printlogo


کد خبر: 177407تاریخ: 1397/10/23 00:00
برای رفع فیلترینگ کاربران ایران از سوی IWF فدراسیون دیر، اما نامه نوشت
نوشدارو بعد از مرگ سهراب!


ایران ورزشی- علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران در حالی از ارسال نامه‌ای رسمی به فدراسیون جهانی بابت حل مشکل کاربران ایرانی برای شرکت در نظرسنجی برترین وزنه‌بردار سال جهان خبر می‌دهد که تقریبا چند روزی از زمان آغاز رای‌دهی به کاندیداهای کسب عنوان بهترین وزنه‌بردار مرد و زن سال 2018 جهان می‌گذرد.
سرانجام بعد از گذشت چند روز از شروع زمان رای‌دهی به کاندیداهای برتر سال 2018 وزنه‌برداری جهان در دو بخش (مردان و زنان)، مسوولان فدراسیون وزنه‌برداری ایران به یاد نامه‌نگاری رسمی و مکتوب با تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری افتادند.
 دست‌اندرکاران فدراسیون وزنه‌برداری حالا بعد از گذشت چند روز از رای‌گیری بهترین وزنه‌بردار سال 2018 جهان سرانجام تصمیم گرفتند با اعتراض به این موضوع که چرا حق مسلم و قانونی علاقه‌مندان و مخاطبان به وزنه‌برداری در ایران در این رای‌گیری نادیده گرفته شده است، نسبت به فیلتر شدن سایت فدراسیون جهانی و از دسترس خارج کردن آن برای کاربران ایرانی به رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری گلایه و انتقاد کنند! اقدام به نامه‌نگاری و مکاتبه رسمی با فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (البته اگرچه خیلی دیر صورت گرفته و امکان دارد خیلی ترتیب اثری هم روی آن اعمال نشود) اما به هر ترتیب می‌تواند پیش‌زمینه‌ای موثر باشد برای اینکه در آینده مجددا با یک چنین شرایط مشابهی مواجه نشویم و بی‌خبر از همه جا در عمل انجام‌شده قرار نگیریم.
 بی‌شک نامه‌نگاری فدراسیون وزنه‌برداری با سیستم بین‌المللی خصوصا در این مورد ویژه که برای «سهراب مرادی» ستاره این روزهای وزنه‌برداری ایران یک امر حیاتی و سرنوشت‌ساز در دنیای حرفه‌ای وزنه‌برداری به‌شمار می‌رود، دقیقا همان زمانی باید در دستور کار قرار داده می‌شد که متوجه فیلتر شدن سایت جهانی شدیم، اما به هر حال اینک این نوشدارو از سوی سکانداران وزنه‌برداری ایران برای بهبود شرایط حاد به‌وجود آمده تجویز شده و برای اثرگذاری احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.
بر همین اساس بعد از گذشت چند روز از فیلتر شدن و غیر قابل دسترس بودن سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای کاربران ایرانی، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری گویا برای حل شدن معضل ایجادشده دست به کار شده است و با ارسال نامه‌ای به تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از او درخواست کرده که مشکل کاربران ایرانی را برای حضور در رای‌گیری بهترین وزنه‌بردار سال 2018 دنیا هر چه سریع‌تر حل و فصل کند.
 فدراسیون بین‌المللی همچون سال‌های گذشته اقدام به انتخاب بهترین وزنه‌بردار سال 2018 کرده و در این رای‌گیری سهراب مرادی با 4 وزنه‌بردار دیگر (یولی ایراوان از اندونزی، لیئو ژیائو جون از چین، سیمون مارتیروسیان از ارمنستان و لاشا تالاخادزه از گرجستان) برای تصاحب این عنوان ارزشمند رقابت می‌کند.
سایت فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری (IWF) آخرین مهلت شرکت در این نظرسنجی را 31 ژانویه (11 بهمن ماه) اعلام کرده و این انتخاب با رای مردم انجام می‌شود.

 


Page Generated in 0.0056 sec