printlogo


کد خبر: 174292تاریخ: 1397/9/18 00:00
داوری امروز جای ضیایی می‌نشیندمراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید فدراسیون والیبال امروز با حضور مسوولان وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود.
افشین داوری با حکم وزیر ورزش و جوانان به‌عنوان سرپرست جدید فدراسیون والیبال معرفی شده تا احمد ضیایی رییس فدراسیون والیبال به دلیل بازنشستگی از سمتش کنار برود. این موضوع حواشی زیادی را در پی داشت و حالا باید دید مراسم تودیع احمد ضیایی و معارفه افشین داوری امروز در محل فدراسیون والیبال چگونه برگزار می‌شود. افشین داوری که روز جمعه به‌عنوان سرپرست فدراسیون والیبال انتخاب شده تا قبل از مراسم امروز در فدراسیون حاضر نشده بود که دلیل این امر را برگزار نشدن مراسم معارفه اعلام کرده بود.
داوری درباره اینکه برای حضور در فدراسیون والیبال با احمد ضیایی صحبت کرده است یا نه؟ گفت: «در مورد مسائل و اتفاقات والیبال هیچ صحبتی با ضیایی نکرده‌ام. به دلیل برگزار نشدن مراسم معارفه در فدراسیون هم حاضر نشدم. البته آن زمانی که به‌عنوان مدیرکل توسعه ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها مشغول به کار بودم چند بار برای پیگیری مسائل برخی باشگاه‌ها به منظور حضور در رقابت‌های لیگ دسته یک با ضیایی برخورد داشتم اما به غیر از آن نه صحبتی و نه برخوردی با ضیایی نداشتم.»
فدراسیون والیبال همانند فدراسیون فوتبال به یکی از فدراسیون‌های پرحاشیه در اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تبدیل شده و حالا باید دید آیا بعد از حاشیه‌سازی‌هایی که در روزهای اخیر صورت گرفته و با توجه به اینکه حکم برکناری ضیایی از سوی وزیر ورزش و جوانان صادر شده، آیا احمد ضیایی، رییس سابق و بازنشسته والیبال امروز در این مراسم حضور پیدا می‌کند یا نه؟


احمدی: قانون منع حضور بازنشستگان نباید در ورزش اجرایی می‌شد

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان درباره اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ورزش می‌گوید: «این قانون نباید در ورزش عملیاتی می‌شد زیرا امکان دارد تبعات مثبتی در پی نداشته باشد.»
عبدالحمید احمدی درباره اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در ورزش و ترک فریبا محمدیان از پست معاونت ورزش امور بانوان می‌گوید: «به اعتقاد من این قانون نمی‌تواند در ورزش تبعات مثبتی را به دنبال داشته باشد. ما می‌توانستیم ورزش را در این قانون مستثنی بدانیم. فضای ورزش به‌عنوان یک فضای اجتماعی نسبت به سایر بخش‌ها متفاوت است و کسانی که در راس این قانون قرار می‌گیرند مجبور می‌شوند پست‌های خود را با توجه به تجارب خوبی که در اختیار دارند ترک کنند. ما با اجرای این قانون ورزش را از تجارب آنها محروم می‌کنیم.»
او می‌گوید: «اجرای این قانون در ورزش باید تبعات مثبتی داشته باشد اما شاید آسیب‌هایی را نیز در پی داشته باشد. ورزش با اجرای این قانون لطمه خواهد خورد. ما در اثر اجرای این قانون افرادی را از دست دادیم که طی سالیان سال بر روی آنها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و تجارب خوبی در ورزش برخوردار بودند که متاسفانه در زمان بازدهی از تجارب این افراد از حضورشان محروم می‌شویم و این شرایط خوبی را برای ورزش رقم نمی‌زند.»
احمدی همچنین درباره برگزاری نشست تخصصی دستاوردهای ورزش در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی توضیح کوتاهی می‌دهد: «فرصت خوبی برای مسوولان ورزش کشور است تا بتوانند درباره دستاوردهای خود در ۴۰ سال صحبت کنند و موفقیت‌های خود را به نمایش بگذارند.»
 


Page Generated in 0.0055 sec