printlogo


کد خبر: 177426تاریخ: 1397/10/23 00:00
سوژه


بعد از مخالفت‌هایی
با ترکیب اولیه
بالاخره فهرست کاندیداهای ایران برای OCA نهایی شد
بعد از اینکه دو سه باری نام‌هایی به‌عنوان نمایندگان ایران برای حضور در انتخابات شورای المپیک آسیا مطرح شد، بالاخره هیات اجرایی فهرست نهایی را مصوب و رسانه‌ای کرد.
مدتی قبل لیستی از سوی کمیته ملی المپیک منتشر شد که در آن نام افرادی برای عضویت در کمیته‌ها و کمیسیون‌های مختلف شورای المپیک آسیا دیده می‌شد. بعد از انتشار این فهرست اعضای هیات اجرایی کمیته اعلام کردند که از این فهرست بی‌اطلاع هستند و برخی مسوولان کمیته هم در پاسخ گفتند به خاطر عجله‌ای که وجود داشته، فهرستی تهیه شده و در اختیار شورای المپیک آسیا قرار گرفته است اما قرار است این فهرست در جمع اعضای هیات اجرایی مورد بررسی قرار گیرد. در نهایت این اتفاق افتاد و در نشست روز شنبه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک فهرست نهایی اعلام شد و جالب است که این فهرست با لیست اولیه تفاوت‌هایی دارد. در این فهرست نام‌هایی مثل عاطفه اسلامیان و اصغر رحیمی دیده نمی‌شوند.
البته هفته قبل نیز فهرستی اعلام شد اما در نشست دیروز هیات اجرایی نماینده کمیسیون پزشکی هم معرفی شد تا در نهایت تکلیف این فهرست مشخص شود. رضا صالحی امیری، کاندیدای هیات اجرایی؛ علی دادگر، کاندیدای کمیته مقررات؛ عبدالحمید احمدی، کاندیدای کمیته فرهنگی؛ مهین فرهادی‌زاد، کاندیدای کمیته زن و ورزش؛ محمد علیپور، کاندیدای ورزش برای همه؛ فضل‌ا... باقرزاده، کاندیدای کمیته آموزش؛ محمود عبداللهی، کاندیدای کمیته رسانه؛ هادی ساعی، کاندیدای کمیته ورزشکاران و غلامرضا نوروزی به‌عنوان کاندیدای کمیته پزشکی معرفی شده‌اند.
روسای کمیته با نظر مجمع شورای المپیک آسیا انتخاب می‌شوند اما ترکیب کمیته‌ها در نشست هیات اجرایی شورای المپیک آسیا مشخص می‌شود در نتیجه با رایزنی می‌توان سهم ایران را در نتیجه این تصمیم‌گیری بیشتر کرد.


 


Page Generated in 0.0051 sec