستاره فوتبال کشورمان پیش از آن که فرصتی به او داده شود، به هم ریخت.
رفیعی با بازگشت از جام 2015 ملت‌های آسیا، دو فصل خوب را در تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس سپری کرد و توانست با حضور در تیم محبوبش یعنی پرسپولیس نمایش خوبی از خود به جا بگذارد. با پایان فصل، رفیعی با پیشنهادهای زیادی روبه‌رو شد و در نهایت به الخور رفت تا شانس‌اش را در این تیم بیازماید و خود را برای حضور در تیم ملی آماده کند اما باز هم اوضاع برای این بازیکن خوش اخلاق پرسپولیس طور دیگری رقم خورد.
سروش در روزهایی که قصد بازگشت به پرسپولیس را داشت، در دو راهی مهمی قرار گرفت. او به خوبی می‌دانست که با انتخاب مجدد پرسپولیس خیلی چیزها را از دست خواهد داد و باید تصمیم بزرگی می‌گرفت. اتفاقاً هواداران پرسپولیس هم از این موضوع به طور کامل خبردار بودند و می‌دانستند که ستاره روزهای نه چندان دور تیم‌شان باید بین خیلی از چیزها در فوتبال و پرسپولیس یکی را انتخاب کند.
 همانطور که گفتیم کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کشورمان برای به خدمت گرفتن سروش رفیعی و حضور او در جام ملت‌های آسیا در سال 2015، تمام توان خود را به کار گرفت و با وجود منع قانونی که برای به کارگیری سروش و دو سه بازیکن دیگر داشت، مجوز حضور این بازیکنان را گرفت و با خود به استرالیا برد.
کی‌روش در رفتارهایش نشان داده بود که به بازی رفیعی اعتقاد دارد و اتفاقاً در جام ملت‌ها هم به این بازیکن بازی داد اما بعد از انتخابی که سروش داشت، دیگر هیچ وقت پایش به تیم ملی باز نشد.
سروش رفیعی با قرمزپوش شدن، جام جهانی 2018 و جام 2019 ملت‌های آسیا را از دست داد و دیگر هیچ وقت نامش در فهرست تیم ملی حتی برای حضور در تمرینات که معمولاً بازیکنان بدون تیم و مصدوم هم در این تمرینات حضور پیدا می‌کردند، دیده نشد.
او با بدشانسی دیگری هم روبه‌رو شد. در حالی که سروش خود را برای بازی در ترکیب پرسپولیس آماده می‌کرد، محرومیت این تیم از جذب بازیکن هم به مشکلات رفیعی افزوده شد تا زمان انتظار او برای حضور در ترکیب پرسپولیس هم طولانی شود.
با وجود همه مشکلاتی که برای ستاره خوش تکنیک و خوش اخلاق پرسپولیس در طی سال‌های گذشته به وجود آمد، او حالا در کنار سرخپوشان خود را برای حضور در رقابت‌های نیم فصل دوم آماده می‌کند.
سروش رفیعی با انگیزه‌ای بالا و اراده‌ای محکم با پوشیدن لباس قرمز در تلاش است تا همه بدشانسی‌های روزهای گذشته را در نیم فصل دوم رقابت‌ها جبران کند.
او در تمرینات اردوی سرخپوشان در قطر بسیار با انگیزه ظاهر می‌شود و تلاش می‌کند با آمادگی کامل در خدمت پرسپولیس باشد.
 آخرین تلاش‌های این ستاره پرسپولیس برای خاموش نشدن، کاملاً مشخص است و باید دید او چقدر موفق خواهد شد. شاید او بتواند باز هم با بازی‌های زیبایش هواداران پرسپولیس را به وجد بیاورد.

 


Page Generated in 0.0055 sec