printlogo


کد خبر: 177392تاریخ: 1397/10/23 00:00
راشفورد به خوبی هری کین است
سولسشایر: صحبتی برای ماندن من در یونایتد نشده

اوله‌گونار سولسشایر مربی منچستریونایتد می‌گوید مارکوس راشفورد به اندازه هم‌تیمی‌اش در انگلیس، هری کین توانایی دارد. این دو قرار است در بازی امشب مقابل هم قرار بگیرند. راشفورد در حالی در ویمبلی برابر تاتنهام بازی می‌کند که با هدایت مربی موقت نروژی فرم بسیار خوبی پیدا کرده و در چهار برد متوالی تیمش در لیگ برتر سه گل زده.
مربی 45 ساله نروژی گفت: «او می‌تواند یک مهاجم طراز اول شود، ما می‌توانیم درباره هری کین و کلاس فوتبالش حرف بزنیم و من مطمئنم راجع به مارکوس هم می‌توانیم همین را بگوییم. او ظرفیت لازم را دارد، سرعت ترسناکی دارد، حالا قویتر شده و می‌تواند برای ما حفظ توپ کند. در کارهای ترکیبی هم مهارت دارد.»
کین 25 ساله استاندارد گلزنی در فوتبال انگلیس در سه سال اخیر بوده، او قبل از فصل گذشته که در جدول گلزنان پشت سر محمد صلاح قرار گرفت، دو فصل پیاپی کفش طلای لیگ برتر را به خود اختصاص داد. او بهترین گلزن جام جهانی 2018 شد و در این فصل در کنار پیر امریک اوبامیانگ در صدر جدول گلزنان است.
راشفورد 21 ساله در دو بازی نخست خود برای یونایتد چهار گل زد بعد از آنکه مربی وقت این تیم، لوییس فان‌خال حدود سه سال پیش به او فرصت داد و حالا بازیکن ثابت تیم شده. البته با آمدن ژوزه مورینیو به جای مربی هلندی بازیکن تعویضی شد و در سمت چپ بازی کرد و روملو لوکاکو مهاجم نوک شد.
سولسشایر در بازگشت به منچستریونایتد جایی که در سال‌های 2007-1996 برایش بازی می‌کرد، روی ارائه فوتبال جذابی که در دوران سرالکس فرگوسن بازی می‌شد، تاکید داشته. یکی از اجزای اصلی فلسفه فرگوسن اتکا به بازیکنان آکادمی باشگاه بود مثل راشفورد که در هفت سالگی به تیم آمده. یونایتد تاریخ پرافتخاری در استفاده از نیروهای دست‌پرورده خود دارد و از اکتبر 1937 در هر بازی این تیم حداقل یک بازیکن تولیدی باشگاه در ترکیب اصلی بوده.
سولسشایر ادامه داد: «مارکوس اینجا رشد کرده. چند نفری هستند که با او اینجا فوتبال یاد گرفته‌اند مثل جسی لینگارد و آنخل گومس. کارکردن با اینها واقعا هیجان‌انگیز است.»
باشگاه مولده نروژ، سولسشایر را به یونایتد تا آخر فصل قرض داده و این مربی تاکید کرد با مدیر اجرایی یونایتد، اد وودوارد صحبتی برای ابقایش نشده هرچند خودش مایل است: «ما چنین مذاکره‌ای نداشتیم، کسی برای پنج شش ماه بعد برنامه‌ریزی نمی‌کند که دو هفته بعد مجبور به تغییرش شود. ما فعلا روی پیشرفت هرروزه تیم متمرکز هستیم. باید بگویم کادر مربیگری فوق‌العاده‌ای کنار من است. باید ببینیم چه می‌شود.» حداقل خواسته باشگاه از او کسب سهمیه لیگ قهرمانان است، تیم در این مدت پیشرفت خوبی داشته اما هنوز شش امتیاز از تیم چهارم جدول، چلسی عقب است.
منبع: خبرگزاری فرانسه


Page Generated in 0.0057 sec