printlogo


کد خبر: 174291تاریخ: 1397/9/18 00:00
اعتراف عادل غلامی درباره واقعیتی که از سوی ستاره‌ها انکار می‌شد
والیبال ایران بعد از ولاسکو راهش را گم کرد

لیگ برتر والیبال بدون شور و هیجان خاصی دنبال می‌شود و در این شرایط است که حرف‌های عادل غلامی جالب می‌شود. بخصوص اینکه حرف از ولاسکو می‌زند و افت
والیبال ایران.
عادل که به تازگی همراه تیمش در جام باشگاه‌های جهان حضور داشته، ابتدا درباره پیروزی نه چندان آسان تیمش مقابل عقاب نهاجا در هفته یازدهم لیگ برتر والیبال می‌گوید: «ما این تجربه را در سال گذشته نیز پس از بازگشت از جام باشگاه‌های جهان داشتیم. تیم ما حدود 2 هفته در فضای مسابقات قهرمانی جهان بود و شرایط خوبی نداشتیم. امسال هم چنین شرایطی تقریباً به وجود آمد. ما در ست نخست، شرایط خوبی نداشتیم و از لحاظ فنی، بد بازی می‌کردیم ولی خوشبختانه خیلی زود به شرایط آرمانی تیمی رسیدیم و برنده شدیم. در ورزش اگر جلوی ضعیف‌ترین تیم هم با شرایط‌ ایده‌آل‌ به میدان نروی، ممکن است بازی را واگذار کنی.»
غلامی در مورد حضور تیم خاتم در مسابقات باشگاه‌های جهان و 3 شکست متوالی این تیم توضیح قابل تاملی می‌دهد: «نظر شخصی من این است که والیبال ایران بعد از ولاسکو، راه خود را گم کرده است. ما بعد از ولاسکو، روز به روز افول کردیم و الان در اوج افول هستیم. ما نیاز به کسی داریم که والیبال ایران را احیا کند. ما بازیکنان جوان و فوق‌العاده خوبی داریم و کسی را می‌خواهیم که مثل ولاسکو، تیم را جمع و جور کند. والیبال ایران نیاز به مدیر و سرمربی خوب و سطح بالایی دارد. والیبال ما از مربیان صربستانی جواب نمی‌گیرد. والیبال کشورهایی مثل صربستان و بلغارستان بر پایه فیزیک بدنی است و والیبال ما هیچگاه، فیزیکی نبوده است. ما بازیکن 210 سانتیمتری نداریم که جهت بازی را یک تنه عوض کند. ما هر گاه یک تیم واقعی با بازیکنان آماده درون و بیرون زمین بودیم، حریفان را شکست دادیم. من تیم‌های باشگاهی و ملی خودمان را در این شرایط نمی‌بینم.»
مدافع وسط تیم خاتم با بیان اینکه بازیکنان ایرانی از نظر فنی بسیار قابل هستند، می‌گوید: «می‌بینید که چه تعداد لژیونر در لیگ‌های خارجی داریم. تعداد دیگری هم از بازیکنان ایرانی به دلیل قوانین محدود کننده اروپا نمی‌توانند خارج از کشور بازی کنند. ما از نظر بازیکن و پشتوانه، کمبود و محدودیتی نداریم. تنها موردی که والیبال ایران به آن نیاز دارد، یک مدیر قوی است.»

 


Page Generated in 0.0057 sec