printlogo


کد خبر: 177436تاریخ: 1397/10/23 00:00
قهرمانی در جام ملت‌ها وظیفه کی‌روش است
پیوس: قدوس می‌تواند پدیده مسابقات باشد
فرشاد پیوس درباره پیروزی 2 بر صفر تیم ملی ایران مقابل ویتنام و صعود تیم ملی به مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا می‌گوید: «بچه‌ها روز به روز در حال بهتر شدن هستند و مقابل ویتنام هم تیم ملی ما بسیار خوب بازی کرد. تیم ملی باید مقابل این تیم‌ها با 4، 5 گل به پیروزی برسد تا هم از لحاظ روحی ارتقا پیدا کند و هم اینکه تفاضل گلش را برای حفظ صدرنشینی در گروه بالا ببرد. ویتنام یک تیم رده پایین در آسیا محسوب می‌شود و باید به این تیم بیشتر گل می‌زدیم. تعویض سردار آزمون اشتباه بود، چرا که اگر او در زمین می‌ماند می‌توانستیم هم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم و هم او را برای آقای گلی مسابقات‌ آماده کنیم اما با تعویض شدن او، ویتنام تا حدی قدرت گرفت و تا دروازه ما پیش آمد.»
او حرف‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: «ویتنام حریف سر سختی برای تیم ملی نبود و تیمی نبود که بتواند روی خط دفاعی ما فشار زیادی بیاورد اما عملکرد تیمی ما در همه خطوط خوب بود. تیم ملی نیمکت بسیار قوی دارد که می‌تواند در صورت نیاز از آنها هم استفاده کند.
در این بازی سعی کردیم از کنار زمین ارسال‌هایی را به عمق خط دفاعی حریف داشته باشیم و دیدید که با ضربه سر هم به پیروزی رسیدیم. به نظرم بازیکنان در حال بهتر شدن هستند. با شرایطی که تیم ملی دارد، بعد از 8 سال حضور کی‌روش در فوتبال ایران انتظار می‌رود که این تیم قهرمان آسیا شود و این اصلاً توقع زیادی از کی‌روش نیست و اگر او تیم را قهرمان آسیا کند وظیفه‌اش را انجام داده است.»
پیوس درباره بازی با عراق معتقد است: «بازی با عراق به نسبت دو بازی گذشته مقداری سخت خواهد بود اما ساختار دفاعی عراق خیلی ضعیف است، که در این حالت آزمون و طارمی خیلی راحت می‌توانند به گل برسند.
سامان قدوس می‌تواند پدیده مسابقات باشد، چرا که هم در بازی قبل و هم در این بازی بسیار خوب کار کرد. قدوس در بازی مقابل ویتنام بسیار کم اشتباه بود و پاس‌های کلیدی زیادی داد، فکر می‌کنم اگر از او بیشتر استفاده شود تیم ملی جواب خواهد گرفت.
در این بازی آزمون و قدوس جزو بهترین بازیکنان ایران بودند. عراق خط حمله بسیار خوب و قوی دارد اما در آن سو خط دفاع آنها خیلی راحت باز می‌شود و می‌توان به راحتی از آن عبور کرد. اگر مقابل عراق خشن نباشیم و با صبر و حوصله بازی کنیم می‌توانیم این تیم را شکست دهیم و به‌عنوان صدرنشین از گروه‌مان صعود کنیم.»
این پیشکسوت پرسپولیس درباره توافق کی‌روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا می‌گوید: «این کارها اصلا زیبا نیست و کی‌روش غیرحرفه‌ای عمل می‌کند. اگر می‌خواهد برود باید بعد از پایان جام ملت‌ها صحبتش مطرح شود، الان او باید با تمام فکر و ذکرش برای تیم ملی تلاش کند. اگر او می‌خواهد به کلمبیا برود، برود به سلامت اما قبلش باید با توجه به 8 سالی که در ایران حضور داشته یک جام برای ما بیاورد.»

 


Page Generated in 0.0052 sec