printlogo


کد خبر: 177423تاریخ: 1397/10/23 00:00
پایان مصدومیت سهرابیان و کریمی

استقلال تمرینات خود را در شهر آنتالیای ترکیه دنبال می‌کند. آبی‌ها که به تازگی به این کشور سفرکرده‌اند قصد دارند در خلال برگزاری تمرینات میان فصل با برخی تیم‌های حاضر در ترکیه نیز بازی تدارکاتی برگزار کنند.
در نخستین روز از دور جدید تمرینات استقلال در ترکیه اما خبر مهمی از اردوگاه آبی مخابره شد.
خبر این بود که آرمین سهرابیان و علی کریمی با تیم تمرین کرده‌اند. این دو بازیکن مدت‌ها به دلیل مصدومیت نمی‌توانستند همپای دیگر بازیکنان تمرین کنند اما همزمان با آغاز اردوی ترکیه تمرینات جدی خود را شروع کردند تا خیال شفر بابت دو پست مهم قدری راحت شود.
 آرمین سهرابیان بازیکنی است که هم در پست دفاع میانی و هم دفاع چپ برای استقلال بازی می‌کند و علی کریمی نیز در پست هافبک دفاعی یکی از گزینه‌های ایده‌آل شفر محسوب می‌شود. البته کریمی با مصدومیت‌های پی‌درپی مواجه می‌شود و بارها به دلیل مصدومیت حضور در ترکیب استقلال را از دست داده اما کریمی هرگاه هم که در ترکیب استقلال قرار می‌گیرد نمایش تحسین‌برانگیزی دارد و بعید است که در همین شرایط  نیز شفر خواهان این بازیکن نباشد.
 به هر حال بازگشت هر دو بازیکن ولو با وجود تکرار مصدومیت‌های تازه خبر خوشی برای سرمربی استقلال است و خیال شفر را در دو پست آسوده می‌کند.
 

 


سه چهره ویژه استقلال


سه بازیکن استقلال امیدوار هستند با درخشش در نیم فصل دوم لیگ برتر خاطرات تلخ گذشته را فراموش کنند. داریوش شجاعیان فصل قبل یکی از موثرترین بازیکنان استقلال بود اما در بازی رفت برابر ذوب‌آهن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رباط صلیبی پاره کرد و فصل به تلخ‌ترین شکل ممکن برایش به پایان رسید. مرتضی آقاخان به‌عنوان یکی از ستاره‌های نقل و انتقالات در این فصل با استقلال قرارداد امضا کرد ولی او در یکی از تمرین‌های پیش فصل مچ پایش آسیب دید و مجبور شد یک نیم فصل دور از میادین باشد. محسن کریمی هم بعد از پارگی رباط صلیبی در نیم فصل دوم گذشته دوباره به تمرین استقلال برگشته است و این 3 بازیکن انگیزه زیادی دارند که بتوانند با فراموشی خاطرات تلخ گذشته نیم فصل دوم را با درخشش آغاز کنند. در میان این سه بازیکن، محسن کریمی با احتیاط بیشتری باید به بازی‌ها برگردد. کریمی سابقه مصدومیت‌های مکرر را دارد و همین نکته باعث می‌‌شود که کادرفنی دلواپس بازگشت او برای شروع مجدد باشد. این روزها استقلالی‌ها تلاش می‌کنند تا خودشان را برای نیم فصل دوم آماده کنند.

 شجاعیان بازیکن مورد علاقه شفر


شجاعیان را باید یکی از بازیکنانی بدانیم که شفر علاقه خاصی به سبک بازی‌اش دارد. شجاعیان اما نیم فصل اول به خاطر مصدومیت اصلا در فهرست استقلال نبود و خیلی‌ها معتقد بودند که در غیاب این بازیکن هم فرشید اسماعیلی نتوانست بازیکن همیشگی باشد. تصاویر تمرینات استقلال نشان می‌دهد که شجاعیان برای بازگشت هم انگیزه زیادی دارد، البته به خاطر دوری طولانی مدت از فوتبال، شاید این بازیکن نتواند مثل فصل‌های گذشته باشد. در این میان هم باید به یک نکته اشاره کرد که باشگاه استقلال با ماشین‌سازی تبریز بر سر این بازیکن اختلاف دارند، استقلالی‌ها چک آخر قسط این بازیکن را به ماشین‌سازی پرداخت نکرده‌اند، به همین دلیل پرونده شکایت ماشین‌سازی از باشگاه استقلال در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون است. نصیرزاده هم منتظر است تا این کمیته تکلیف پرونده شجاعیان را مشخص کند، البته بعید است شرایط به گونه‌ای پیش برود که شجاعیان به تیم سابق خود برگردد اما شاید شرایط طوری شود که استقلال موظف به پرداخت فوری قسط آخر شجاعیان شود.


Page Generated in 0.0045 sec