printlogo


کد خبر: 171722تاریخ: 1397/8/20 00:00
بازی بزرگ به روایت ساعت‌های پراسترس
فینال آسیا از 8 صبح شروع شد
9 ساعت مانده به فینال: تعداد زیادی از هواداران پرسپولیس از ساعات اولیه صبح مقابل درهای ورودی استادیوم آزادی حضور پیدا کرده و منتظر باز شدن درهای ورودی بودند. با وجود اعلام قبلی مسوولان مبنی بر عدم بلیت‌فروشی کاغذی در ورزشگاه، تعدادی از هواداران باز هم بدون بلیت به استادیوم آمده‌اند. قرار است درهای ورودی ورزشگاه آزادی ساعت 12 به‌ روی هواداران باز شود و تماشاگران فقط می‌توانند با کارت ملی خود وارد ورزشگاه شوند.
8 ساعت مانده به فینال: در حالی که گفته می‌شد درهای ورزشگاه از ساعت 12 باز خواهد شد اما از حدود ساعت 10 باز شد و تماشاگران از طریق گیت‌های استادیوم آزادی به داخل ورزشگاه وارد شدند. هواداران زیادی در تلاش برای رسیدن به ورزشگاه بودند و همین مساله باعث شد ترافیک شدیدی در خیابان‌های منتهی به ورزشگاه به‌وجود بیاید. جرثقیل‌های متعلق به راهنمایی و رانندگی هم در اطراف استادیوم حضور داشتند و چنانچه هواداران خودروهای خود را کنار استادیوم پارک می‌کردند به پارکینگ انتقال می‌دادند.
7 ساعت مانده به فینال: درحالی که بلیت‌های این دیدار از قبل به‌صورت الکترونیکی به‌فروش رسیده بود، از سوی مأموران انتظامی به هواداران اعلام شد اگر بلیت از قبل تهیه نکرده‌اند، محل را ترک کنند. به‌خاطر الزامات و دستورالعمل ای‌اف‌سی و ایرادات آنها در مورد وضعیت ورزشگاه آزادی و تغییرات ایجاد شده در قسمت گیت‌های ورودی تماشاگران، هواداران با مکانیزم منظمی وارد استادیوم می‌شدند و بازرسی زیادی هم از هواداران به‌عمل می‌آمد.
6 ساعت مانده به فینال: عوامل برگزاری بازی اعلام کردند هواداران فقط می‌توانند با کارت ملی وارد ورزشگاه شوند. خارج از ورزشگاه بلیت‌هایی که روی آن مهر غیرقابل فروش خورده در بازار سیاه فروخته می‌شد. در حالی که تقریباً طبقه اول ورزشگاه پر شده، جمعیت زیادی هم در اطراف استادیوم در حال ورود به داخل ورزشگاه بودند. همچنین چند تن از افرادی که در بیرون از ورزشگاه اقدام به فروش بلیت در بازار سیاه را داشتند، توسط مأموران انتظامی دستگیر شدند.
5ساعت مانده به فینال: ظرفیت پارکینگ‌های درب غربی تکمیل شده و خیلی از هواداران با خودروهای خود در بیرون از استادیوم سرگردان شدند. ترافیک همچنان در ورودی ورزشگاه آزادی ادامه داشت و هواداران ساعت‌ها پشت ترافیک ماندند. حضور پلیس‌های اسب‌سوار در ورزشگاه باعث شد هواداران نسبت به این موضوع واکنش مثبتی نشان دهند و با آنها عکس سلفی بگیرند. راه برای همه اتومبیل‌هایی که قصد ورود به ورزشگاه را داشتند از یک کیلومتری این ورزشگاه بسته شد و خیلی‌ها مجبور شدند اتومبیل خود را در این فاصله از ورزشگاه پارک کرده و پیاده به سمت محل برگزاری بازی حرکت کنند.
4 ساعت مانده به فینال: خیلی از هوادارانی که از شهرستان‌های مختلف به تهران آمده بودند بدون بلیت ماندند و این در حالی بود که در ورزشگاه آزادی هیچ بلیتی به فروش نمی‌رسید. البته اسکوربوردی بیرون از ورزشگاه نصب شده بود تا هوادارانی که نمی‌توانند وارد ورزشگاه شوند بازی را در این قسمت تماشا کنند.
3 ساعت مانده به فینال: بیش از 65 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کرده و بی‌صبرانه منتظر آغاز این مسابقه بودند. با وجود اینکه بارها اعلام شده بود بدون بلیت وارد ورزشگاه نشوند باز هم بیش از هزار تماشاگر بدون بلیت در جوار بلیت‌فروشی حضور داشتند و منتظر باز شدن درهای ورزشگاه به روی خود بودند. عوامل برگزاری مسابقه بارها و بارها به هواداران اعلام کردند آنهایی که بلیت ندارند در ورزشگاه نمانند، چرا که تحت هیچ شرایطی آنها را راه نخواهند داد. برخلاف بازی برگشت با السد که هواداران راهروهای بین سکوها را پرکرده بودند این بار نمایندگان ای‌اف‌سی سختگیری کرده و هرگز اجازه ندادند راهروهای بین سکوها پر شود. البته موانعی بین سکوها گذاشته شده تا از این امر ممانعت به عمل آید. از سکوهای ورزشگاه آزادی فقط قسمتی از جایگاه خالی مانده که آن هم به خاطر گرانی قیمت بلیت این سکوهاست.
2 ساعت مانده به فینال: حدود 300 تماشاگر ژاپنی در طبقه دوم ورزشگاه و قسمت پشت دروازه مستقر شدند. جالب اینکه آنها پرچم بزرگ کاشیما را روی جایگاه خود پهن کرده و منتظر آغاز بازی بودند. سه دستگاه اتوبوس بانوان هوادار را به داخل استادیوم منتقل کردند. بانوان هوادار شور و حال خاصی را در هتل المپیک ایجاد کردند و ضمن تشویق پرسپولیس برای حریف ژاپنی پرسپولیس کری نیز خواندند. در حالی که ظرفیت ورزشگاه با حضور بانوان پر می‌شد، ولی تعداد زیادی از هواداران در بیرون از ورزشگاه بدون بلیت سرگردان بودند. به جز قسمتی از جایگاه پشت نیمکت کاشیما، تمام سکوهای ورزشگاه پر شده بود. حتی در بخشی از جایگاه پشت نیمکت پرسپولیس به علت ازدحام هواداران روی پله‌ها نشسته و عده‌ای هم پشت در تجمع کرده‌اند تا بلکه شانس حضور در سمت راست جایگاه را به دست بیاورند. دقایقی بعد از ورود تیم میهمان به ورزشگاه، بانوان در سکوهای مخصوص خود مستقر شدند و هواداران نیز بوق‌های خود را به صدا درآوردند تا به نوعی به آنها خوشآمد گفته باشند.
یک ساعت مانده به فینال: هواداران خانم حاضر در ورزشگاه خیلی سعی می‌کنند در تشویق ایسلندی آقایان را همراهی کنند اما ناواردی آنها سوژه هواداران شد. هواداران ژاپنی برخلاف هواداران پرسپولیس بسیار آرام و بدون سر و صدا منتظر آغاز بازی بودند. هر چه به زمان آغاز بازی نزدیک‌تر می‌شویم، جو ورزشگاه هیجان‌انگیزتر می‌شود و نزدیک به 80 هزار تماشاگر مشتاقانه منتظر آغاز بازی هستند.
 


Page Generated in 0.0055 sec