printlogo


کد خبر: 171721تاریخ: 1397/8/20 00:00
اسپرانس تونس به جام باشگاه‌های جهان رسید
کامبک در فینال آفریقا 24 ساعت قبل از فینال آسیا

در فاصله 24 ساعت قبل از اینکه آسیایی‌ها آخرین نبرد را برای تعیین نماینده قاره کهن در جام باشگاه‌های جهان برگزار کنند، دیگر تیم حاضر در این تورنمنت در کشور تونس مشخص شد. جمعه‌شب بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آفریقا بین تیم‌های اسپرانس تونس و الاهلی مصر انجام شد. این دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که بازی رفت را الاهلی در خاک مصر و در یک بازی بسیار جنجالی 3 بر یک به سود خود به پایان برده بود و اسپرانس چاره‌ای جز یک بازگشت شگفت‌انگیز برای قهرمانی نداشت، به‌ویژه اینکه داور در بازی رفت پنالتی‌هایی جنجالی برای الاهلی اعلام کرده بود و اتفاقاتی افتاده بود که گفته می‌شد حق تیم تونسی در آن بازی پایمال شده است.
نماینده تونس در این بازی نیاز داشت که زودتر به گل برسد اما تلاش‌های آنها حدود یک نیمه کامل بی‌نتیجه بود. سرانجام نخستین گل اسپرانس در وقت‌های تلف‌شده نیمه اول وارد دروازه حریف شد و همین گل، تونسی‌ها را با روحیه بالایی به رختکن فرستاد.
در نیمه دوم هم فشارهای اسپرانس روی دروازه الاهلی حفظ شد تا در دقایق 54 و 86 هم دو گل دیگر از سوی آنها زده شود و قهرمان آفریقا به شکلی دراماتیک عوض شود. بدین ترتیب اسپرانس رویاهای الاهلی را نقش بر آب کرد و با یک کامبک راهی جام باشگاه‌های جهان شد. بازگرداندن نتیجه بازی و قهرمانی تیم تونسی این حس را هم به‌وجود آورد که با توجه به اشتباهات داوری دیدار رفت، به‌نوعی حق به حقدار رسید و اسپرانس عنوانی را که مستحقش بود، به‌دست آورد.

 


آماده‌سازی داور مشهور برای جام ملت‌ها
روز آرام فغانی حضور پررنگ‌تر در لیگ برتر

علیرضا فغانی که در هفته‌های سپری شده از بازی‌های لیگ برتر بیشتر داور بازی‌های نساجی می‌شد بار دیگر قضاوت یک بازی مهم و حساس را برعهده گرفت. البته علیرضا فغانی دربی بزرگ تهران را هم سوت زده بود اما اگر دربی را فاکتور بگیریم بازی حساس دیگری را سوت نزد و تنها چند باری برای قضاوت بازی‌های نساجی انتخاب شد که بازی‌های حساسی به حساب نمی‌آمد.
حاضر نشدن فغانی در بازی‌های مهم این شائبه را به وجود آورد که داور بازی رده‌‌بندی جام جهانی 2018 با کمیته داوران به مشکل خورده اما فریدون اصفهانیان به دفعات اعلام کرد فغانی به دلیل مسافرت‌های خارجی از فهرست قضاوت بازی‌های داخلی کنار گذاشته می‌شود. با وجود این به نظر می‌رسد با توجه به نزدیک شدن جام ملت‌های آسیا بار دیگر فغانی برای قضاوت بازی‌های حساس انتخاب ‌شود تا آمادگی‌اش دوباره به حد نرمال برسد.
فغانی چند روز پیش گفته بود هیچ انگیزه‌ای برای حضور در بازی نهایی جام ملت‌ها ندارد و بیشتر علاقه‌مند است تیم ملی به فینال جام ملت‌ها راه پیدا کند اما داور خوب فوتبال کشورمان در بازی سپاهان - سایپا روز آرامی را سپری کرد؛ هر چند سپاهانی‌ها در روزی که با سه گل سایپا را شکست دادند بر این باور بودند که خطای صورت گرفته روی ساسان انصاری می‌توانست برای آنها یک پنالتی به همراه داشته باشد.

 


Page Generated in 0.0056 sec