printlogo


کد خبر: 177235تاریخ: 1397/10/20 00:00
حسرت عمان و جای خالی الحبسی
خطر از بیخ گوش ژاپن گذشت

ژاپن 3 - ترکمنستان 2
ژاپن، مدعی جدی جام ملت‌های آسیا در نخستین بازی‌اش چیزی نمانده بود مقابل ترکمنستان غافلگیر شود، ولی در نیمه دوم بازگشت خوبی داشت و توانست به پیروزی 3 بر 2 برسد. تصور نمی‌شد ژاپن مقابل حریف گمنامش به دردسر بیفتد، ولی شوت رعدآسای ارسلان‌مورات امانف در دقیقه 26 به ترکمنستان کمک کرد با برتری یک بر صفر به رختکن برود.
ژاپن خونسردی‌اش را از دست نداد و در نیمه دوم توانست با دو گل متوالی یویا اوساکو، مهاجم وردربرمن در دقایق 56 و 60 پیش بیفتد. در دقیقه 71 نوبت دوان بود که گل سوم ژاپن را بزند، ولی این پایان ماجرا نبود و ترکمنستان در دقیقه 79 با پنالتی احمد عطایف فاصل را به حداقل رساند. این گل کار ژاپن در دقایق پایانی را سخت‌تر کرد، ولی آنها از برتری‌شان محافظت کردند و توانستند به سه امتیاز برسند.
ژاپن با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان به دنبال پنجمین قهرمانی آسیاست. سامورایی‌های آبی چهار سال قبل در استرالیا در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل امارات غافلگیر شدند، ولی هاجیمه موریاسو مصمم است با تیمش به مراحل پایانی تورنمنت برسد. دو بازی بعدی این تیم به ترتیب مقابل عمان و ازبکستان خواهد بود.
 موریاسو، سرمربی ژاپن در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: «بازی اول در تورنمنت همیشه خاص است و ما انتظار یک جنگ سخت را داشتیم. قطعا بابت سه امتیاز خوشحالیم، ولی برای بازی بعد باید روی نکات زیادی کار کنیم.»
یازگولی هوجاگلدیف، سرمربی ترکمنستان هم که تیمش بالاتر از انتظار بازی کرد، به خبرنگاران گفت: «از عملکرد نیمه اول تیم شگفت‌زده شدم. در نیمه دوم کیفیت‌مان کمی افت کرد، ولی هنوز کار ما تمام نشده. در دو بازی بعدی با تمام وجود تلاش می‌کنیم.»

ازبکستان 2 - عمان یک
دومین بازی گروه F جام ملت‌های آسیا هم نزدیک بود و ازبکستان به سختی توانست عمان را 2 بر یک شکست دهد.
انتظار می‌رفت ازبکستان تیم برتر این مسابقه باشد، ولی عمان نمایش خیلی خوبی داشت و حتی می‌توانست برنده این بازی باشد. رسانه‌های عمانی قبل از بازی پیش‌بینی کرده بودند که تنها راه باز کردن دروازه حریف ضربات ایستگاهی است، ولی این ازبکستان بود که در دقیقه 34 با کاشته عادل احمدف به گل رسید.
الرشیدی، دروازه‌بان عمان که پس از مصدومیت علی الحبسی درون دروازه قرار گرفته، روی این گل واکنش ضعیفی داشت.
عمان در نیمه دوم تلاش زیادی برای زدن گل تساوی داشت و سرانجام در دقیقه 72 غسانی روی یک حرکت خوب دروازه ازبکستان را باز کرد. عمان بعد از این گل هم دو موقعیت خوب برای رسیدن به گل برتری داشت، ولی این ازبکستان بود که با یک ضدحمله به گل دوم رسید.
شاه‌مرادف، بازیکن تازه‌وارد این تیم در دقیقه 85 فراری دیدنی داشت و با جایگیری ضعیف دروازه‌بان عمان توانست توپ را از زاویه بسته وارد دروازه کند.
 عمان در زمان کوتاه باقی‌مانده فرصت خوبی برای زدن گل تساوی داشت، ولی کریمتس در موقعیت تک به تک مهاجم این تیم را سرنگون کرد و یک کارت قرمز را به جان خرید. ازبکستان در نهایت توانست به سه امتیاز برسد و بعد از ژاپن در رده دوم ایستاد. در طرف دیگر بازی خوب عمان بی‌نتیجه ماند تا جای خالی الحبسی مصدوم کاملا احساس شود. 


Page Generated in 0.0057 sec