printlogo


کد خبر: 177191تاریخ: 1397/10/20 00:00
هفته نهم لیگ برتر بسکتبال
سومیـن چالـش نفــت پس از باخت‌های دوگانهنهمین هفته از لیگ برتر بسکتبال عصر امروز با برگزاری هر چهار مسابقه‌اش پیگیری می‌شود و پتروشیمی بندرامام که صدرنشین و تیم بدون شکست مسابقات است، این هفته با قرعه استراحت روبه‌رو شده است. مهم‌ترین بازی هفته را تیم نفت آبادان و شهرداری گرگان برگزار می‌کنند. جایی که نفتی‌ها میزبان تیم گرگانی خواهند بود و به دنبال بردی هستند تا از شرایط نه چندان مساعد کنونی رها شوند. اگرچه هردوی این تیم‌ها هفته گذشته را با شکست پشت سر گذاشتند اما شرایط نفتی‌ها متفاوت است

شاگردان حماد سامری که سخت‌ترین مسابقات‌شان به هفته‌های پایانی نیم فصل اول افتاده، در دو بازی قبلی برابر شیمیدر و پتروشیمی شکست خوردند و حالا در سومین بازی سخت‌شان به مصاف دیگر مدعی لیگ یعنی شهرداری گرگان می‌روند.
لیگ برتر بسکتبال در این هفته در شرایطی هفته نهم خود را پشت سر می‌گذارد که پتروشیمی صدرنشین پس از هشت برد پیاپی بالاخره با قرعه استراحت روبه‌رو شده و در این هفته به میدان نمی‌رود.
شاگردان مهران حاتمی که با توجه به اختلاف ایجاد شده به احتمال فراوان در دور برگشت هم صدرنشین خواهند ماند، تا اینجای کار باختی را در لیگ برتر متحمل نشده‌اند و خودشان را به‌عنوان بخت اصلی قهرمانی معرفی کرده‌اند.
 
میزبانی آبادان از مهم‌ترین بازی هفته
مهم‌ترین و حساس‌ترین دیدار این هفته در آبادان برگزار می‌شود. جایی که شاگردان حماد سامری در نفت پس از دو باخت پیاپی برابر شیمیدر و پتروشیمی، در یک بازی دشوار دیگر به مصاف شهرداری گرگان می‌روند. تیم نفت آبادان که تا پایان هفته ششم به همراه پتروشیمی رکورد بدون شکست ماندن را حفظ کرده بود، در هفته‌های هفتم و هشتم دو بازی دشوار داشت که هردو را باخت تا وارد بحران شوند.
 حالا سومین دیدار سخت آبادانی‌ها برابر دیگر مدعی لیگ یعنی شهرداری گرگان برگزار خواهد شد و بازیکنان و کادر فنی نفت در تلاش هستند تا در این بازی دشوار به روند پیروزی‌هایشان برگردند و نگذارند جایگاه‌شان در جدول پایین‌تر بیاید.
شهرداری گرگان هم البته هفته گذشته باخت غیر منتظره‌ای برابر شاگردان فرزاد کوهیان در ذوب آهن متحمل شد و شرایط چندان مساعدی ندارد. به این ترتیب هردوی این تیم‌ها بازنده‌های هفته گذشته هستند و در این هفته به دنبال پیروزی. شهرداری گرگان که در این فصل با بودجه و بازیکنان بهتر وارد لیگ برتر شده، خودش را در قامت یک مدعی معرفی کرده و اگرچه برابر شیمیدر و پتروشیمی هم بازنده شده اما روی کاغذ شانس بردن نفت آبادان را دارد. آبادانی که البته در این بازی میزبان است و با حمایت تماشاگرانش شرایط مساعدتری نسبت به میهمان دارد.
 
میهمانی شیمیدر و دورخیز نیرو برای برد سوم
نماینده اول و مدعی تهران، شیمیدر پس از استراحتی که در هفته قبل داشت، در این هفته در مشهد میهمان آویژه صنعت پارسا خواهد بود و در تلاش است به یک برد دیگر دست پیدا کند.
در دیگر دیدار این هفته هم نیروی زمینی میزبان رعد پدافند دزفول است. تیم جوان نیروی زمینی که در دو هفته گذشته دو برد شیرین را کسب کرده و از سد ذوب‌آهن هم گذشته‌اند، در این هفته کار ساده‌تری پیش رو دارند و به مصاف قعرنشین لیگ برتر می‌روند. بازیکنان نیرو در این مسابقه به دنبال سومین برد پیاپی خود هستند تا از قعر جدول فاصله بگیرند و شرایط بهتری پیدا کنند.
در آخرین دیدار این هفته هم پگاه تهران و ذوب‌آهن در پایتخت به مصاف هم می‌روند. ذوب آهن پس از باخت به نیروی زمینی، در هفته گذشته موفق شد شهرداری گرگان را از پیش رو بردارد و به شرایط بهتری برسد.
شاگردان فرزاد کوهیان با برد هفته گذشته با روحیه بهتری به تهران سفر کرده‌اند و روی کاغذ شانس بیشتری برای پیروزی مقابل پگاه تهران دارند.
پگاه هم البته با دو برد اخیر خود شرایط خوبی دارد و حریف دست و پا بسته‌ای برابر تیم اصفهانی لیگ نخواهد بود.
سه دیدار از چهار دیدار امروز ساعت 16 و یک دیدار هم در ساعت 18 آغاز خواهند شد.

برنامه کامل هفته نهم لیگ برتر بسکتبال:
نیروی زمینی - پدافند دزفول (ساعت ۱۶)
آویژه صنعت پارسا - شیمیدر (ساعت ۱۶)
نفت آبادان - شهرداری گرگان (ساعت ۱۶)
پگاه ایران  - ذوب‌آهن (ساعت ۱۸)
پتروشیمی که هفته گذشته قهرمانی‌اش در نیم فصل را قطعی کرد، در این هفته استراحت دارد.

 


Page Generated in 0.0060 sec