printlogo


کد خبر: 177249تاریخ: 1397/10/20 00:00
یادداشت

ماهینی از اواخر اسفند بر‌می‌گردد؟
ثروت غیر‌قابل وصف پرسپولیس


وصال روحانی

بازگشت حسین ماهینی مدافع کارکشته پرسپولیس که برانکو و پزشکان این باشگاه معتقدند بسیار زودتر از محمد انصاری و اواخر اسفندماه شکل می‌گیرد، سرخ‌ها را از نو صاحب ثروت بزرگی می‌کند که در مقطع دوم حضورش در این باشگاه به طرز خیره‌کننده‌ای موفق‌تر از مرتبه اول عمل کرده است. انجام وظیفه در پست‌ها و خطوط متفاوت از ماهینی یک جوکر برای قرمزها ساخت و او در خط میانی نیز هر چند برخی ضعف‌ها را بروز داد اما به‌عنوان یک کارگر و مرد زحمتکش که برای هر کمکی به پرسپولیس مهیاست، هرگز از بازی در هیچ پستی روی برنگرداند.
 
فدا شدن مصالح فردی
اینچنین بود که او اضافه بر مدافع راست که پست تخصصی او است، در پست مدافع چپ، مدافع وسط و هافبک وسط هم به میدان آمد و همیشه موثر جلوه کرد. در آن روزها مشخص شد انتخاب سرمربی کروات پرسپولیس در ارجح شمردن وی بر رامین رضائیان ناسازگار، کار درستی بوده و او انگشت بر نام مردی نهاده که حاضر است مصلحت خویش را فدای منافع تیم کند.
 
قربانی تلخ دربی مهرماه
مصدومیت ماهینی از ناحیه رباط صلیبی که به‌خاطر اصرار سران سازمان لیگ در برگزاری دربی پرتنش مهرماه تهران در روزهای دغدغه خاطر قرمزها به‌خاطر جام باشگاه‌های آسیا صورت پذیرفت، چیزی بود که قرمزها را در 4 ماه اخیر از یکی از صدیق‌ترین مردان خود محروم کرده و از کارآیی هر دو خط دفاعی و میانی پرسپولیس کاسته است. درست است که پرسپولیس باز با تحمل کمترین گل خورده ظاهراً ضرری را بابت حاشیه‌نشینی طولانی‌مدت ماهینی پذیرا نشده، اما نمی‌توان انکار کرد در روزهایی که سرخ‌ها به خاطر کمبود نفر و مهره در لیگ قهرمانان آسیا تحت بیشترین فشار قرار داشتند، حضور وی می‌توانست بسیاری از نیازهای قرمزها را تامین و شاید از شکست برابر رقیب ژاپنی در فینال جلوگیری کند.
 
جای پایی قوی‌تر
اگر ماهینی طبق قول‌ها و وعده‌ها از اواخر اسفند 97 پا‌ به توپ شود، قادر است پرسپولیس را در تعدادی از مسابقاتش در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا همراهی و تقویت کند و قرمزها را در 10 هفته پایانی لیگ داخلی نیز صاحب جای پایی قوی‌تر و شاید به سوی یک قهرمانی مجدد رهنمون کند. این جوکر طلایی سرخ‌ها ثروتی است که توصیف کامل او سخت و دین و وابستگی پرسپولیس به وی غیر‌قابل کتمان است.

دیدار سرمربی بایرن مونیخ با برانکو
سرمربیان تیم‌های پرسپولیس و بایرن‌مونیخ در اردوی قطر و اردوگاه اسپایر با یکدیگر دیدار کردند.
تیم فوتبال پرسپولیس برای برپایی اردوی آماده‌سازی به قطر رفته و این در حالی است که باشگاه‌هایی همانند بایرن‌مونیخ، منچسترسیتی و... هم در قطر حضور دارند تا اردوی خود را در اردوگاه اسپایر برگزار کنند.
بعد از تمرینات تیم پرسپولیس و به دلیل همسایگی تمرین پرسپولیس و بایرن‌مونیخ، برانکو ایوانکوویچ با نیکوکواچ سرمربی تیم بایرن‌مونیخ دیدار و گفت‌وگوی صمیمانه‌ای داشت.
این دو مربی و دستیارانشان برای لحظاتی با یکدیگر صحبت کردند و کواچ از شرایط پرسپولیس پرس‌وجو کرد و سرمربی سرخ‌پوشان هم توضیحاتی درباره تیمش به سرمربی بایرن‌مونیخ ارائه کرد.
.


Page Generated in 0.0093 sec