printlogo


کد خبر: 177233تاریخ: 1397/10/20 00:00
گزارشهند و رویای
 یک پایان بالیوودی


فوتبال هند روزهایی باورنکردنی را سپری می‌کند. تیم ملی این کشور توانسته به جشن بزرگان قاره برگردد، جام ملت‌های آسیا را با برد پرگل 4 بر یک مقابل تایلند شروع کند و از نگاه کارشناسان تیمی است که سریع‌ترین پیشرفت را در فوتبال قاره داشته.
جهش تیم ملی هند که به پشتوانه سه امتیاز روز اول صعود به جمع 16 تیم پایانی را هدف گرفته، برای یک نفر از اعضای کادر فنی لذت ویژه‌ای دارد. شانموگام ونکاتش، دستیار استفان کنستانتین در جام ملت‌های 2011 قطر هم یکی از اعضای کادر فنی بود. هند پس از سه دهه توانسته بود خودش را به این مسابقات برساند، ولی چیزی جز شکست نصیبش نشد. این تیم در یک گروه سخت شامل استرالیا، کره جنوبی و بحرین هر سه بازی‌اش را باخت و با سرافکندگی به خانه برگشت.
ونکاتش بیش از هر کس اهمیت این برد را می‌داند و می‌گوید: «این یک لحظه تاریخی برای ماست. خیلی خوشحالم که جزو تیم هستم. خوشحالم که بالاخره توانستیم برنده شویم.»
او درباره تفاوت دو تیم می‌گوید: «دو تیم تفاوت خیلی زیادی با هم دارند. بازیکنان تیم فعلی درباره تمرین و وظایف‌شان بسیار دقیق هستند. دیدن جدیت و مسوولیت‌پذیری آنها خیلی لذتبخش است. آنها چه در زمان تمرین چه در زمان استراحت تمام موارد را رعایت می‌کنند. چیزی که مرا خوشحال‌تر می‌کند، دیدن آنها در سالن بدنسازی در زمان استراحت‌شان است.»
هند پس از برد خوب روز اول حالا ماموریت سخت‌تری دارد و پنجشنبه باید با امارات روبه‌رو شود، ولی ونکاتش ترسی از تیم میزبان ندارد: «امارات تیم قدرتمندی است. بازی سختی خواهد بود. ولی بازیکنان ما مطمئن‌اند. نمی‌گویم اعتماد بیش از اندازه دارند، ولی باورشان این است که می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. در حال آماده شدن برای این بازی هستیم. آنها تیمی فیزیکی هستند. وقتی با یک تیم از غرب آسیا روبه‌رو می‌شوید، باید منتظر چنین خصوصیاتی باشید. ولی ما برای این چالش آماده هستیم.»
ونکاتش از شاگردانش چه انتظاری دارد: «از آنها می‌خواهم به برنامه بازی‌مان پایبند بمانند و از تک تک لحظاتی که در زمین هستند لذت ببرند. این تورنمنت برای ما حکم جام جهانی را دارد. حالا هدف ‌ما رسیدن به دور دوم است.»
هند فعلا با سه امتیاز صدرنشین گروه A است و تساوی در این بازی هم برای آنها نتیجه خوبی خواهد بود. عبور از مرحله گروهی می‌تواند برای هند که سال‌ها دور از بازی بزرگان قاره بوده، یک سناریوی بالیوودی باشد. کنستانتین می‌تواند به یک میلیارد هوادار تیمش این موفقیت بزرگ را هدیه کند؟

کورتوا، جدیدترین مصدوم رئال
تیبو کورتوا، دروازه‌بان بلژیکی رئال‌مادرید جدیدترین نام فهرست بلندبالای مصدومان این تیم است. بی‌شک یکی از دلایل مهم نتایج پرفراز و نشیب رئال‌مادرید در ماه‌های اخیر، تعدد مصدومیت بازیکنان این تیم بوده است و حالا مارکا خبر داد تیبو کورتوا نیز به‌دلیل مشکلات عضلانی حداقل 10 روز قادر به همراهی این تیم نخواهد بود.
تیبو کورتوا بابت این مصدومیت بازی شب گذشته کوپا دل‌ری برابر لگانس را از دست داد و در دیدار بعدی رئال‌مادرید در لالیگا مقابل بتیس نیز شانس بازی کردن نخواهد داشت و کیلور ناواس در ترکیب قرار می‌گیرد. اگر روند درمان کورتوا خوب پیش برود، این دروازه‌بان بلژیکی در بازی حساس برابر سویا به ترکیب باز خواهد گشت.
گرت بیل، مارکو آسنسیو، تونی کروس و ماریانو دیاز بازیکنانی بودند که در هفته‌های اخیر با مصدومیت روبه‌رو شده‌اند و حالا تیبو کورتوا نیز به این فهرست اضافه شده تا کار سانتیاگو سولاری برای چینش ترکیب رئال‌مادرید دشوارتر از همیشه شود
 


Page Generated in 0.0053 sec