printlogo


کد خبر: 171728تاریخ: 1397/8/20 00:00
لیگ قهرمانان

پرسپولیس، بیرانوند و اسماعیلی در جمع بهترین‌ها


در پایان رقابت‌های فصل 2018 لیگ قهرمانان آسیا، برترین‌های این دوره معرفی شدند. تیم فوتبال پرسپولیس برنده جایزه بازی جوانمردانه این فصل مسابقات شد و سیدجلال حسینی به نمایندگی از این باشگاه جایزه یاد شده را از دستان جیانی اینفانتینو، رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال و شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرد.
یوما سوزوکی مهاجم قدبلند و تاثیرگذار تیم کاشیما آنتلرز جایزه بهترین بازیکن لیگ قهرمانان آسیا را از شیخ سلمان و مسعود سلطانی‌فر دریافت کرد. این بازیکن که به تازگی به تیم ملی ژاپن هم دعوت شده در بازی فینال یکی از بهترین بازیکنان تاکتیکی و تکنیکی تیمش بود.
در پایان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2018، کیم شین ووک از چونبوک موتورز کره‌جنوبی و فرشید اسماعیلی به‌عنوان بهترین پاسور، بغداد بونجاح با 13 گل به‌عنوان بهترین گل‌زن و علیرضا بیرانوند با 7 کلین‌شیت به‌عنوان بهترین دروازه‌بان مسابقات انتخاب شدند.

 

 


اینفانتینو: این تماشاگران را اروپا هم ندارد


جیانی اینفانتینو رییس فیفا یکی از ویژه‌ترین میهمانانی است که ظهر دیروز به تهران آمد تا دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن را از نزدیک تماشا کند.
اینفانتینو پس از ورود به ایران، در جلسه‌ای با حضور شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران و... حضور یافت. رییس فیفا در دیدار با وزیر ورزش و جوانان گفت: «باید احساس و عشق هواداران فوتبال در ایران را به دنیا معرفی کرد. این شور و شوق تماشاگران ایرانی در اروپا هم نظیر ندارد.»
جیانی اینفانتینو رییس فیفا عشق مردم ایران به فوتبال را به‌عنوان یک نمونه بزرگ و خاص جهانی برشمرد و گفت: «بایستی این احساس بزرگ را به دنیا معرفی کرد. من شور و شوقی که در جمع تماشاگران ایرانی دیدم در اروپا هم نظیر ندارد و این سرمایه بزرگی برای فوتبال جهان و آسیاست.»
وی افزود: «از تلاش‌های دوستم مسعود سلطانی‌فر برای ایجاد شرایطی که بانوان هم بتوانند در استادیوم‌های فوتبال حاضر شوند، تشکر می‌کنم.»
رییس فیفا افزود: «خیلی خوشحالم مجددا در ایران هستم و در واقع مردم ایران با فوتبال نفس می‌کشند و علاقه آنها وصف‌ناپذیر است.»

 


مصدومیت نگران‌کننده انصاری


مصدومیت محمد انصاری مدافع پرسپولیس بعد از ناکامی در فینال لیگ قهرمانان آسیا، بدترین اتفاقی بود که برای برانکو در دیدار با کاشیما رخ داد تا دست برانکو، خالی‌تر از قبل شود. انصاری اواسط نیمه دوم در برخورد با سوزوکی مهاجم کره جنوبی دچار مصدومیت شد و بعد از نخستین معاینه و خیلی سریع مشخص شد که این بازیکن شانسی برای ادامه حضور در زمین مسابقه و کمک به قرمزپوشان برای کسب برد و بازگشت به دیدار ندارد.
هر چند میزان مصدومیت محمد انصاری مشخص نیست و نمی‌توان اکنون درباره آن صحبت کرد اما عدم حضور این بازیکن در حلقه بازیکنان پرسپولیس نشان می‌دهد که احتمالا برانکو فعلا این بازیکن را در دست نخواهد داشت. محمد انصاری در مراسم اهدای مدال نیز با عصا ظاهر شد تا مدال نقره خود را دریافت کند که این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از یک اتفاق ناخوشایند برای برانکو باشد.

 


جهانگیری و سلطانی‌فر دوشادوش اینفانتینو


جیانی اینفانتینو رییس فیفا مهم‌ترین میهمان دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در تهران بود. اینفانتینو با جت شخصی برای حضور در مراسم اهدای جام به تهران آمده و البته حضور او قوت قلبی برای مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال بود که امیدوار است با حمایت‌های اینفانتینو از گزند قانون بازنشستگی مصوبه مجلس رهایی پیدا کند. حضور جهانگیری معاون رییس جمهوری و سلطانی‌فر وزیر ورزش در جایگاه ویژه کنار اینفانتینو احتمالا صحبت پیرامون این مساله را بیشتر می‌کند.

 


Page Generated in 0.0056 sec