printlogo


کد خبر: 177199تاریخ: 1397/10/20 00:00
حضور ۱۰ فدراسیون بدون رییس در مجمع کمیته ملی المپیک

اسامی اعضای چهل و ششمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک مشخص شد.  مجمع عمومی کمیته ملی المپیک قرار است ۲۵ دی برگزار شود و مهم‌ترین اتفاق این مجمع تصویب اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک است. این مجمع با حضور ۶۳ نفر تشکیل می‌شود. نکته قابل توجه رییس نداشتن ۱۰ فدراسیون است. از این رو قرار است نماینده این فدراسیون‌ها در مجمع حاضر باشند. فدراسیون‌های مهمی چون کشتی، والیبال، جودو، قایقرانی و کاراته که المپیکی هم هستند، رییسی در مجمع ندارند و به جای آنها سرپرست فدراسیون‌ها به‌عنوان نماینده فدراسیون حاضر می‌شوند.
 این فدراسیون‌ها در حالی که باید به فکر برنامه‌ریزی درازمدت و حضور در المپیک ۲۰۲۰ باشند، همچنان در انتظار رییس‌دار شدن به سر می‌برند. تا پیش از این سرپرست حق رای در مجامع را نداشت اما به دلیل شرایطی که اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به وجود آورده، کمیته ملی المپیک این اجازه را به سرپرستان داده در این مجمع عضو باشند.

 جابه‌جایی رکورد تیمی ایران در دوچرخه‌سواری قهرمانی آسیا

تیم ایران در ماده تعقیبی تیمی دوچرخه‌سواری پیست قهرمانی آسیا به دور بعد نرفت اما توانست رکورد کشور را جابه‌جا کند.
 در نخستین روز از مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی آسیا که در جاکارتا اندونزی در حال برگزاری است، نمایندگان ایران در چهار ماده به رقابت پرداختند. ایران پس از یک دوره غیبت امسال تصمیم گرفت در ماده المپیکی تعقیبی تیمی و در هر دو رده جوانان و بزرگسالان نماینده داشته باشد که البته تیم ایران در هر دو رده موفق به صعود به دور بعد نشد. با این حال تیم ایران در رده بزرگسالان توانست رکورد ایران را 4 ثانیه جا‌به‌جا کند.
 در ماده تعقیبی تیمی در رده بزرگسالان ایران با ترکیب محمد رجبلو، بهنام آرین، امیر حسین جمشیدیان و حسین ناطقی در مسابقات حضور داشت که در مرحله مقدماتی ششم شد و موفق به صعود به دور بعد نشد اما با این ‌حال رکابزنان ایران با ثبت زمان 4 دقیقه و 12 ثانیه و 650 هزارم ثانیه رکورد ملی را 4 ثانیه ارتقا دادند.
رکورد ایران پیش از این 4دقیقه و 16 ثانیه بود که در بازی‌های آسیایی 2006 دوحه به ثبت رسیده بود.
 تیم‌های کره جنوبی و ژاپن برای مدال طلا و قزاقستان با چین برای برنز رقابت می‌کنند. در رده جوانان هم ایران با ترکیب عماد محمدی، داود محمدآبادی، امیر حسین محمدی و علی لبیب در مرحله مقدماتی با زمان 4 دقیقه و 31 ثانیه هفتم شد و صعود نکرد.
در ماده دور امتیازی بانوان، فروزان عبداللهی موفق نشد این مسابقه را به پایان برساند. در اومنیوم بانوان هم در رده جوانان، ساجده سیاحیان مسابقه داشت که رقابت او لغو و به امروز موکول شد. از این رو نتیجه نهایی نماینده ایران فردا مشخص می‌شود.

 


Page Generated in 0.0062 sec