printlogo


کد خبر: 177432تاریخ: 1397/10/23 00:00
ثبت‌نام کاندیداها برای ریاست فدراسیون چوگان

ثبت‌نام برای پست ریاست فدراسیون چوگان از دیروز آغاز شده و تا ۱۰ روز آینده ادامه دارد. ثبت‌نام متقاضیان تصدی پست ریاست فدراسیون چوگان از دیروز (شنبه) آغاز شده و تا روز چهارشنبه (سوم بهمن ماه) به مدت ۱۰ روز کاری ادامه دارد. پیش از این نیز یک بار ثبت‌نام از کاندیداهای پست ریاست انجام شده بود که پس از تایید صلاحیت، برگزاری انتخابات از سوی وزارت ورزش لغو شده بود. رییس پیشین فدراسیون چوگان حجت‌ا... دهخدایی بود که به دلیل بازنشستگی از سمت خود استعفا کرد.
مدتی قبل ثبت‌نام از کاندیداها انجام شد اما در نهایت معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اعلام کرد چون این فدراسیون تک کاندیدا شده، باید ثبت‌نام دوباره انجام شود. البته چون در هیچ جای آیین نامه انتخاباتی فدراسیون‌ها - که 14 شهریور 96 در وزارت ورزش مصوب شده- چیزی در مورد این موضوع نوشته نشده، به نظر می‌رسد موضوع دیگری در این ثبت‌نام دوباره دخیل است.

 


نمایشگاه تجهیزات ورزشی برای حمایت از تولید ملی

نشست خبری دومین نمایشگاه بین‌المللی ورزش، محصولات نوین و تجهیزات وابسته با حضور شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، رهنما مدیر عامل شرکت توسعه بازرگانی کمیته، حق‌پرست رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان لوازم ورزشی و طیبی‌نژاد مدیر عامل چیستا در محل کمیته برگزار شد. شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت: «خوشحالیم که شاهد برگزاری نمایشگاهی با موضوع تجهیزات ورزشی هستیم. برگزاری این نمایشگاه نکات خوبی در بر دارد که یکی از آنها حمایت از تولید‌کننده‌های داخلی است. ما در ورزش از لحاظ تجهیزات طیف گسترده‌ای داریم و تولید‌کننده‌ها کم کم به این سمت می‌روند که در جهت استانداردهای جهانی تولیداتی داشته باشند. با توجه به مشکلات ارزی باید از تولید‌کننده‌های داخلی حمایت کرد.» شهنازی در پاسخ به این پرسش که آیا فدراسیون‌ها از تجهیزات داخلی استفاده می‌کنند، می‌گوید: «در مذاکراتی که با مسوولان فدراسیون داریم در برخی بخش‌ها امکان استفاده از تجهیزات داخلی هست. در بخش همگانی و استعدادیابی بیشتر از تجهیزات داخلی استفاده می‌شود اما در بخش قهرمانی بیشتر از تجهیزات خارجی استفاده می‌شود.» رهنما، مدیر عامل شرکت توسعه بازرگانی کمیته ملی المپیک نیز می‌گوید: «مقرر شد به کمک شرکت توسعه بازرگانی که متعلق به کمیته ملی المپیک است و همچنین بخش خصوصی نمایشگاه تخصصی از دستاورد‌های ملی و بومی در عرصه ورزش برپا کنیم. هدف ما کمک به عرضه محصولات نوین داخلی است.»


Page Generated in 0.0051 sec