printlogo


کد خبر: 177418تاریخ: 1397/10/23 00:00
مصاحبه عجیب بازیکن اخراجی
نویمایر: بازیکنان استقلال به من حسادت می‌کردند!
مارکوس نویمایر هافبک سوییسی سابق استقلال بعد از حضوری کوتاه در این تیم راهی آرائو شده و قرار است ادامه فصل در این تیم بازی کند. این بازیکن ۳۲ ساله بعد از جدایی‌اش از استقلال دلیل انتخاب ایران به‌ عنوان مقصد خود را بیان کرده است. نویمایر گفته است: «یکی از جنبه‌های مثبتی که در ایران تجربه کردم بازی مقابل ۹۰ هزار تماشاگر بود که حس فوق‌العاده‌ای داشت و قبلا تجربه نکرده بودم. این هیجان زیاد سختی‌های خودش را داشت. نمی‌توانستم به خیابان‌ها بروم. وقتی به خیابان می‌رفتم خیلی‌ها کنار من می‌آمدند. از ۸۰ میلیون نفر جمعیت ایران، چهل میلیون نفر استقلالی و چهل میلیون نفر پرسپولیسی هستند.»
نویمایر درباره اینکه بعد از نیم فصل ناکامی چرا تصمیم به جدایی از فوتبال ایران گرفت نیز توضیح کوتاهی داده است: «برنامه این بود که بچه‌هایم با یک فرهنگ جدید آشنا شوند ولی من نمی‌خواستم در ایران بمانم و به همین دلیل در نهایت جدا شدم.»
نویمایر در ادامه حرف‌هایش ادعا کرده که در تمرین‌های استقلال به او و گرو پاس داده نمی‌شد! نویمایر درباره رفتارهایی که با خودش شده، می‌گوید: «آنها من و الحاجی را از بقیه جدا کرده بودند و هیچ صحبتی با ما نمی‌کردند و خوشامد نمی‌گفتند. حتی برای دقایقی در تمرینات توپ به ما نمی‌رسید. به نظرم این حسادت بود.»
نویمایر درباره نحوه جدایی‌اش از استقلال نیز توضیح کوتاهی داده و حرف‌های عجیبی به زبان آورده است: «آنها فکر می‌کردند من قرار است به رقیبان آسیایی این تیم در قطر یا کره بپیوندم. دو هفته درباره فسخ قرارداد با باشگاه صحبت شد و وقتی فهمیدند قرار است به سوییس بروم این فسخ صورت گرفت.»
جالب است که نویمایر در حالی از حسادت به خودش و گرو سخن به میان آورده که از لحاظ فنی یکی از ضعیف‌ترین بازیکنانی بود که با استقلال قرارداد بست و هیچ ویژگی در خود نداشت که اساسا کسی بخواهد به او و الحاجی گرو حسادت کند! محصول دقایقی که مربیان استقلال به این دو بازیکن بازی دادند فقط یک گل بود که آن هم گرو از نقطه پنالتی به ثمر رساند!
حرف‌های نویمایر نشان می‌دهد که این بازیکن قبل از عقد قرارداد با باشگاه استقلال هیچ تحقیقی درباره محیط جدید کاری‌اش نداشته است. او سرشار از توهم و خود بزرگ‌بینی بوده در حالی که سطح فنی‌اش از فوتبال ایران بسیار پایین‌تر بود و حتی با این کیفیت نازل نمی‌توانست جایی در ترکیب تیم‌های میانه جدولی فوتبال ایران هم داشته باشد.
نویمایر خود اکنون به تیمی پیوسته که در سطح اول فوتبال سوییس قرار ندارد که این انتخاب نیز تایید دیگری است بر ناتوانی‌هایش! شاید نویمایر تصور می‌کرده وارد محیطی شده که بدون تمرین و نداشتن استعداد کافی می‌توانسته به بازیکنی کلیدی بدل شود و سال‌ها دستمزد بگیرد اما واقعیت این است که بازی در لیگ ایران به این سادگی‌ها که نویمایر تصور می‌کرد، نیست و خارجی‌های بسیاری به فوتبال ایران آمدند که هرگز نتوانستند جایگاه ثابتی در ترکیب تیم‌های لیگ ایران داشته باشند.
به هر حال جذب نویمایر تجربه بزرگی است تا یارگیران در باشگاه استقلال باز هم بفهمند که باید با تحقیقات کافی اقدام به جذب بازیکن جدید کنند. همین اظهارات خود نشانه‌ای مستدل از کوچکی شخصیت بازیکنی بود که نیم فصل در استقلال دستمزد مفت و بی‌حساب گرفت!

 


Page Generated in 0.0056 sec