printlogo


کد خبر: 177183تاریخ: 1397/10/20 00:00
هری کین همه ابزارهای لازم برای پنالتی زدن را دارد
پوچتینو: برای پیروزی با RAV جشن نمی‌گیرم

مائوریسیو پوچتینو مربی تاتنهام مثل مائوریتسیو ساری مربی چلسی به انتقاد از کمک داور ویدئویی(VAR) پرداخت با وجود آنکه تیمش از این تکنولوژی سود برد و با پنالتی هری کین بازی رفت نیمه‌نهایی جام اتحادیه انگلیس به پیروزی رسید.
مربی سابق اسپانیول گفت که از دیدن عملکرد VAR در لالیگا هم خوشش نیامده: «دوست ندارم، دوست ندارم. این تکنولوژی احساسات را می‌کشد. این بازی به نفع ما بود اما آنچه در لالیگا هم دیدم رضایت‌بخش نبود. ما سود بردیم اما دوست ندارم با کمک VAR پیروز شویم. جشن هم نمی‌گیرم چون 5 دقیقه منتظر بودیم، تکنولوژی را ترجیح می‌دهم اما به شیوه‌ای متفاوت و اینکه استفاده از آن برای همه مشخص باشد. من طرفدار تکنولوژی هستم، شما نمی‌توانید جلوی پیشرفت را بگیرید. استفاده از قوانین مشخص نیست، باید نوع بهره گرفتن از تصاویر مشخص باشد. من هر هفته لالیگا را تماشا می‌کنم و هیچ کس راضی نیست نه باشگاه‌های کوچک نه باشگاه‌های بزرگ. این نمونه خوبی برای ما است، ما هنوز شش ماه وقت برای بهبود آن داریم. باید با بازیکنان، مربی‌ها و داورها روی این موضوع و بهبود استفاده از آن کار کنیم.»
تکنولوژی کمک داور ویدئویی که در جام جهانی 2018 مورد استفاده قرار گرفت، از فصل آینده در لیگ برتر هم به کار می‌رود.
پوچتینو که از سال 2014 در تیم شمال لندن کار می‌کند، به دنبال نخستین جام با تاتنهام است: «فکر می‌کنم ما رقابت خوبی کردیم و خوشحالم از این پیروزی. ما برابر یکی از بهترین تیم‌های انگلیس و البته اروپا بازی کردیم که برای جام بردن ساخته شده. آنها بازیکنانی باورنکردنی دارند و بردن چنین بازی‌هایی فوق‌العاده و تجربه خیلی خوبی است برای اینکه پخته‌تر شویم. البته یک نیمه بازی تمام شده و برتری یک بر صفر چندان مطمئن نیست، باید در بازی برگشت هم همینطور باشیم. آفرین به چلسی، آنها در نیمه دوم فشار زیادی آوردند اما مقاومت کردیم و برنده شدیم.»
کین بیستمین گل این فصل خود در رقابت‌های مختلف را زد و مربی آرژانتینی توانایی او در ضربات پنالتی را ستود: «او آرام، خونسرد و باکیفیت بود و اعتماد به نفس لازم را دارد. این چیزهایی است که شما برای زدن پنالتی لازم دارید و البته استعدادش را دارد، فقط به خاطر تمرین نیست.»
تاتنهام که باید بازی برگشت را 4 بهمن در استمفوردبریج برگزار کند، یکشنبه در ورزشگاه ویمبلی میزبان منچستریونایتد خواهد بود.
منبع: خبرگزاری فرانسه

 


Page Generated in 0.0054 sec