printlogo


کد خبر: 174283تاریخ: 1397/9/18 00:00
گزارشنقدی بر لیگ دو و میدانی
وعـــده‌های بی‌نتیجــه
فارس - مجید کیهانی، رییس فدراسیون دو و میدانی در برنامه‌های انتخاباتی خود روی لیگ باشگاه‌ها تاکید داشت و عنوان می‌کرد این لیگ را متحول می‌کند تا ورزشکاران به درآمد خوبی برسند و با همین شعار‌ها هم به ریاست فدراسیون رسید و شاید همه این تصور را داشتند که این لیگ متحول خواهد شد و اسپانسرها حضور پیدا می‌کنند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه همان وضعیت قراردادی دو و میدانی‌کاران و کیفیت رقابت‌ها مانند قبل
باقی ماند.
زمان نامناسب برگزاری مسابقات، عدم حضور اسپانسرهای قدرتمند، پایین بودن قراردادها و ورزشگاه‌های بدون تماشاگر را می‌توان دلیل پایین بودن کیفیت لیگ دو و میدانی دانست.
ملی‌پوشانی که بودن‌شان می‌تواند رونقی به مسابقات بدهد به دلیل قراردادهای بسیار پایین علاقه چندانی برای حضور در لیگ ندارند و اگر هم شرکت می‌کنند با آمادگی پایین است و همین موضوع روی کیفیت آن تاثیر
گذاشته است.
احسان حدادی، حسین کیهانی و امیر مرادی که مدال‌آور بازی‌های آسیایی بودند در لیگ حضور نداشتند و آیا فدراسیون تلاشی برای ترغیب آنها به حضور داشت؟
 
 استقلال هم تماشاگر جذب نکرد
از سوی دیگر کیهانی که همیشه روی بحث ورزش اول المپیک تاکید داشته، تاکنون نتوانسته برنامه‌ای برای جذب تماشاگر برای این رشته داشته باشد و حتی حضور باشگاه استقلال در فصل جاری هم نتوانست کسی را به ورزشگاه آفتاب انقلاب بکشاند و در هر دوره تعدادی انگشت‌شمار مسابقات را تماشا می‌کنند.
همین استقلال هم بدون عقد قرارداد با ورزشکاران و هر طور شده در مسابقات شرکت کرد تا شاید با این کار رییس فدراسیون بتواند در آینده بگوید باشگاه بزرگی را وارد این رشته کرده است.
 احسان حدادی، نایب قهرمان المپیک و رکورددار بازی‌های آسیایی پیش از این گفته بود: «اوسین بولت دونده افسانه‌ای دنیا هم در لیگ دو و میدانی شرکت کند، این لیگ رونق نمی‌گیرد. من شنیده‌ام قرارداد پینگ‌پنگ‌بازان حدود ۱۰۰ میلیون تومان است ولی رشته‌ای که در المپیک مدال گرفته و مادر همه رشته‌ها است، قرارداد ورزشکارانش بسیار پایین است که معتقدم این وظیفه فدراسیون است که باید فکری به حال این وضعیت بکند و با باشگاه‌ها صحبت کند تا مبالغ قرارداد ورزشکاران دو و میدانی را افزایش دهند.»
او در مورد تماشاگران هم این عقیده را دارد: «فکر نمی‌کنم دو و میدانی رشته جذابی نباشد. اگر تبلیغات شود و مدیریت درست انجام شود، صددرصد تماشاگر از مسابقات دو و میدانی همانند سایر کشورهای جهان استقبال می‌کند.»
 
وعده‌ها چه زمان عملی می‌شود؟
بدون شک رییس فدراسیون دو و میدانی در این 2، 3 سالی که زمام امور ورزش اول المپیک را در اختیار دارد، نتوانسته آنطور که برای برگزاری لیگ وعده داده بود، عمل کند و همانند سال‌های قبل فقط 2، 3 مرحله مسابقه برای رفع تکلیف برگزار شد و رفت تا سال بعد.


 


Page Generated in 0.0134 sec