printlogo


کد خبر: 177204تاریخ: 1397/10/20 00:00
فتیله پیچ

 100 درصد بودجه را دریافت کردیم اما مشکل مالی نداریم
بنی‌تمیم: حضورمان در جام جهانی کشتی آزاد هنوز کاملا منتفی نیست


سرپرست فدراسیون کشتی اعلام کرد هنوز به طور کامل و قطعی حضور تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جام جهانی قطعی نشده است. حمید بنی‌تمیم سرپرست فدراسیون کشتی درباره زمان برگزاری انتخابات این فدراسیون گفت: «طبق صحبت‌هایی که شده ابتدا باید تکلیف 3 هیات استانی که با سرپرست اداره می‌شود و روسای 4 هیات که بازنشسته هستند مشخص شود تا زمینه برای برگزاری انتخابات فراهم شود. تکلیف آن 3 هیات با فدراسیون و اداره‌کل ورزش استان است که در حال انجام آن هستیم.»
 او با اشاره به دغدغه مربیان تیم ملی‌ ادامه داد: «شرایط را تا جایی که امکان دارد فراهم کردیم تا کادرهای فنی دغدغه‌ای نداشته باشند و طبق برنامه کارها پیش می‌رود. اردوی تیم‌های ملی در حال برگزاری است، مسابقات کشتی پهلوانی کشور را در کرج داریم و مسابقات نوجوانان در قم و خراسان جنوبی نیز هفته آ‌ینده برگزار می‌شود.»
 سرپرست فدراسیون کشتی همچنین ادامه داد: «وظیفه ما این است که طبق تقویم مجمع فدراسیون کار را ادامه دهیم، نباید فکر کنیم در راس هرم چه کسی قرار دارد. من به‌عنوان خدمتگزار این مسوولیت را پذیرفته‌ام و امیدوارم این دغدغه‌ها هرچه زودتر برطرف شود اما با توجه به تلاش‌ها، کادر فنی تیم‌های ملی نباید دغدغه‌ای برای انجام فعالیت‌ها داشته باشند.»
بنی‌تمیم درباره ماجرای گرفتن میزبانی جام جهانی از ایران و سپس دعوت دوباره کشورمان به این مسابقات گفت: «زمانی که ما درخواست میزبانی را داشتیم فقط جام جهانی کشتی آزاد را درخواست دادیم. پیشنهاد ما این بود که زمان دیگری برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته شود اما اتحادیه جهانی نظر دیگری داشت که روسیه بلافاصله درخواست جدیدی ارائه می‌دهد که با توجه به شرایط حاکم بر فدراسیون ایران مورد موافقت قرار می‌گیرد.»
 او همچنین با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در نشست کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی ادامه داد: «دودانگه که به‌عنوان نماینده ما در آن جلسه حضور داشت با من تماس گرفت و گفت شیوه حضور تیم‌ها در جام جهانی تغییر کرده و 5 تیم برتر مسابقات جهانی به همراه یک تیم منتخب در جام جهانی شرکت می‌کنند که با توجه به ششمی ایران در مسابقات جهانی است، وقتی دیدیم جزو شرکت‌کنندگان نیستیم با توضیح دودانگه گفتیم که اصرار ما بر میزبانی درست نیست چون نمی‌توانستیم شرکت کنیم اما جای تعجب این بود که بعد از این موضوع روسیه برای ما دعوتنامه فرستاد. اتفاقی که خارج از اصول اتحادیه جهانی رخ داد نه از طریق مرجع اصلی که ما به اتحادیه نامه زدیم و دلیل این موضوع را جویا شدیم اما هنوز جوابی نگرفته‌ایم.»
 بنی‌تمیم درخصوص اینکه آیا فدراسیون مشکلی برای اعزام به تورنمنت‌های بین‌المللی با توجه به درخواست‌ کادرهای فنی ندارد، گفت: «100 درصد بودجه خود را از کمیته ملی المپیک و بیش از 95 درصد بودجه را از وزارت ورزش دریافت کرده‌ایم و با چند درصد باقیمانده و همچنین حمایت‌های مالی اسپانسرها فکر نمی‌کنم تا مسابقات قهرمانی آسیا در چین مشکل بودجه‌ای برای اعزام‌ها داشته باشیم.»


پهلوان کشور جمعه مشخص می‌شود
مسابقات کشتی پهلوانی قهرمانی کشور جمعه در کرج برگزار می‌شود. رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی کشور روز جمعه در سالن انقلاب کرج برگزار می‌شود تا پهلوان کشور و صاحب بازوبند پهلوانی مشخص شود. این دوره از رقابت‌ها یادواره پهلوان باشی علیرضا سلیمانی است. مرحوم سلیمانی دارنده شش بازوبند پهلوانی بود که اردیبهشت 1393 درگذشت. سلیمانی در مسابقات جهانی 1989 مارتینی سوییس موفق شد بروس بومگارتنر قهرمان نامدار آمریکایی را شکست دهد و تنها مدال طلای تاریخ کشتی ایران در سنگین‌وزن جهان را تصاحب کند. بومگارتنر دارنده 13 مدال جهان و المپیک (9 مدال جهانی و 4 مدال المپیک) بود که پیروزی در فینال مسابقات جهانی 1989 در آن زمان، سلیمانی را به شخصیتی بسیار پرآوازه تبدیل کرد. در حال حاضر جابر صادق‌زاده دارنده بازوبند پهلوانی کشور است. او سال گذشته احمد میرزاپور را در دیدار فینال شکست داد. میرزاپور در مسابقات امسال حضور ندارد چرا که به‌خاطر دوپینگ، دوران محرومیت را طی می‌کند.

 


Page Generated in 0.0055 sec