printlogo


کد خبر: 177265تاریخ: 1397/10/20 00:00
کمترین حق ویتنام یک امتیاز بود
جهانبخش: کادر فنی بخواهد در خدمتم

علیرضا جهانبخش در حاشیه تمرین تیم ملی درباره شرایطش گفت: «خوشبختانه پس از مدت طولانی که بیرون بودم و متاسفانه بدشانسی آوردم، شرایط خوبی دارم و تمرینات مناسبی را پشت سر گذاشته‌ام و امیدوارم که زودتر به تیم ملی بازگردم. از امروز(چهارشنبه) به طور کامل با تیم تمرین می‌کنم. هر وقت کادرفنی صلاح بداند تمام تلاشم را برای موفقیت تیم ملی به کار خواهم گرفت.»
 
او در مورد 5 گل در بازی اول و شرایط تیم ملی گفت: «قطعا در چنین تورنمنت‌هایی بازی اول به خاطر بازتابی که دارد، بسیار مهم و مثمر است. هم کادرفنی و هم بازیکنان از مهم بودن مسابقه با یمن آگاه بودند و با تمام توان رفتیم و حالا فرقی نمی‌کرد یمن باشد یا تیمی دیگر. می‌خواستیم سه امتیاز را بگیریم و خداروشکر بچه‌ها گل‌های خوبی زدند و عملکرد بسیار خوبی داشتند.»
وی در مورد ویتنام که به سختی مقابل عراق شکست خورد، گفت: «ما این بازی را دیدیم و قبل از تورنمنت هم گفتیم که همه تیم‌ها با تمام توان می‌آیند و نمی‌شود هیچ تیمی را دست کم گرفت. برخی تیم‌ها چیزی برای از دست دادن ندارند و مقابل تیم‌های مدعی با انگیزه بازی می‌کنند و انرژی مضاعف دارند. خود ما هم از عملکرد آنها شوکه شده بودیم. کمترین حق آنها هم طبق صحبت کی‌روش کسب یک امتیاز بود و به همین دلیل با قدرت و بازی به بازی پیش می‌رویم.»
جهانبخش در مورد پیروزی پرگل عربستان و اینکه چه تیم‌هایی رقیبان اصلی ایران هستند، گفت: «حریفان سنتی ما قطعا کره، ژاپن و استرالیا با توجه به آماده‌سازی‌هایی که دارند همیشه جزو مدعیان محسوب می‌شوند. عربستان و حتی امارات هم که در خانه بازی می‌کند جزو تیم‌هایی هستند که می‌توانند نتیجه خوبی بگیرند. از سوی دیگر با عملکردی که ویتنام داشت باید شاهد شگفتی هم در این دوره باشیم. به خاطر همین صعود به مراحل بالاتر سخت است اما ما هم مانند تیم‌های دیگر با هدف پیش می‌رویم.»
 

 


واکنش چتری به آمار جالب گلزنی‌اش:
ده سال بعد درباره عبور از مسی صحبت کنید

سونیل چتری مهاجم تیم ملی هند با دو گلی که در نخستین بازی تیمش در جام ملت‌ها مقابل تایلند به ثمر رساند توانست در رتبه نوزدهم بهترین گلزنان ملی جهان و بالاتر از لیونل مسی قرار بگیرد.
چتری در آخرین مصاحبه‌اش که با روزنامه البیان امارات انجام داده درباره بازی مقابل تیم ملی امارات گفت: «بازی سختی مقابل امارات داریم و قطعا شرایط نسبت به بازی اول برابر تایلند متفاوت است. ما باید با میزبان بازی‌ها رودررو شویم که یک تیم قدرتمند است اما ما تمام تلاش‌مان را برای دستیابی به پیروزی انجام می‌دهیم.»
سونیل درباره گلزنی‌هایش برای هند گفت: «من بسیار خوش‌شانس هستم که با بهترین گروه همکاری می‌کنم و راز موفقیت من این است که بهترین بازیکنان فوتبال هند در این زمان در تیم ملی حضور دارند.»
او درباره عبور از لیونل مسی در جدول بهترین گلزنان ملی جهان گفت: «این مسائل برای این خوب است که ده سال بعد راجع به آن صحبت کنیم چرا‌که در حال حاضر اینها تنها چند عدد و رقم هستند. من به وظایف دشواری که با تیم ملی پیش‌رو دارم فکر می‌کنم نه این مسائل.»
سونیل چتری 15 سال قبل نخستین‌بار در دیدار مقابل پاکستان لباس تیم ملی هند را برتن کرد و تاکنون نیز در تیم ملی یکی از مهره‌های اصلی است.
 


Page Generated in 0.0054 sec