printlogo


کد خبر: 177431تاریخ: 1397/10/23 00:00
۲۱ بدمینتون‌باز با رده‌بندی زیر ۱۰۰جهان در جام فجر

۲۱ بازیکن با رده‌بندی زیر ۱۰۰ جهان برای حضور در مسابقات فجر ایران ثبت نام کرده‌اند و ایران نیز تعداد زیادی از بازیکنان خود را در این مسابقات شرکت داده است.
بیست و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون فجر از ۱۵ تا ۱۸ بهمن در کرج برگزار می‌شود که براساس اعلام کنفدراسیون بدمینتون آسیا نام بازیکنانی از ۳۲ کشور (با احتساب ایران) در فهرست مسابقات وجود دارد. نکته قابل توجه فهرست شرکت‌کننده‌های جام فجر این است که ۲۱ بازیکن با رده‌بندی زیر ۱۰۰ جهان در هر دو بخش مردان و زنان نیز برای حضور در مسابقات بدمینتون جام فجر ایران ثبت نام کرده‌اند.
در این مسابقات که با جوایز ۲۱ هزار دلاری برگزار می‌شود، ایران بیشترین تعداد شرکت کننده را دارد که در جدول انفرادی ۳۱ نفر در بخش زنان و ۳۰ نفر در بخش مردان شرکت می‌کنند.
در بخش مردان ۱۰۴ نفر در جدول انفرادی و ۴۱ تیم در جدول دونفره به رقابت می‌پردازند. در بخش بانوان هم ۷۶ نفر در جدول انفرادی و ۳۰ تیم در جدول دونفره حضور دارند.

 


احتمال لغو اعزام اسکی‌بازان جوان به رقابت‌های جهانی

در فاصله کمتر از دو ماه تا آغاز رقابت‌های قهرمانی اسکی جوانان جهان در رشته‌های آلپاین و صحرانوردی خبرهایی مبنی بر لغو اعزام نمایندگان ایران منتشر شده است.
اولویتی به نام جوانان یکی از دو شعار اصلی سیدعبدی افتخاری، رییس فدراسیون اسکی در انتخابات بود. شعاری که به رغم تلاش‌های او، خیلی در فدراسیون اسکی نمی‌توان «نمود» آن را پیدا کرد. گواه آن هم لغو اعزام دو ساله جوانان به اردوگاه رایگان فدراسیون جهانی در یخچال‌های اتریش است. اقدامی که می‌توان از آن به‌عنوان فرصت‌سوزی آشکار فدراسیون اسکی در استفاده از امکانات ویژه و استثنایی (کمک چند ده میلیونی) فدراسیون جهانی این رشته نام برد. در ادامه اتفاق‌های ناخوشایندی که در ارتباط با کمیته‌ها و ... در فدراسیون اسکی افتاده و در شرایطی که از مدت‌ها قبل به اسکی‌بازان جوان وعده اعزام به رقابت‌های جهانی (آلپاین و صحرانوردی) داده شده بود، خبر از لغو اعزام به این مسابقات شنیده می‌شود. ظاهرا فدراسیون اسکی که اتفاقا فصلی بسیار کم‌بار و کم‌اعزام را در پیش دارد، به رغم جذب مهره‌هایی که از آنها به‌عنوان یاری‌گر اقتصادی نام برده بود، هنوز با مشکلات عدیده مالی دست و پنجه نرم می‌کند.
در همین راستا شنیده می‌شود که تصمیم فدراسیون بر اعزام دو جوان به همراه تیم ملی بزرگسالان به رقابت‌های قهرمانی جهان (به صورت رایگان) است و تصمیمی برای اعزام تعداد بیشتر جوانان وجود ندارد.
برگزاری بی سر و صدای لیگ‌های داخلی بدون حضور نمایندگان خارجی و بدون هیچ دستاورد خاصی یکی از معدود فعالیت‌های اسکی در این روزهاست.

 


Page Generated in 0.0053 sec