printlogo


کد خبر: 171678تاریخ: 1397/8/20 00:00
واکنش رییس سابق فدراسیون تیراندازی به لغو اعزام‌ها
کاش خبر می‌دادند کمک می‌کردیم
نشست عمومی و سالانه کنفدراسیون آسیایی تیراندازی در حالی به میزبانی کویت به پایان رسید که از ایران هم علی دادگر رییس فدراسیون و هم سیدمهدی هاشمی رییس سابق در آن حضور داشتند. سیدمهدی هاشمی که مدتی همه از او بی‌خبر بودند حالا یک بار دیگر با حضور در این نشست نامش بر سر زبان‌ها افتاد. او در خصوص حضورش در کویت و این اجلاس آسیایی گفت: «این جلسه نشست عمومی و سالانه فدراسیون‌های آسیایی بود که همزمان با آن جلسات هیات رییسه، کمیته‌های اجرایی و مسابقات هم برگزار می‌شد.
در جلسه هیات رییسه قبلی دکتر ندا نوذری به‌عنوان سرپرست کمیته پزشکی انتخاب شده بود که می‌بایست برای ریاست ایشان در این کمیته موضوع به تصویب مجمع عمومی می‌رسید که خوشبختانه این اتفاق افتاد و یک کرسی آسیایی برای تیراندازی کشورمان کسب شد. همچنین در این نشست در خصوص رقابت‌های آتی تیراندازی در قاره آسیا بحث و تبادل نظر و مقرر شد تا مسابقات سال ۲۰۱۹ در چین تایپه (کلیه رشته ها)، قزاقستان(اهداف پروازی) و قطر برگزار شود.» هاشمی در خصوص کسب کرسی‌های آسیایی و اهمیت آن برای تیراندازی ایران ادامه داد: «متاسفانه فدراسیون ما خنثی است و حالت رکود و سکوت خاصی گرفته است. ما در گذشته مدام به دنبال کسب کرسی در آسیا بودیم اما حالا برخی از آنها را به دلایل مختلف از دست داده‌ایم و به نظر می‌رسد هیچ حساسیتی نیز برای کسب کرسی وجود ندارد.»
 رییس سابق فدراسیون تیراندازی با اشاره به لغو اعزام تیراندازان به مسابقات آسیایی در کویت گفت: «ما در گذشته همیشه بهترین حضور را در رقابت‌های کویت داشتیم. کویت فاصله نزدیکی با ما دارد و رابطه خوبی بین ما و آنها برقرار است و می‌توانستیم با هزینه کمی جبران برخی ناکامی‌ها را داشته باشیم. تعاملاتی که می‌تواند حداکثری باشد به حداقل رسیده است. در گذشته ما از جایگاه نایب رییسی استفاده‌هایی می‌کردیم و رایزنی‌های خوبی داشتیم اما حالا نمی‌بینم که از این کرسی‌ها و جایگاه‌ها استفاده‌ای شود. در این دوره اعلام می‌کنند که تیم به علت دیر اقدام کردن ویزا نگرفت ولی سوال من این است که چرا باید اینطور شود و چرا هیچ کمکی مطالبه نکردند تا ما هم هماهنگی‌هایی کنیم و مشکل حل شود؟!»
او در خصوص پرونده شکایت خود در دیوان عدالت اداری و مختومه بودن یا نبودن این پرونده ادامه داد: «من موضوع را رها نکردم و از طریق مجلس شکایتم را پیگیری می‌کنم. متاسفانه دیوان عدالت اداری به لحاظ مصلحت موضوع اخطار ۱۰ روزه و بحث انفصال از خدمت را پیگیری نکرد اما من هم از شکایتم صرفنظر نکرده ام. هم فدراسیون جهانی و هم آسیایی از ما سوال کردند که چرا موضوع را به آنها منعکس نکردیم، البته هدف ما این نبوده و نیست و همیشه به دنبال حل موضوع در داخل کشور بودیم.»
 


Page Generated in 0.0054 sec