printlogo


کد خبر: 174219تاریخ: 1397/9/18 00:00
مهر تایید کمیته فنی پای اخراج گرو و نویمایر
همه موافق جدایی، شفر مخالف!

با حذف نام گرو و نویمایراز فهرست مسافران رشت و اصرار اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال به کنار گذاشتن این دو بازیکن و البته خواست پنهانی شخص فتحی به اخراج محترمانه این دو بازیکن به نظر می‌رسد باید پرونده این دو بازیکن را با استقلال مختومه دانست. هرچند این احتمال وجود دارد وینفرد شفر که عمیقا به این دو بازیکن خارجی علاقه‌مند است، نسبت به این ماجرا واکنش‌هایی نشان دهد اما بعید است که سرمربی استقلال به واسطه اجماعی که بر سر جدا شدن این دو بازیکن از سوی مسوولان فنی و مدیریت باشگاه وجود دارد، بتواند در این ماجرا پیروز شود. احتمالا شفر نیز با این طرح موافقت خواهد کرد.

درحالی که وینفرد شفر اصرار بسیاری به حفظ الحاجی گرو و نویمایر دارد و در مصاحبه‌های خود پی در پی از این دو بازیکن حمایت می‌کند اما هیچ یک از مسوولان در باشگاه استقلال در این خصوص با آقای سرمربی هم‌ عقیده نیستند و علاقه‌ای به تداوم حضور این دو بازیکن خارجی در استقلال ندارند.
هفته پیش بود که گفته شد در نشست وینفرد شفر با امیرحسین فتحی ادامه حضور این دو بازیکن قطعی شده و گرو و نویمایر در استقلال خواهند ماند. حتی گفته شد که زور وینفرد شفر به کمیته فنی باشگاه استقلال چربیده و به نوعی نظر او اعمال شده است اما ماجرا در روزهای اخیر به گونه دیگری رقم خورده و اتفاقاتی درحال رخ دادن است که در نهایت منجر به جدایی گرو و نویمایر خواهد شد.
ماجرا این‌گونه پیش رفته که اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال در تازه ترین نشستی که با فتحی داشته‌اند به او گفته‌اند که هیچ‌یک از بازیکنان استقلال جز این دو خارجی شایسته کنار گذاشته شدن از ترکیب استقلال نیستند و نباید دیگران را فدای بازیکنانی کرد که وجودشان هیچ تاثیری در استقلال نداشته.
شاید اینطور به نظر بیاید که امیرحسین فتحی در این داستان پشت وینفرد شفر است اما دقیقا برعکس است.
امیرحسین فتحی نیز با تداوم حضور این دو بازیکن خارجی در استقلال مخالف است و علاقه دارد به جای آنها بازیکنان دیگری به استقلال ملحق شوند.
فتحی اما در این راستا هیچ اظهارنظر رسمی نداشته و همواره در مصاحبه‌های خود درباره نقش کمیته فنی در آینده باشگاه استقلال بخصوص نقل و انتقالات گفته است. فتحی بارها تاکید کرده فهرست ورود و خروج استقلال باید با نظر اعضای کمیته فنی نوشته شود.
البته او نقش شفر را هم بسیار محوری می‌داند اما اساسا برای اینکه خودش با سرمربی استقلال بر سر ماندن یا جدایی بازیکنان سرشاخ نشود و به نوعی تصمیم‌گیری در این خصوص را به عهده کمیته فنی بگذارد شخصا درباره بازیکنان نظری نداده و بارها اعلام کرده که درباره جذب یا دفع بازیکنان کمیته فنی هم باید نظر بدهد.
در واقع کمیته فنی یک راه برای اعمال نظرات فتحی در بحث‌های فنی است تا هم او متهم به دخالت در کار شفر نشود و هم اینکه به واسطه نفوذ و مقبولیتی که اعضای کمیته فنی دارند حرفش را هم در برخی موارد به کرسی بنشاند.
ماجرای اخراج گرو و نویمایر یکی از اهدافی است که فتحی هم پنهانی آن را دنبال می‌کند و عمیقا دوست دارد که این دو بازیکن در نیم فصل دوم در ترکیب استقلال نباشند تا هم جا برای ورود 3 بازیکنی که با استقلال تمرین کرده‌اند باز شود و هم اینکه شفر دیگر بهانه‌ای برای بازی دادن به این دو بازیکن نداشته باشد.
فتحی می‌داند که شفر علاقه زیادی به این دو بازیکن دارد اما از سویی آنها هرگز نتوانسته‌اند به لحاظ فنی به استقلال کمکی کنند.
این وضعیت در حالی ذهن همه از جمله سرپرست باشگاه استقلال را به شدت درگیر کرده که هر دو بازیکن خارجی بار مالی سنگینی را به دوش استقلال گذاشته‌اند و اگر قرار به جدایی باشد باید استقلال مبلغی را هم به این بازیکنان بپردازد و آنها را با رضایت کامل از ترکیب استقلال جدا کند.
ظاهرا منابع مالی مختصری برای جلب رضایت گرو و نویمایر نیز فراهم شده تا این دو بازیکن در نیم فصل از استقلال کنار گذاشته شوند که مشخص نیست آنها به دریافت این مبالغ رضایت بدهند یا خیر؟‌! اما مساله‌ای که ممکن است بیش از اینها برای استقلال حاشیه‌هایی را ایجاد کند، مخالفت احتمالی وینفرد شفر است.
همه می‌دانند که سرمربی استقلال از طریق پسرش عامل حضور گرو و نویمایر بوده و شدیدا دوستدار که این دو بازیکن با استقلال ادامه دهند اما با اتفاقاتی که در روزهای اخیر افتاده و کمیته فنی هم به تاسی از خواست پنهانی فتحی پایش را در یک کفش کرده تا گرو و نویمایر از استقلال بروند به نظر می‌رسد که سرانجام سرمربی استقلال هم با این جدایی موافقت کند و هر دو بازیکن را پس از تشریفات مالی و تسویه حساب از فهرست کنار بگذارد.
البته مشکل استقلال برای بازگرداندن 3 بازیکنی که نیم فصل با آنها تمرین کردند با کنار گذاشتن این دو بازیکن خارجی از میان نمی‌رود. استقلال برای اینکه بازیکنانی همچون شجاعیان، کریمی و آقاخان را در لیست داشته باشد، باید یک بازیکن دیگر را هم از فهرست کنار بگذارد تا جا برای ورود آن 3 بازیکن باز شود.
این احتمال دور از ذهن نیست که استقلال میثم تیموری را کنار بگذارد و باید دید که مساله را چه طور حل می‌کند.


 


Page Generated in 0.0056 sec