printlogo


کد خبر: 177229تاریخ: 1397/10/20 00:00
سوژهرفتار زیرکانه سرمربی استقلال
 پست های اینستاگرامی معنادار شفر!
شفر در کارهایش یک زیرکی خاصی دارد، زیرکی که خاص مربیان حرفه‌ای است. سرمربی آلمانی استقلال سعی می‌کند در مواقع حساس هواداران تیم را در جریان وقایع باشگاه بگذارد، پست‌های احساسی این مربی کاملا بیانگر این ادعا است.
شفر در یک پیام مفصل اینستاگرامی روز سه‌شنبه نکات مهمی را با هواداران استقلال در میان گذاشت. سرمربی استقلال با دفاع از تصمیم جمعی بازیکنان در اعتصاب تاکید کرد که آنها چیز اضافه‌ای از باشگاه نخواستند و بنابراین از این تصمیم جمعی حمایت کرد. البته او تبصره‌ای بر این حمایت گذاشته و آن این است که بازیکنان باید با روحیه و شرایط مناسب به تمرینات برگردند تا تیم دچار هیچ لطمه‌ای نشود. در عین حال سرمربی آبی‌ها به نوعی مرزبندی خود را با یکی از مدیران باشگاه مشخص کرده و با آوردن اسم فتحی و مباشری و همچنین با اشاره به یک نامه منتشره به خطیر معاون ورزشی باشگاه بدون آوردن اسم علیه او جبهه گرفته است. شفر همچنین به موضوع انتخاب و خرید بازیکنان جدید نیز اشاره کرده و تاکیدش بر این است که بازیکنی را به استقلال اضافه خواهد کرد که خودش او را تایید کند و اسامی دیگر منتشره باعث تعجب او خواهند شد و مهر تایید او را نخواهند گرفت. همچنین ذکر این موضوع ضروری است که شفر در لابه‌لای حرف‌هایش برای برخی بازیکنان نیز خط و نشان کشیده و از همه تیم خواسته خود را برای یک نیم فصل سخت کاملا هماهنگ و آماده کنند. سرمربی استقلال با یک تیر چند نشان زد و این بیانگر همان زیرکی و تجربه او است. شفر علاوه بر اینکه به صورت مستتر به اختلاف خود با خطیر اشاره می‌کند، از شاگردانش حمایت می‌کند ضمن اینکه از آنهایی که کم‌کاری کردند نیز انتقاد می‌کند. به نظر می‌رسد هواداران استقلال هم با این پست‌های احساسی آقای مربی ارتباط برقرار کردند و به نوعی پاسخ سوالات خود را در این پست‌ها می‌گیرند.

مشکل بدنی استقلالی‌ها، نگرانی کمیته فنی
استقلال تمرینات خود را با تاخیر شروع کرد، یعنی در روزی که وعده دادند پول‌ها پرداخت می‌شود و بازیکنان جمع شدند تا برای شروع نیم فصل دوم استارت بزنند، در چنین شرایطی چیزی که بیش از همه می‌تواند باعث نگرانی کادرفنی و حتی کمیته فنی این تیم شود، مشکل بدنی است که ممکن است برای این تیم پیش بیاید. البته در شرایطی که کمیته فنی استقلال تا حدود زیادی با ریزش مواجه شده و اعضای آن از این کمیته رفته‌اند، این روزها بیش از هر کسی بهتاش فریبا در مورد مشکلات تیم اظهارنظر می‌کند. فریبا در خصوص شرایط استقلال و لغو اردوی قطر اینطور می‌گوید: «مشکلات مالی باعث این اتفاقات شده و مثل اینکه درآمد‌های باشگاه از محل سازمان لیگ پیش‌خور شده است. البته تا آنجا که اطلاع دارم مسوولان باشگاه با حامی مالی صحبت کرده‌اند و قرار است پرداختی صورت گیرد تا بخشی از این مشکلات حل شده و تمرینات تیم از سر گرفته شود. از یک طرف بازیکنان حق دارند، چون باید حق و حقوق خود را دریافت کنند تا تمرکزشان فقط روی کارشان باشد و از سوی دیگر باشگاه هم با مشکلات مالی مواجه شده، چون در گذشته بخش عمده‌ای از درآمدهایش پیش‌خور شده است.»
این عضو کمیته فنی درباره مشکلات بدنی که برای استقلال پیش خواهد آمد اینطور اظهارنظر می‌کند: «استقلال به دلیل اینکه پیش از شروع فصل دیر استارت زد با مشکلاتی از جمله مسائل بدنی مواجه شد، البته با سعی و تلاش مضاعف این موضوع را جبران کردند که نتیجه آن را در چهار بازی پایانی لیگ دیدید که البته روی بازی آخر داور نقش داشت. البته با‌توجه به اینکه چند روز دیرتر کار شروع شد، بازیکنان تیم با زیرکی، هوش و تمرکز بالا می‌توانند این عقب افتادگی را جبران کرده و در صورت کسب امتیازات در ۳ بازی نخست نیم فصل دوم باز هم می‌توانند جزو مدعیان قهرمانی باشند.»

 


Page Generated in 0.0054 sec