printlogo


کد خبر: 177390تاریخ: 1397/10/23 00:00
پوچتینو: فرگوسن ‌دایره المعارف فوتبال است
در فینال لیگ قهرمانان در نوکمپ، با گل سولسشایر از جایمان پریدیم و خوشحالی کردیم

کسی که شانس اول مربیگری منچستریونایتد در فصل آینده است می‌گوید بازگشت سرالکس فرگوسن به زمین تمرین شیاطین سرخ تاثیر شگرفی روی این تیم داشته. موریسیو پوچتینو مربی تاتنهام که تیمش امشب میزبان تیم متحول شده اوله گونار سولسشایر است، اسطوره مربیگری یونایتد را به شدت تحسین می‌کند و او را دایره‌المعارف فوتبال می‌داند.
گفته می‌شود بعد از دعوت سولسشایر از فرگوسن به تمرین، او حرف‌های فوق‌العاده تاثیرگذاری برای بازیکنان یونایتد زده؛ این نخستین حضور فرگی در تمرین‌های یونایتد بعد از خونریزی مغزی و جراحی‌اش بود.
پوچتینو در کنفرانس خبری قبل از این بازی گفت: «خبر بسیار خوبی بود چون او خود فوتبال است و فکر می‌کنم او دوباره خودش را درگیر کرده و این اتفاق بسیار مهمی برای یونایتد است. فرگوسن یکی از کسانی است که خیلی تحسین‌شان می‌کنم، او الهام‌بخش است.»
مربی اسکاتلندی که حالا 77 ساله است، در سال 2013 بعد از بردن 38 جام در 26 سال مربیگری یونایتد کنار رفت. بازگشت او به کارینگتون، عامل «حس خوب» که بعد از اخراج ژوزه مورینیو در تیم به وجود آمده بود را تقویت کرد هرچند رفتن مربی پرتغالی، وضعیت پوچتینو در تاتنهام را مبهم کرد.
مهاجم سابق یونایتد و تیم ملی نروژ هر پنج بازی‌اش به‌عنوان مربی شیاطین سرخ را برده و پوچتینو می‌گوید نباید از اثر حضور فرگوسن روی تیم در آستانه این بازی مهم غافل شد: «فکر می‌کنم بودن او برای هواداران منچستریونایتد، بازیکنان و همه دست‌اندرکاران این تیم خیلی مهم است. او بهترین مربی تاریخ فوتبال است و اینکه بتوانی هر روز او را ببینی فوق‌العاده تاثیرگذار است. مثل این می‌ماند که دایره‌المعارف را کنارت داشته باشی. یادم هست یک بار پدر و مادرم برای کریسمس به من دایره‌المعارف هدیه دادند، می‌توانستی در آن هر چیزی را پیدا کنی. فرگوسن هم دایره‌المعارف فوتبال است.»
پوچتینو یکی از بزرگترین شب‌های دوران پرافتخار مربیگری فرگوسن در یونایتد را از نزدیک تماشا کرده؛ پیروزی 2 بر یک برابر بایرن‌مونیخ در فینال لیگ قهرمانان اروپای 1999 در نوکمپ که سولسشایر در وقت‌های تلف‌شده گل پیروزی را زد. او که آن موقع برای اسپانیول بازی می‌کرده، گفت: «نمی‌دانم چطور بلیت گیرمان آمد. جایمان خیلی بد بود، راه افتادیم و پریدیم و ناگهان جای خیلی خوبی پیدا کردیم. وقتی سولسشایر گل زد، ما فریاد کشیدیم و خوشحالی کردیم، نمی‌دانم چرا، ما بی‌طرف بودیم اما جو فوق‌العاده ورزشگاه اینطور حکم می‌کرد.»
تاتنهام حالا در جدول رده سوم را در اختیار دارد با 10 امتیاز اختلاف نسبت به یونایتد رده ششمی و از آن روزهایی که فرگوسن می‌توانست به بازیکنانش بگوید «این فقط اسپرز است» خیلی گذشته. بسیاری از این اعتبار به خاطر پوچتینو است که در چهار فصل مربیگری تاتنهام، تیم را به رده‌های پنجم، سوم، دوم و سوم رسانده. برای همین است که دانیل لوی، رییس ذاتا سختگیر تاتنهام در برابر هر پیشنهاد احتمالی از مالکیت باشگاه یونایتد مقاومت می‌کند و اگر تیمش امشب برنده شود، کار لوی سخت‌تر می‌شود.
پوچتینو ادامه داد: «معامله با دانیل آسان نیست، البته او شایسته تحسین است چون 18 سال پیش که آمده تاتنهام تیم متفاوتی بوده نه اینکه برای بقا بجنگد اما میانه جدولی بوده. البته میانه جدولی از نظر امکانات اما حالا یک تیم طراز اول است. در سال‌های اخیر با باشگاه‌های بزرگ رقابت کرده‌ایم و این بیشتر به خاطر او است. مربی‌های دیگر مجبور به مبارزه با او شده‌اند و فکر می‌کنم من تنها کسی هستم که رابطه خوبی با او دارم.»
منبع: رویترز
 


Page Generated in 0.0061 sec