printlogo


کد خبر: 171680تاریخ: 1397/8/20 00:00
اتفاق جالب در هفتمین دوره رقابت‌های نجات غریق قهرمانی جهان
وقتی رییس فدراسیون هم به آب می‌زند!

 تیم ملی نجات غریق در حالی این هفته برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی جهان عازم استرالیا می‌شود که «ایلخان نوری»، رییس فدراسیون نجات غریق هم یکی از نمایندگان ایران در این رقابت‌ها خواهد بود.
تیم ملی نجات غریق ایران قرار است طی چند روز آینده در رقابت‌های قهرمانی جهان که در کشور استرالیا برگزار خواهد شد با ترکیب محمد ناظری، حمید قدسی‌نژاد، سهیل آشتیانی و رضا قاسمی به مصاف حریفان جهانی خود برود.
 گفتنی است، باتوجه به تایید خروج 4 ورزشکار از سوی شورای برون مرزی (یک دونده و 3 شناگر) و الزام برای حضور 4 شناگر در این دوره از رقابت‌ها؛ ایلخان نوری به‌عنوان عضو کمیسیون ورزش فدراسیون جهانی نجات غریق برای تیم ملی ایران به آب خواهد زد.
باتوجه به اینکه او خود دارای چندین مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی جهان است و در همان تاریخ برگزاری مسابقات در استرالیا حضور دارد، به‌عنوان نماینده پنجم و چهارمین شناگر ایران در این دوره از رقابت‌ها شرکت خواهد کرد!
اینطور که به نظر می‌رسد مسوولان این فدراسیون با توجه به محدودیت در اعزام و همینطور مشکلات مالی، مجبور به این کار شده‌اند و حالا رییس تازه‌وارد این فدراسیون که پس از سه دهه جای میرسلیم را گرفت، به‌عنوان شناگر به آب خواهد زد.
تیم ایران در دوره گذشته این رقابت‌ها که دو سال، یک بار برگزار می‌شود، به یک نقره و دو برنز رسیده بود که یکی از این برنز‌ها را هم خود ایلخان نوری به دست آورده بود!
محمد ناظری در 200 متر بامانع مدال نقره، ایلخان نوری در 200 متر با مانع برنز و حمید شب‌انگیز در 50 متر حمل آدمک مدال برنز رقابت‌های دوره گذشته قهرمانی جهان را به دست آوردند.
لازم به ذکر است تیم ملی نجات غریق کشورمان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در سال 2018 صبح امروز شیراز را به مقصد آدلاید استرالیا ترک خواهد کرد.


 


Page Generated in 0.0057 sec