printlogo


کد خبر: 171679تاریخ: 1397/8/20 00:00
روز پر مدال کاراته ایران در قهرمانی جهان ۲۰۱۸
قهرمانان بی‌طلا


در رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا، بهمن عسگری به مدال طلا رسید اما سجاد گنج‌زاده به مدال نقره و پورشیب به مدال برنز رضایت دادند.
در ادامه رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان ۲۰۱۸ اسپانیا، بهمن عسگری نخستین مدال طلا را برای کاراته به دست آورد اما سجاد گنج‌زاده با شکست در دیدار فینال وزن ۸۴+ کیلوگرم به مدال نقره رسید و ذبیح‌ا... پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته ایران با برتری در دیدار رده‌بندی به مدال برنز این رقابت‌ها دست یافت.
در ادامه مبارزات روز پنجم از بیست و چهارمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان، بهمن عسگری در مبارزه پایانی وزن ۷۵- کیلوگرم به مصاف «لوئیچی بوسا» از ایتالیا رفت و با کسب پیروزی موفق شد نخستین مدال طلای ایران در این دوره از رقابت‌ها را به نام خود ثبت کند.
وی با برتری مقابل «ویلیام انگمن» از سوئد، «لی فالی» از چین، «یرمک آینازورف» از قزاقستان، «عبدالرحمان سنه» از سنگال، «کن نیشی مورا» از ژاپن و «بسلان میزوف» از روسیه راهی مبارزه پایانی شد.
گنج‌زاده کاراته‌کای وزن ۸۴+ کیلوگرم تیم مردان در مسابقه فینال به مصاف «جاناتان هورنه» از آلمان رفت که ۵ بر ۲ شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.
گنج‌زاده پیش از این ابتدا با نتیجه ۶ بر صفر از سد «عادیلت شادیکانوآ» از قرقیزستان گذشت و در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر مقابل «لوکا کاستا» از بلژیک به برتری دست یافت. او در دور سوم نیز با نتیجه ۶ بر ۴ مقابل «برایان ایر» آمریکایی پیروز شد تا به مصاف نماینده ترکیه برود. او در مقابل «آلپ ارسلان یامان‌اوغلو» نیز ۴ بر ۲ به برتری دست یافت تا به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند و در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه ۸ بر یک از سد «الکساندر شینتسین» از روسیه گذشت و به دیدار نهایی صعود کرد.
اما پورشیب کاپیتان تیم ملی کاراته مردان در وزن ۸۴- کیلوگرم در آخرین دیدارش به مصاف «دانیل یولداشف» از قزاقستان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید و مدال برنز را از آن خود کرد. او پیش از این ابتدا با نتیجه ۲ بر یک از سد «پابلو آرنس زاپاتا» از اسپانیا گذشت، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر «کامران مدنی» از آمریکا را شکست داد تا حریف «گریک آندرسون» از اسکاتلند در مبارزه سومش شود که ۸ بر صفر این رقیب خود را نیز شکست داد.
 پورشیب در مرحله بعد با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب «والری چوبتار» از اوکراین شد اما با صعود کاراته‌کای اوکراینی به دیدار نهایی پورشیب در جدول شانس مجدد با برتری ۳ بر صفر مقابل «عبدالهد سیسه» از سنگال به مسابقه رده‌بندی راه یافت.
 


Page Generated in 0.0223 sec