printlogo


کد خبر: 177280تاریخ: 1397/10/20 00:00
سلطانی‌فر: تیم ملی از حمایت‌ ملت ایران برخوردار است
زیرساخت حضور بانوان در ورزشگاه فراهم است

مسعود سلطانی‌فر در حاشیه جلسه هیات دولت درباره بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها توضیحاتی داد: «این کار در استادیوم‌های مختلف نیاز به ورودی مجزا، معبر و مکان مجزا و سرویس و خدمات مجزا دارد. همه این امکانات در ورزشگاه‌های مختلف وجود دارد و یا در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل فراهم کردن است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در نیمه دوم سال 84 مصوبه‌ای داشت که دوستان دستگاه قضایی به آن اشاره می‌کردند که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی حکم قانون را دارد. در جلسه‌ای که دو هفته قبل داشتیم، اعضای کمیسیون فرهنگی و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع را مطرح کردند و دبیر شورا قول داد که تجدیدنظری در این ارتباط صورت گیرد. شرایط امروز با گذشته متفاوت است و خوشبختانه نظام این امکان را فراهم کرده که زنان در همه مکان‌ها و مناسبت‌ها و رویدادها حضور داشته باشند. دلیلی ندارد که این امکان را برای زنان در ورزشگاه‌ها و اماکن ورزشی فراهم نکنیم، البته با رعایت همه مسائل شرعی و فرهنگی.»
وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد: «زیرساخت‌ها در این ارتباط کاملاً فراهم است و مشکلی برای ورودی مجزا، معبر و مکان مجزا و سرویس و خدمات مجزا نداریم. امیدواریم با گزارشی که برای دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کرده‌ایم، کارهای کارشناسی در این ارتباط انجام و این مصوبه اصلاح شود. امیدواریم که به مرور با فراهم شدن شرایط در مکان‌های مختلف ابتدا در بازی‌های ملی این موضوع را فراهم کنیم.»
سلطانی‌فر در رابطه با عملکرد تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا گفت: «تیم خیلی خوبی داریم و شروع خوبی هم در این رقابت‌ها داشتیم. امیدوارم در بازی‌های باقیمانده هم نتایج خوبی بگیرند. تیم ملی از حمایت همه ملت و دست‌اندرکاران ورزش برخوردار است و امیدواریم با همین حمایت‌ها، هماهنگی‌ها و عزم و اراده بتوانیم تا فینال این مسابقات پیش برویم.»
وزیر ورزش و جوانان در رابطه با اینکه اختلاف کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ، سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس در جام ملت‌های آسیا هم ادامه‌دار شده و آیا وزارت ورزش قصد ندارد تذکری به این افراد بدهد، این واکنش را نشان داد: «بهتر است که همه انرژی را صرف حمایت از تیم ملی‌مان بکنیم و امیدوارم بتوانیم
قهرمان شویم.»
 سلطانی‌فر در مورد پاداش ملی‌پوشان در صورت موفقیت هم گفت: «برای تیم ملی پیش‌بینی پاداش کردیم.»
آیا وزیرورزش و جوانان قصد سفر به امارات برای دیدن بازی تیم ملی فوتبال ایران را دارد؟ سلطانی‌فر در پاسخ گفت: «امیدوارم در مراحل بعدی کنار تیم باشیم. تا الان همیشه در کنار تیم بوده‌ام و تلاش می‌کنم که باز هم کنار تیم ملی باشم.»
 


Page Generated in 0.0056 sec